تهران – ایرنا – دارنده مدال برنز وزن ۵۷ کیلوگرم کشتی آزاد نظامیان جهان گفت: حضور در پیکارهای قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در صربستان که موفق به کسب برنز شدم، نخستین تورنمنت خارجی بود که در آن حضور یافتم.
به گزارش ایرنا، سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روزهای ۳۰ آبان و اول آذر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد.
در وزن ۵۷ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای و با حضور ۵ کشتی‌گیر برگزار شد، احمد محمدنژاد جوان در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب عظمت توسکایف کشتی‌گیر مطرح روس شد. وی در دور بعد با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل مانوئل خندزردزیان از ارمنستان به پیروزی رسید. و در دور سوم نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر محمد امیر از پاکستان را مغلوب کرد. محمدنژاد جوان در دور پایانی نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل امجی کاتحورانگا از سریلانکا به برتری دست یافت و صاحب مدال نقره شد.
«احمد محمدنژاد جوان» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ نفر از کشتی‌گیران خوب این وزن در این پیکارها حریف من بودند. در دور دوم با «عظمت توسکایف» دارنده طلای جوانان جهان و قهرمانی اروپا از روسیه مبارزه کردم که با اشتباه خودم مقابل او شکست خوردم. اما در مبارزه بعد با «مانوئل خندزردزیان» از ارمنستان نیز کشتی خوبی گرفتم و او را شکست دادم و در ۲ کشتی بعد برابر حریفانی از پاکستان و سریلانکا نیز کار سختی نداشتم و توانستم مدال برنز بگیرم.
دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال قهرمانی سال ۲۰۲۱ صربستان ادامه داد: سطح مسابقات نظامیان جهان خوب بود. با وجود آنکه تعداد کشتی‌گیران کم بود اما در هر وزن چند کشتی‌گیر خوب حضور داشتند که مبارزه‌ها را به چالش می‌کشیدند. از تیم روسیه نیز کشتی‌گیران خوبی مانند توسکایف که بعد از اوگویف دارنده طلای جهان و برنز المپیک نفر دوم وزن ۵۷ کیلوگرم روسیه است.
وی یادآور شد: برنامه من این است که در همه مسابقاتی که برای من در نظر می‌گیرند با قدرت شرکت کنم تا بتوانم با کسب تجربه، اشتباهاتم را کاهش دهم تا در میادین مهم بین‌المللی مانند قهرمانی جهان خیلی راحت و مفت مدال زرین را از دست ندهم.
جوان یادآور شد: حضور در پیکارهای قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در صربستان نخستین تورنمنت خارجی بود که شرکت می‌کردم و خوشبختانه نیز در آنجا توانستم مدال برنز بگیرم.
رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان روزهای ۱۴ تا ۱۶ آبان ماه در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلا، محمدصادق فیروزپور و سجاد غلامی در اوزان ۷۴ و ۸۶ کیلوگرم به مدال نقره و احمد محمدنژاد جوان، علی‌اکبر فضلی، علی سوادکوهی، امیرحسین فیروزپور و سیدمهدی هاشمی به ترتیب در ۵۷، ۷۰، ۷۹، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم برنز گرفتند و با ۱۴۰ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. 
در این مسابقات تیم روسیه با ۱۴۵ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید، تیم ایران با ۱۴۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با ۱۱۴ امتیاز بعنوان سوم رسید.
در وزن ۵۷ کیلوگرم احمد محمدنژاد جوان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم در یک کشتی نفس‌گیر با نتیجه ۱۱ بر ۱۱ از سد پاتریک گلوری از آمریکا گذشت و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل بکبولات میرزانظر اولو دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر به دیدار فینال، نماینده کشورمان به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۱۸ بر ۱۸ دیامانتیتو یونا فافه از گینه بیسائو را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت. وی در این دیدار دمیتری شاملا از بلاروس را با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
تهران- ایرنا- تیم مس رفسنجان در هفته ششم لیگ برتر باشگاه‌های ایران…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال فولادخوزستان با عبور از سد میزبان خود ذوب‌آهن…
تهران- ایرنا- «امیر قلعه‌نویی» بازهم در شکست دادن تیم تحت هدایت «فرهاد…
تهران- ایرنا- ناظر فیبا با حضور در تالار مجموعه ورزشی آزادی،‌ محل…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari