در بررسی مجدد تست دوپینگ وزنه برداران در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹، تست دوپینگ ۱۳ وزنه بردار اروپایی مثبت شد.   
به گزارش ایسنا، پس از اینکه نمونه های دوپینگ وزنه برداران در المپیک های ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن مورد بررسی قرار گرفت و تست تعداد زیادی از نفرات مثبت شد، اکنون این رسوایی به دیگر رقابت های وزنه برداری هم کشیده شده است.  
آژانس بین المللی ضد دوپینگ (ITA) که برنامه های ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه برداری را دنبال می کند، پس از اینکه عنوان شد در سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹  تست دوپینگ ورزشکاران آزمایش نشده یا نتیجه آن مخفی شده است، مجددا این تست ها را دارد بررسی می کند و اکنون از سوی این نهاد اعلام شد تست دوپینگ ۱۳ وزنه بردار در قهرمانی اروپا ۲۰۱۲ مثبت شده است.  
این ۱۳ وزنه بردار در حال حاضر تعلیق هستند و می توانند درخواست نمونه B داشته باشند. بیشتر تعداد نمونه های مثبت هم مربوط به کشور ترکیه است.  
اسامی وزنه برداران تعلیق شده به شرح زیر است: 
پولاکو  از آلبانی، حنا باتسیوشکا از بلاروس، دیمیتریس میناسیدیس از قبرس، ایراکلی تورمانیدزه از گرجستان (نفر سوم المپیک ۲۰۱۶ ریو)، رائولی تسی کیدزه از گرجستان، کریستینا لاو از مولداوی، فلورین لونت رومانی، کنستانتین مارتین از رومانی، اوکسانا سلیونکو از روسیه، گوخان کلیچ از ترکیه، بونیامی سیزر از ترکیه، هاتیچ یلماز از ترکیه، فاتیح بایدار از ترکیه 
انتهای پیام 

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.