به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات قهرمانی آسیا مهمترین و قدیمی ترین رویداد تنیس روی میز در قاره آسیا به حساب می آید که برگزاری آن از سال ۱۹۵۲ آغاز شد. البته در میانه راه برگزارکننده رقابت ها تغییر نام و موقعیت پیدا کرد اما در پیگیری روند رقابت ها خللی وارد نشد.

تا سال ۱۹۷۰ این رقابت ها توسط فدراسیون تنیس روی میز آسیا (TTFA) برگزار شد اما بعد از آن اتحادیه تنیس روی میز آسیا (ATTU) پیگیر برگزاری این مسابقات شد. بدین ترتیب بعد از یک دوره وقفه و لغو برگزاری مسابقات در سال ۱۹۷۱، از سال ۱۹۷۲ برگزاری مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا زیر نظر ATTU و به صورت دو سال یکبار از سر گرفته شد.

بیست و ششمین دوره مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا از روز یکشنبه (۱۲ شهریور) به میزبانی پیونگ چانگ کره جنوبی آغاز شده و تا ۱۹ شهریور ادامه دارد.

این رقابت ها در دو بخش مردان و بانوان برگزار می شود و ایران هم در هر دو بخش نماینده دارد.

نوشاد و نیما عالمیان همراه با امیرحسین هدایی، افشین نوروزی و سروش امیری نیا ترکیب تیم ملی مردان را در این مسابقات تشکیل می دهند. تیم بانوان نیز با ترکیب ندا شهسواری، شیما صفایی، فاطمه یاری و مهشید اشتری عازم کره جنوبی شده است.

در دوره پیشین مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا که به میزبانی قطر برگزار شد، ایران در بخش مردان صاحب جایگاه پنجم آسیا شد و در بخش بانوان هم برای نخستین بار به جمع ۱۰ تیم صعود کرد و در رده نهم ایستاد.

مسابقات تنیس روی میز قهرمانی آسیا همزمان در بخش انفرادی، دوبل و تیمی برگزار می شود.

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari