تهران- ایرنا- هفتاد و ششمین نشست هیات اجرایی روز شنبه بدون حضور شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا در دوبی آغاز شد و کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی گزارش‌های خود را ارایه کردند.
به گزارش ایرنا؛ هفتادوششمین نشست هیات اجرایی روز شنبه بدون حضور شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا که به طور موقت از سمت خود کناره‌گیری کرده است در سالن اجتماعات هتل هیلتون شهر دوبی برگزار شد.
در این نشست سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک هم حضور یافت.
راجا راندیر سینگ‌، سرپرست او سی ای و نایب رئیس هندی شورای المپیک آسیا ریاست این نشست را برعهده داشت و در ادامه نمایندگان ستاد برگزاری بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ گزارش خود را از روند فعالیت‌های آماده سازی در بخش‌های مختلف اماکن ورزشی، اسکان، حمل و نقل، صدور کارت، امنیت، تغذیه به صورت وبیناری ارائه کردند.
ارائه گزارش توسط رییس ستاد برگزاری بازی‌های داخل سالن تایلند بخش بعدی نشست هیات اجرایی بود که به دلایل تعلیق بازیها اختصاص یافت.
وی دلیل جابجایی زمان بازی‌ها از سال‌جاری به نوامبر ۲۰۲۳ را نگرانی از شیوع بیماری کرونا و نبود امکانات لازم برای مهار قطعی ویروس بمنظور حفظ سلامتی ورزشکاران شرکت کننده اعلام کرد و اطمینان داد تا شرایط میزبانی را مهیا خواهد ساخت.
مسوولان ستاد برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ ناگویای ژاپن نیز برنامه‌ریزی خود را برای برگزاری بازی‌ها به‌ همراه اطلاعات جامعی از محل ساخت دهکده بازی‌ها و ورزشگاه‌ها و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته را به اعضای هیات اجرایی ارائه دادند.
همچنین مسوولان کمیته ملی المپیک قطر نیز به عنوان میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ فعالیت‌های انجام شده برای میزبانی این دوره از بازی‌ها را ارائه دادند و از آمادگی، پشتیبانی و حمایت صد در صدی دولت و تمام ارگان‌ها برای ارائه میزبانی مطلوب خبر دادند.
بازی‌های آسیایی ۲۰۳۴ نیز به میزبانی عربستان برگزار خواهد شد که ستاد برگزاری بازی‌ها نیز گزارش کاملی از برنامه ریزی‌های صورت گرفته را به اعضای هیات اجرایی ارائه دادند.
ستاد برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز گزارش مشروح و آماری از هزینه های انجام شده برای برگزاری بازیها، تاثیرات برپایی بازی‌ها و فعال شدن ورزشگاه‌های میزبان برای عموم مردم توکیو ارائه داد.
مسئولان کمیته مالی و اقتصادی شورای المپیک آسیا نیز با ارائه شرح بودجه، هزینه ها و مانده دارایی این نهاد از اعضای هیات اجرایی تاییدیه گزارش مالی OCA را برای سالهای ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱  دریافت کردند.
رئیس ANOC نیز با ارائه پاورپوینت، گزارشی از اجلاس ماه گذشته یونان و برنامه ریزی برای برنامه‌های آتی و نشست ۲۰۲۲ را ارائه داد.
بخش همبستگی کمیته بین‌المللی المپیک نیز ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های انجام شده طی سال گذشته، میزان بودجه اختصاص یافته برای برنامه‌های سال پیش رو و برنامه ریزی‌های این واحد را به اعضای هیات اجرایی شورای المپیک آسیا ارائه کرد.
ارائه گزارش فعالیت‌های کمیسیون زنان شورای المپیک آسیا که اهم آن حمایت از ورزشکاران کشورهای عراق و افغانستان بود نیز بخش بعدی نشست هیات اجرایی امروز شورای المپیک آسیا بود.
رسیدگی به گزارشات ارائه شده در خصوص ممنوعیت ورزش زنان در افغانستان بعد از تغییر و تحولات صورت گرفته در این کشور آخرین بخش نشست هیات اجرایی بود که مقرر شد کمیته بین‌المللی المپیک، انجمن کمیته‌های ملی المپیک جهان و همچنین شورای المپیک آسیا با تشکیل کمیته ای موضوعات مربوطه را پیگیری و جهت اتخاذ تصمیمات بعدی به شورا ارائه دهند.
چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا فردا برگزار می شود.
تهران- ایرنا- تیم فوتبال اتلتیکومادرید در دیدار خانگی مقابل اوساسونا…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال لیورپول در دیدار حساس مقابل آرسنال با ارائه…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال یوونتوس در دیدار حساس خارج از خانه مقابل…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن موفق شد در شب بازگشت و درخشش…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari