تهران- ایرنا- چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا OCA امروز (یکشنبه) با پیام توماس باخ رییس کمیته بین‌المللی المپیک در دوبی آغاز شد. از ایران رییس کمیته‌ ملی المپیک حضور دارد.
به گزارش ایرنا، این مجمع با ادای احترام به اعضای پیشین شورای المپیک آسیا و کمیته‌ بین‌المللی المپیک که در این جمع حضور ندارند، آغاز شده و نخستین مجمعی که بدون حضور شیخ احمد الفهد الصباح رییس او.سی .ای در دوبی در حال برگزاری است.
در ادامه مجمع، نایب رئیسان شورای المپیک آسیا به ترتیب تیموتی فوک از شرق آسیا، سرلشگر چاروک آریراچاکران از جنوب شرق آسیا، سپهبد سیدعارف حسین از آسیای جنوبی، تیمور کولیباف از آسیای میانه، دکتر ثانی الکواری از غرب آسیا گزارش‌های خود را  ارایه می‌کنند.
رییسان کمیته‌های دایمی شورای المپیک آسیا از جمله مشاوران، ورزشکاران، فرهنگی، آموزش، همراهان، اخلاق، مالی، روابط بین‌الملل، رسانه، پزشکی، صلح و ورزش، قوانین و ورزش گزارش‌های خود را ارائه می‌دهند.
اکنون راجا راندیر سینگ از هند به عنوان سرپرست (شورای المپیک آسیا) منصوب شد و روبین میچل فیجی نیز بعنوان رئیس ANOC (کمیته‌های ملی المپیک) جایگزین شیخ احمد شد.
روز گذشته هفتاد و ششمین نشست هیات اجرایی در دوبی آغاز شد و  نمایندگان ستاد برگزاری بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ گزارش خود را از روند فعالیت‌های آماده‌سازی در بخش‌های مختلف اماکن ورزشی، اسکان، حمل و نقل، صدور کارت، امنیت، تغذیه به صورت وبیناری ارایه کردند.
ارایه گزارش توسط رییس ستاد برگزاری بازی‌های داخل سالن تایلند بخش بعدی نشست هیات اجرایی بود که به دلایل تعلیق بازی‌ها اختصاص یافت.
مسوولان ستاد برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ ناگویای ژاپن نیز برنامه‌ریزی خود را برای برگزاری بازی‌ها به‌ همراه اطلاعات جامعی از محل ساخت دهکده بازی‌ها و ورزشگاه‌ها و همچنین فعالیت‌های صورت گرفته را به اعضای هیات اجرایی ارائه دادند.
همچنین مسوولان کمیته ملی المپیک قطر نیز به عنوان میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ فعالیت‌های انجام شده برای میزبانی این دوره از بازی‌ها را ارائه دادند و از آمادگی، پشتیبانی و حمایت صد درصدی دولت و تمام ارگان‌ها برای ارائه میزبانی مطلوب خبر دادند.
بازی‌های آسیایی ۲۰۳۴ نیز به میزبانی عربستان برگزار خواهد شد که ستاد برگزاری بازی‌ها نیز گزارش کاملی از برنامه‌ریزی‌ صورت گرفته را به اعضای هیات اجرایی ارایه دادند. ستاد برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز گزارش مشروح و آماری از هزینه‌های انجام شده برای برگزاری بازی‌ها، تاثیرات برپایی بازی‌ها و فعال شدن ورزشگاه‌های میزبان برای عموم مردم توکیو ارائه داد.
مسئولان کمیته مالی و اقتصادی شورای المپیک آسیا نیز با ارائه شرح بودجه، هزینه‌ها و مانده دارایی این نهاد از اعضای هیات اجرایی تاییدیه گزارش مالی OCA را برای سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱  دریافت کردند.
رئیس ANOC نیز با ارائه پاورپوینت، گزارشی از اجلاس ماه گذشته یونان و برنامه‌ریزی برای برنامه‌های آتی و نشست ۲۰۲۲ را ارایه داد.
همچنین امروز و پیش از آغاز مجمع صالحی امیری برخی از همتایان خود دیدار و گفت و گو کرد.
تهران- ایرنا- هفتاد و ششمین نشست هیات اجرایی روز شنبه بدون حضور شیخ احمد رییس شورای المپیک…
تهران- ایرنا- هفتادوهشتمین نشست هیات اجرایی و چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیاامروز بدون…
تهران- ایرنا- دروازه‌بان جوان تیم فوتبال استقلال درباره رقبات با سید…
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون کشتی گفت: نباید کل ورزش کشتی کشور را به…
تهران- ایرنا- سرمربی جدید تیم فوتبال بارسلونا گفت: از حمایت فوق‌العاده…
تهران- ایرنا- کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال اطلاعیه‌ای را در…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.