Jump to navigation
رئیس پیشین فدراسیون ژیمناستیک گفت: هرگز برای تعلیق ژیمناستیک ایران مکاتبه نکردم اما مجمع فدراسیون غیرقانونی بود
رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک درباره اتفاقات مجمع انتخاباتی این فدراسیون صحبت کرد.
به گزارش طرفداری، زهرا اینچه‌ درگاهی رییس سابق فدراسیون ژیمناستیک شرکت کرده بود در خصوص اتفاقات انتخابات فدراسوین ژیمناستیک، اظهار داشت:
بعد از ۲۲ ماه انتخاب فدراسیون برگزار شد. خوشحال شدم و انتظار یک انتخابات عادلانه را داشتم؛ اما مهندسی در این انتخابات به وضوح اتفاق افتاد. انتظار داشتیم این مهندسی تا این حد واضح نباشد اما اتفاق عجیبی در این انتخابات رخ داد.
وی افزود:
متاسفانه پشت درهای بسته با ناظر فدراسیون جلسه گذاشتند و صحبت‌های عجیبی به وی انتقال دادند. در ادامه ناظر فدراسیون جهانی به من گفت حاضری پست بالاتری بگیری و کناره‌گیری کنی که من قبول نکردم. ناظر فدراسیون جهانی که اهل کشور سوریه بود گفت ارتباط دولت‌های ما خوب است و من دوست دارم نقش میانجی را بازی کنم.
رئیس اسبق فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد:
در روز برگزاری انتخابات ۳ کارشناس خبره را با وجود دعوتنامه به مجمع راه ندادند. هیچ دلیلی عنوان نشد. وقتی می‌خواستم وارد مجمع شوم، اجازه حضورم و حتی اجازه حضور ناظر فدراسیون جهانی را ندادند. ناظر فدراسیون جهانی گفت اگر برای این خانم جایگاهی در نظر گرفته نشود، من نمی‌نشینم. در ادامه مترجم وزارت ورزش آمد. قرار بود انتخابات طبق اساسنامه فدراسیون برگزار شود. خودم را مقید به اساسنامه وزارت ورزش می‌دانم اما ما باید با هر دو اساسنامه کار کنیم. این دو اساسنامه تفاوت خیلی کم با هم دارند. در اساسنامه ما نیامده که نماینده وزارت ورزش و کمیته مکلی المپیک می‌توانند رای بدهند اما این ۲ رای دادند. پولادگر نقش رئیس مجمع را بازی کرد. او صحبت‌های تخریبی علیه من عنوان کرد که جای تاسف داشت. پولادگر درباره افراد بزرگی مثل دبیر و ساعی صحبت‌های خوبی انجام نداد. متاسفم احترام‌ها در ورزش از بین رفت و یکبار او من را دروغگو خطاب کرد.
اینچه درگاهی گفت:
تا ابتدای مجمع نمی‌دانستم که در مجمع هستم یا نه. به من دعوتنامه ندادند اما نامه هم به من ندادند که حذف شده‌ام. پولادگر به من گفت صلاحیتم نیامده و من گفتم که مجمع را به تاریخ دیگر بگذاریم. پیشنهاد دادم سرپرست قانونی با رای‌گیری انجام شود و نه سرپرست انتصابی. متوجه شدم مترجم، اشتباه ترجمه می‌کند. پولادگر گفت انتخابات با اساسنامه وزارت ورزش برگزار می‌شود، اما مترجم گفت انتخابات با اساسنامه فدراسیون برگزار می‌شود.
وی ادامه داد:
برای رسمیت مجمع باید دو سوم اعضای مجمع در مجمع حاضر شوند. این مسئله در هر دو اساسنامه وزارت ورزش و فدراسیون آمده است. ۲۳ نفر بیرون آمدند. کل اعضا ۴۸ نفر بودند. تقریبا نصف مجمع بیرون آمد. امضای اعضا برای حضور و غیاب است و با آن لیست امضا نمی‌شود، گفت مجمع رسمیت دارد. ابتدای رای‌گیری دوباره شمارش می‌شود. اگر تعداد افراد کمتر از دو سوم باشد رای‌گیری قانونی نیست و بنابراین انتخابات فدراسیون ژیمناستیک باطل است.
رئیس اسبق فدراسیون ژیمناستیک عنوان کرد:
از مجمع بیرون آمدم. یکبار تبرئه شدم و امروز حتی پرونده باز هم ندارم. متاسفانه مهندسی انتخابات تا شب انتخابات وجود داشت. برای اینکه ناظر فدراسیون متوجه اتفاقات باشد، انگلیسی صحبت کردم و پولادگر گفت که صحبت کردن انگلیسی من توهین به مجمع است.
وی در پایان خاطرنشان کرد:
مجموع آرای حقدادی ۲۰ رای و کسانی که با من بیرون آمدند ۲۳ نفر بودند. این یعنی اینکه حتی وقتی من را کنار می‌گذارند هم تعداد آرای من بیشتر است. حقدادی هنوز نام کل اسباب ژیمناستیک را نمی داند. ضمن اینکه هرگز برای تعلیق ژیمناستیک ایران مکاتبه نکردم.
اخبار داغ
تعریف ورزش دولتی کسانی که یک شبه به ریاست و ثروت می رسند……………….. اما چقدر عاقبت و آینده اش تلخ و ناگوار است.

source

توسط varzeshikhabari