طرفداری | دیدار هلند و آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر یکی از جذاب‌ترین و البته پر حاشیه‌ترین بازی‌های این تورنمنت بود. دو تیم در حالی طی 120 دقیقه به نتیجه تساوی 2-2 رضایت دادند که آلبی سلسته در ضربات پنالتی با درخشش امیلیانو مارتینز با برتری 4-2 به مرحله نیمه نهایی رسید تا حریف کرواسی شوند.

با این حال بین بازیکنان دو تیم هنگام بازی و همچنین پس از پایان بازی، درگیری‌های زیادی به وجود آمد و حتی برخی بازیکنان آرژانتین از جمله لیونل مسی به لوئیس فن خال سرمربی لاله‌های نارنجی پس از این مسابقه توهین کردند. 

اما حال که مدتی می‌گذرد و از آن تب‌وتاب جام جهانی کاسته شده، لوئیس فن خال که به دلیل بیماری سرطانش پس از این رقابت‌ها مجبور شد سرمربی‌گری را کنار بگذارد، به تازگی مصاحبه‌ای بسیار جنجالی درباره قهرمانی آرژانتین در جام جهانی انجام داده است.

فن خال این اتهام بزرگ را به فیفا و مسئولان برگزاری جام جهانی وارد کرده که تمامی این مسابقات از پیش تعیین شده بودند تا لیونل مسی در نهایت بتواند به جامی که همیشه حسرتش را داشته، دست پیدا کند. در حاشیه مراسم اهدای جوایز اردیویسه هلند، فن خال در مصاحبه با یکی از خبرنگاران نشریه هلندی NOS وقتی از او نظرش درباره جام جهانی را پرسید، گفت:

واقعا نمی‌خواهم چیز زیادی درباره آن بگویم. وقتی می‌دیدید آرژانتین چگونه به گل می‌رسد و آن‌وقت ما چگونه گل می‌زدیم یا اینکه برخی بازیکنان آن‌ها چگونه از خط قرمزها عبور می‌کردند اما هیچ عواقبی برای‌شان نداشت، بنابراین من فکر می‌کنم همه چیز از پیش تعیین شده بود.

سپس خبرنگار از فن خال می‌پرسد که منظورش چیست و او نیز در جواب گفت: 

منظور من واضح است. اینکه مسی باید قهرمان جهان می‌شد؟ بله، من این‌طور فکر می‌کنم.

 خبرنگار در ادامه می‌گوید که این ادعای بسیار بزرگی است که فن خال نیز در پاسخ گفت: «من جوابت را دادم، من هیچ‌گاه دروغ نمی‌گویم». این مربی 72 ساله سپس رو به خبرنگار کرد و گفت:

 من آنچه که فکر می‌کردم را در جوابت گفتم، برای چه مدام سوال می‌پرسی و به این کارت ادامه می‌دهی؟

پس از اینکه خبرنگار درباره رونالد کومان سرمربی فعلی تیم ملی هلند و جایگزین فن خال نیز از او سوال کرد، تنش‌ها بین این دو بیش‌تر هم شد. فن خال در جواب به این سوال خبرنگار نیز گفت: 

من اینجا نیستم تا درباره او صحبت کنم. تو یک دروغگویی، شما خیلی دروغ می‌گویید. خداحافظ!

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari