سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی با تاکید بر تلاش همه نهادها برای کاهش کم تحرکی بین مردم گفت: دسترسی آسان مردم به اماکن ورزشی و ارزان کردن ورزش اولویت‌های فدراسیون در سال آینده است.
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، مجمع عمومی این فدراسیون صبح امروز شنبه با حضور سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، غلامرضا نوروزی نماینده کمیته ملی المپیک و هاشمی نماینده دفتر مشترک فدراسیون‌های ورزشی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.
علی خلیلی سرپرست فدراسیون در این مجمع گفت: همانطور که در فرمایشات مقام معظم رهبری هم تاکید شد، ورزش برای همه آحاد جامعه ضروری و لازم است. به همین خاطر تمام برنامه‌های ما در جهت تشویق و ترغیب مردم به ورزش خواهد بود.
سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی به دو اولویت مهم فدراسیون برای سال آینده اشاره کرد و افزود: ارزان کردن ورزش و در دسترس بودن اماکن ورزشی برای مردم دو اولویت اصلی فدراسیون برای سال آینده است که در این راستا هماهنگی‌هایی با نهادها و سازمان‌های مرتبط انجام شده و امیدوارم بتوانیم سال آینده این دو اولویت را اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: گسترش کم تحرکی و اضافه وزن بین مردم وظیفه ما را برای برنامه ریزی بهتر و فراهم کردن زمینه ورزش کردن برای آنها سنگین‌تر کرده است.
خلیلی با اشاره به برنامه‌هایی که این فدراسیون برای سال آینده در نظر گرفته است ادامه داد: چند طرح ملی را در تقویم سال آینده داریم که در مقاطع مختلف سال به اجرا درخواهد آمد. ضمن اینکه طرح ملی مسابقات مینی فوتبال جام ایرانیان که بزرگترین طرح فدراسیون ورزش‌های همگانی است و تاکنون حدود ۱۵ هزار تیم در آن ثبت نام کرده‌اند را سال آینده برگزار خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: ورزش روزانه یکی از محورهایی است که در دستور کار فدراسیون است. قصد داریم که ورزش عصرانه را هم در کنار ورزش صبحگاهی در شهرهای مختلف برگزار کنیم که برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گرفته است.
سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی با تقدیر از تلاش هیات‌های استانی برای برگزاری رویدادها و برنامه‌های ورزشی سال جاری گفت: قطعاً بدون همراهی و برنامه ریزی هیات‌ها طرح‌های فدراسیون به اجرا در نخواهد آمد. هیات‌های ورزشی استان‌ها ستون و حامی اصلی برنامه‌های فدراسیون هستند.
علی خلیلی در پایان تاکید کرد: تمام برنامه‌هایی که فدراسیون در نظر می‌گیرد در جهت کاهش کم تحرکی بین مردم است و در این راستا برنامه‌هایی را برای سال آینده در نظر گرفته‌ایم که در مقاطع مختلف اجرا خواهند شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari