بازیکن ایرانی تیم فوتسال پالما با بیان اینکه از شرایطش در اسپانیا راضی است، در واکنش به انتقادات از جوانگرایی در تیم ملی گفت: خود من در ۲۶ سالگی در جام جهانی بازی کردم که این افتضاح است.
به گزارش خبرنگار مهر، مسلم اولادقباد بازیکن تیم ملی فوتسال ایران از نخستین بازیکنانی بود که در پایان فصل گذشته، تکلیف خود را مشخص کرد و با باشگاه پالما اسپانیا قرارداد بست. اولادقباد بعد از درخشش در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی با پیراهن ایران، مورد توجه پالما قرار گرفت اما سفر او به اسپانیا در پی بروز مشکلاتی به تعویق افتاد.
این ملی پوش ابتدا به دلیل موانعی که برای خروج از کشور داشت و سپس به دلیل دیر صادر شدن ویزای اسپانیا، تمرینات پیش فصل با تیم پالما را از دست داد و در نهایت، بعد از همراهی تیم ملی فوتسال ایران در تورنمنت تایلند، از این کشور به اسپانیا رفت. این در شرایطی است که تیم ملی ایران باید چند روز دیگر عازم کویت بشود تا در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کند.
اولادقباد در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه به همراه حسین طیبی دیگر بازیکن ایرانی پالما روز یکشنبه هفته آینده از اسپانیا راهی کویت می‌شود، اعلام کرد که از روز گذشته تمریناتش را با پالما آغاز کرده است و حضورش در بازی بزرگ و حساس مقابل اینترمووی‌استار بستگی به نظر سرمربی باشگاه دارد.
وی همچنین به بحث جوانگرایی در تیم ملی که این روزها انتقادات زیادی را به دنبال داشته است، واکنش نشان داد و با حمایت از کادر فنی تیم ملی، گفت: خود من در ۲۶ سالگی جوان‌ترین بازیکن ایران در جام جهانی بودم که این افتضاح است.
مشروح گفتگوی خبرنگار مهر با لژیونر فوتسال ایران در ادامه می‌آید:
* خبرگزاری مهر – بالاخره طلسم سفر به اسپانیا و حضور در تمرین پالما بعد از چند ماه شکست. چه زمانی به اسپانیا رفتی و چند جلسه تمرین با تیم انجام داده‌ای؟
– مسلم اولادقباد: قبل از سفر تیم ملی فوتسال به تایلند بود که ویزای اسپانیا آمد. پیش از آن هم مشکل خروج از کشورم برطرف شده بود. بعد از پایان مسابقات، ابتدا از تایلند به سوئیس و آلمان و سپس اسپانیا رفتم. روز دوشنبه صبح و عصر تمرین کردم. تیم ما آماده هفته دوم لیگ اسپانیا و دیدار با تیم اینتر مووی‌استار می‌شود.
* در تصویری که از تمرین روز دوشنبه پالما منتشر شد، حسین طیبی غایب بود. آیا طیبی مصدوم است؟
– حسین از تایلند به پرتغال رفت و فکر می‌کنم امروز به اسپانیا بیاید. او برای انجام کارهای ویزا و امور شخصی به پرتغال رفت.
* از شرایط تیم پالما بگو. آیا با محیط و فضای تمرین و بازیکنان هماهنگ شده‌ای؟
– تیم‌های اسپانیایی حرفه‌ای هستند. خدا را شکر کارم تا الان سخت نبوده است. بازیکنان تیم سریع با من رفیق شدند و گفتند هر کمکی از دستمان بر بیاید، برائت انجام می‌دهیم. این دو جلسه تمرین هم به نظرم خیلی خوب بود ولی توقعم از خودم بیشتر است. دوست دارم چند سال در اسپانیا بمانم و اینجا بازی کنم.
صحبت خاصی با سرمربی پالما داشتی؟ آیا او بازی‌هایت با تیم ملی در تورنمنت تایلند را دنبال کرده بود؟
– بله سرمربی پالما پیگیر بازی‌های من با تیم ملی در تایلند بود. او سبک بازی مرا می‌پسندد و به من اعتماد دارد. ان شاءالله شرایط به خوبی جلو برود.
* آیا زبان اسپانیایی یاد گرفته‌ای یا به شکل دیگری با هم تیمی‌ها ارتباط برقرار می‌کنی؟
– مشکل فعلی ام زبان اسپانیایی است که باید یاد بگیرم. اسپانیایی زبان سختی است ولی این روزها با زبان انگلیسی یا با حرکات دست با سایر بازیکنان ارتباط گرفته‌ام. به هر حال اگر برنامه‌های تاکتیکی هم باشد، با نگاه کردن به سایر بازیکنان، آن را یاد می‌گیرم.
* برای اسکان مشکلی نداری؟ آیا قرار است در منزلی که باشگاه در اختیارت می‌گذارد زندگی کنی؟
– فعلاً در هتل هستم. قرار بود باشگاه، خانه‌ای برایم تهیه کند ولی در هتل راحت هستم. اینجا همه شرایط برایم فراهم است. صحبت کردم که اگر می‌شود در همین هتل اقامت داشته باشم. حسین (طیبی) هم مثل من در هتل اسکان خواهد داشت.
* با توجه به اینکه بازی با اینترمووی استار حساس و تعیین کننده است، امکان دارد در لیست پالما برای این مسابقه قرار بگیری؟
– بازی پالما در هفته اول لیگ اسپانیا با نتیجه تساوی تمام شده است. بازی مهم و سختی با اینترمووی استار در پیش داریم ولی نمی دانم در لیست این بازی هستم یا نه. بستگی به نظر سرمربی دارد.
* چه زمانی به اردوی تیم ملی اضافه می‌شوی؟
– ما شنبه هفته بعد بازی داریم و فکر می‌کنم یکشنبه با حسین از اسپانیا به سمت کویت پرواز کنیم.
* باتوجه به اینکه باید به اردوی تیم ملی بازگردی، آیا بهتر نبود بعد از مسابقات قهرمانی آسیا به اسپانیا می‌رفتی و با تیم تمرین می‌کردی؟
– خودم دوست داشتم قبل از شروع مسابقات قهرمانی آسیا به اسپانیا بیایم و چند روزی در باشگاه باشم تا با حال و هوای تیم و بازیکنان آشنا بشوم. هرچند زمان کوتاهی است اما می‌تواند در ادامه فصل به من کمک کند. شاید در این مدت هم چیزی در اسپانیا یاد گرفتیم که در تیم ملی به درد بخورد. اگر بتوانم شنبه برای پالما بازی کنم که فوق العاده می‌شود. اگر هم بازی نکنم، تجربه خوبی خواهد بود.
* درباره تورنمنت تایلند هم صحبت کن. خیلی‌ها معتقدند تیم ملی بر خلاف شعار قبلی کادر فنی، جوانگرایی نکرده است.
– تورنمنت تایلند خیلی به ما کمک کرد و شرایط مختلفی را تجربه کردیم که قطعاً در مسابقات قهرمانی آسیا به کار تیم ملی می‌آید. بعضی از صحبت‌هایی که درباره جوانگرایی تیم ملی می‌شود، یک مقدار اذیت کننده است. باید صادقانه صحبت کنیم. ما تاکنون در مسابقات جام ملت‌ها بازیکن ۱۵ – ۱۶ ساله نداشته‌ایم. خود من در ۲۶ سالگی حضور در جام جهانی را تجربه کردم که این افتضاح است. الان تیم ملی بازیکنان ۱۷ – ۱۸ ساله دارد. این کار از عهده هر کسی بر نمی‌آید که چند بازیکن باتجربه و فوق العاده را کنار بگذارد و به فکر آینده نگری باشد. وحید شمسایی شرایط خوبی در تیم ملی ایجاد کرده است و بازیکنان جوان هم نباید این فرصت را به سادگی از دست بدهند.
* اما میانگین سنی تیم ملی نشان می‌دهد جوانگرایی در تیم ملی صورت نگرفته است. آیا این را قبول داری؟
– آیا بازیکنان جوان دیگری در لیگ بودند که دعوت نشدند؟ کسانی که به تیم ملی آمدند، جوان‌های خوب لیگ بودند و در تایلند و قرقیزستان (مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا) به میدان رفتند. فشار گذاشتن روی تیم ملی درست نیست. نمی‌توانم قبول کنم که در تیم ملی جوانگرایی صورت نگرفته است. همه باید پشت تیم ملی باشیم تا موفق بشود. اگر تیم ملی نتیجه بگیرد انگار همه نتیجه گرفته‌اند. ناکامی تیم ملی هم ناکامی ایران است.
* در تورنمنت تایلند هم برابر مراکش شکست خوردیم و نایب قهرمان شدیم. کیفیت این تورنمنت را چطور ارزیابی می‌کنی؟
– این دوره از مسابقات تایلند، سخت‌ترین دوره بود. فنلاند یک تیم کاملاً فیزیکی و محکم بود. تایلند هم با تایلندِ قبل از جام جهانی فرق کرده است. آنها مربی اسپانیایی آورده‌اند که خیلی خوب کار کرده. ویتنام هم مربی بسیار خوبی دارد. اینها مدعی قهرمانی در آسیا هستند. مراکش هم که فوق العاده بود. آنها چند وقت پیش برزیل را هم شکست دادند.
* اما در بازی با مراکش از نظر بدنی کم آوردیم و دچار مشکل شدیم.
– بله؛ در نیمه اول از نظر بدنی جلوی مراکش کم آوردیم اما در نیمه دوم راه افتادیم و بازی کاملاً دست ایران بود. در همین شرایط است که بازیکن بی تجربه ممکن است اشتباه کند. اینها تجربه و درس عبرت می‌شود. باید در این مسابقات اشتباه باشد تا بازیکنان جوان آبدیده بشوند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari