ورزش ایران و جهان امروز با اتفاقات و مسائل مختلفی همراه بود که گزیده آنها در این گزارش آمده است.

به گزارش ایسنا، باشگاه پرسپولیس درحالی با بازیکن مراکشی – سوئدی قرارداد بسته است که سرمربی تیمش در جریان انعقاد این قرارداد نبوده است. باشگاه پرسپولیس درحالی عصر امروز از جذب نبیل باهویی خبر داد که سرمربی این تیم در جریان امضای قرارداد با این بازیکن نبود. بر اساس اطلاعاتی که یک مقام مطلع در باشگاه پرسپولیس در اختیار ایسنا قرارداده است، یحیی گل‌محمدی اطلاعی از مذاکره و امضای قرارداد با نبیل باهویی از سوی باشگاه پرسپولیس نداشته است!

زمان ورود تیم النصر به ایران مشخص شد

کاروان تیم فوتبال النصر عربستان یکشنبه شب وارد ایران می‌شود. دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و النصر عربستان در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، سه‌شنبه ۲۸ شهریور در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. بر این اساس، کاروان تیم فوتبال النصر برای شرکت در این دیدار یکشنبه شب ۲۶ شهریور با جت اختصاصی به ایران می‌آید و از طریق فرودگاه مهرآباد مستقیما راهی هتل اسپیناس پالاس خواهد شد.

بازگشت سکه به سفره قهرمانان!

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف است به تمامی مدال‌آوران طلای بازی‌های المپیک، پارالمپیک و آسیایی و نیز بابت کسب مقام قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا به تعداد تعیین‌شده، سکه پرداخت کند! جلسات کمیسیون تلفیق چهارشنبه هشتم شهریور به پایان رسید و در سامانه قانونگذاری بارگذاری شد و نمایندگان تا پایان هفته جاری برای ثبت پیشنهادها در سامانه فرصت دارند و مجلس از هفته آینده وارد بررسی کلیات و جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه می‌شود.

درخواست قلعه‌نویی از رئیس‌جمهور در مورد «آزادی»

سرمربی تیم‌ملی فوتبال از نیاز به کمک به روند باسازی ورزشگاه آزادی صحبت کرد و گفت: از آقای رئیسی می‌خواهم که نگاه ویژه‌ای به استادیوم آزادی داشته باشد. این استادیوم مظهر ملی ما و یکی از استادیوم‌های کامل دنیاست. تیم‌ملی فوتبال ایران امروز (سه شنبه) در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی با نتیجه ۴ بر صفر آنگولا را شکست داد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم‌ملی فوتبال در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: قبل از صحبت راجع به بازی باید یک مطلب بگویم. از آقای رئیسی می‌خواهم که نگاه ویژه‌ای به استادیوم آزادی داشته باشد. این استادیوم مظهر ملی ما و یکی از استادیوم‌های کامل دنیاست ولی بیش از چهل سال است که فقط از آن استفاده شده است.

بازیکن ازبک دو کارت زرد گرفت و اخراج نشد!

تیم ملی فوتبال امید ایران نسبت به استفاده ازبکستان از بازیکن دو کارته این تیم اعتراض کرد. در پی استفاده تیم ملی امید ازبکستان از یک بازیکن که در جریان بازی دو کارت زرد دریافت کرد اما اخراج نشد، مسئولان تیم ملی امید به صورت رسمی اعتراض خود را نسبت به این اتفاق اعلام کردند. براساس فیلم بازی، بازیکن شماره سه ازبکستان در نیمه اول و نیمه دوم دو کارت زرد دریافت کرد و به بازی ادامه داد.

پیروزی قاطع ایران برابر آنگولا با بریس طارمی

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار دوستانه خود در فیفادی توانست با نتیجه ۴ بر صفر آنگولا را شکست دهد و به دومین پیروزی متوالی خود بعد از برد برابر بلغارستان برسد. تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار دوستانه خود در فیفادی از ساعت ۱۹ در ورزشگاه آزادی میزبان آنگولا بود که توانست به سادگی و با ۴ گل حریف خود را شکست دهد. در این دیدار مهدی طارمی(۲ بار) و صادق محرمی برای ایران گلزنی کردند. طارمی با گلزنی در این دیدار به رده چهارم برترین گلزنان تاریخ تیم ملی صعود کرد.

بازی‌های سپاهان ۳-۰ به نفع رقبا نمی‌شود

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره برگزاری جلسه شکایت از باشگاه سپاهان گفت: اینکه اصلا تخلف هست یا نیست با اعضای کمیته است اما اینکه به باشگاهی امتیاز داده شود منتفی است. ابوالفضل حسن‌زاده در باره تخلفات باشگاه سپاهان، دوستان فکر می‌کنند بحث بازیکن غیرمجاز مقید به زمان است که هیچ باشگاهی رعایت نکرده است. بحث بازیکن غیرمجاز و اینکه ما به باشگاهی امتیاز بدهیم کلا منتفی است.

نصب‌ سکوهای بدون صندلی در آزادی تا بازی با النصر!

رئیس شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی درباره مراحل بازسازی ورزشگاه آزادی توضیح داد.  مهیار عسگریان، رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پیش از آغاز دیدار تیم‌ملی فوتبال ایران و آنگولا در ورزشگاه آزادی درباره وضعیت سکوهای این استادیوم در بازی با النصر که به علت بازسازی بدون صندلی است، اظهار کرد: سکوها تا آن زمان نصب می‌شود. تا زمانی که به این جا توجه نمی‌شد، می‌گفتید که این ورزشگاه را کسی نمی‌بیند، حالا هم که درست کردیم، می‌گویید خرابه است. کمی صبر و تحمل می‌خواهد. قسمت اول طبقه اول تمام شده است و شما به کارگران روحیه بدهید.

امکان ریاست بازنشستگان در فدراسیون‌های ورزشی

طبق تصویب کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، ریاست فدراسیون‌های ورزشی آماتوری، ریاست کمیته ملی المپیک و ریاست کمیته ملی پارالمپیک شغل محسوب نمی‌شوند و بازنشستگان هم می‌توانند ریاست آن‌ها را عهده‌دار شوند. جلسات کمیسیون تلفیق چهارشنبه هشتم شهریور به پایان رسید و در سامانه قانونگذاری بارگذاری شد و نمایندگان تا پایان هفته جاری برای ثبت پیشنهادها در سامانه فرصت دارند و مجلس از هفته آینده وارد بررسی کلیات و جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه می‌شود.

جزئیات تصویب حق پخش تلویزیونی در کمیسیون تلفیق

کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، سازوکار تحقق حق پخش تلویزیونی برای فوتبال و باقی رشته‌های ورزشی را در برنامه هفتم توسعه تصویب کرد تا پس از مصوب‌شدن این برنامه در صحن علنی مجلس، ورزش ایران بتواند از مهم‌ترین راه درآمدزایی‌اش بهره‌مند شود. فوتبال ایران در همه سال‌های حیاتش از مهم‌ترین راه درآمدزایی که برای این رشته ورزشی تعریف شده، محروم بوده است. با این حال فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاه‌ها پیش از آغاز لیگ بیست‌وسوم پیگیری‌های متعددی برای تحقق حق پخش تلویزیونی انجام دادند تا بتوانند این راه درآمدزایی را در برنامه هفتم توسعه بگنجانند.

انتهای پیام

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari