پل پوگبا جدیدترین چهره مشهوری است که در سری آ به دلیل انجام دوپینگ با محرومیت روبرو شده است. اگر اتهام عمدی بودن دوپینگ پوگبا اثبات شود، او با محرومیتی 2 تا 4 ساله روبرو می شود و عملاً دوران حرفه ای این هافبک فرانسوی در بالاترین سطح فوتبال اروپا خاتمه می یابد. پوگبا اولین ستاره ای نیست که به دلیل دوپینگ در سری آ محروم می شود. به نقل از فوتبال ایتالیا، به مرور 10 چهره سرشناس سری آ می پردازیم که طی سه دهه اخیر آزمایش دوپینگ آنها مثبت شده است.

آنجلو پروتزی | آاس رم

در اکتبر 1990 تست دوپینگ دروازه بان رم مثبت اعلام شد. او به خاطر مصرف داروی لیپوپیل، دارویی که برای لاغری استفاده می شود، به دوپینگ آلوده شد. پروتزی به محرومیت یک ساله خود اعتراض نکرد و به مدت یک سال کامل از میادین دور ماند. او در تابستان سال بعد با مبلغ 2.3 میلیون یورو به یوونتوس منتقل شد و در تورین زندگی حرفه ای خود را احیا کرد. پروتزی با یوونتوس قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و فاتح سه اسکودتو شد.

کریستین بوکی | پروجا

در فصل 01-2000، تست ناندرولون مهاجم پروجا مثبت شد. او دلیل مثبت شدن تست دوپینگ خود را مصرف بیش از حد گوشت گراز کبابی اعلام کرد. بوکی یک سال از میادین دور ماند و سپس فعالیت خود در پروجا را از سر گرفت.

سالواتوره موناکو | پروجا

او که هم تیمی بوکی بود، دقیقا در همان نوبتی که تست بوکی مثبت شد، تست دوپینگ این بازیکن هم مثبت درآمد. موناکو نیز استفاده بیش از حد از گوشت گراز را بهانه کرد و با محرومیتی یک ساله روبرو شد. دوران حرفه ای این بازیکن پس از محرومیت به سمت افول رفت و از باشگاه های سری آ دور شد. موناکو اکنون در کادر استعدادیابی باشگاه برایتون فعالیت می کند.

فرناندو کوتو | لاتزیو

تست ناندرولون مدافع پرتغالی در ژانویه 2001 پس از پیروزی لاتزیو مقابل فیورنتینا مثبت شد. کوتو ادعا کرد که علت آلوده شدن او به دوپینگ، استفاده از شامپویی جدید بوده است. کوتو ابتدا محرومیتی 10 ماهه دریافت کرد اما بعداً عمل او غیرعمدی شناخته شد و محرومیت این مدافع به 4 ماه کاهش یافت.

<a  data-cke-saved-href='/static/page/taxonomy/6236' href='/static/page/taxonomy/6236'>فرناندو کوتو</a>

یاپ استام | لاتزیو

مدافع سرسخت هلندی در تابستان 2001 به لاتزیو پیوست اما تنها شش هفته بعد در 13 اکتبر پس از پیروزی 2-0 مقابل آتالانتا تست ناندرولون او مثبت شد. استام پنج ماه محروم شد و بعداً محرومیتش به چهار ماه کاهش یافت و در نیم فصل دوم به میادین بازگشت.

ادگار داویدز | یوونتوس

تست ناندرولون هافبک وقت یوونتوس در سال 2001 پس از پیروزی 2-0 مقابل اودینزه مثبت شد. او دو ماه به بازی ادامه داد و در 8 بازی دیگر سری آ شرکت کرد تا اینکه در پایان فصل یعنی ماه می 2001 سرانجام محروم شد. داویدز محرومیتی 5 ماهه دریافت کرد اما بعداً محرومیت او به 4 ماه کاهش یافت. او در اکتبر همان سال برای بیانکونری به میادین بازگشت.

پپ گواردیولا | برشا

پپ دورانی کوتاه اما پرفراز و نشیب را در سری آ گذراند. او در سپتامبر 2001 به برشا پیوست و در نوامبر 2001، تست ناندرولون این هافبک اسپانیایی، دو بار پس از پیروزی مقابل پیاچنزا و باخت مقابل لاتزیو مثبت شد. گواردیولا به بی گناهی خود اطمینان داشت اما در ژانویه 2002 به مدت چهار ماه محروم شد. سال ها بعد، هافبک سابق برشا از همه اتهامات تبرئه شد.

<a  data-cke-saved-href='/static/page/taxonomy/2243' href='/static/page/taxonomy/2243'>پپ گواردیولا</a> / برشا

مارکو بوریلو | میلان

تست پردنیزون مهاجم جوان میلان در دسامبر 2006 پس از بازی با رم مثبت شد. بوریلو تاکید داشت که به صورت اتفاقی آلوده شده است. غیرعمدی بودن اقدام او اثبات شد و بوریلو فقط سه ماه از میادین دور ماند. بوریلو و دادگاه، علت آلوده شدن این بازیکن به دوپینگ را مخفی کردند تا اینکه نامزد او منبع آلودگی را فاش کرد. پمادی که بلن رودریگز (نامزد بوریلو) هنگام روابط جنسی استفاده می کرد، دارای پردنیزون بود و این ماده ممنوعه را وارد خون بوریلو کرد.

فابیو لوسیونی | بنونتو

تست کلوستبول استروئید آنابولیک این مدافع میانی در سپتامبر 2017 پس از باخت 1-0 بنونتو مقابل تورینو مثبت شد. پزشک باشگاه مسئولیت کامل را بر عهده گرفت اما بازیکن محرومیتی یک ساله دریافت کرد. محرومیت لوسیونی در ادامه کاهش یافت و تابستان بعد به لچه پیوست. این بازیکن 35 ساله اکنون در سری B برای پالرمو بازی می کند.

ژائو پدرو | کالیاری

آزمایش دوپینگ مهاجم وقت کالیاری در فوریه 2018 پس از بازی مقابل ساسولو و کیه‌ وو ورونا به دلیل وجود ماده ممنوعه هیدروکلروتیازید در بدن که یک داروی ادرارآور است، مثبت اعلام شد. او در ماه می به مدت شش ماه محروم شد اما با کاهش محرومیت در ماه سپتامبر به میادین بازگشت.

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari