مدیر مجموعه ورزشی آزادی گفت: با توجه به رویکرد تحولی دولت و وزارت ورزش و جوانان به هیچ عنوان قصدی برای گران سازی و گران فروشی در ورزش را نداریم.
به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی، احمد مددی سرپرست مجموعه ورزشی آزادی با تاکید بر اینکه حفظ ماهیت قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی اولویت و خط قرمز ماست، افزود: حضور مردم و خانواده ها و کمک به بالابردن سرانه ورزش همگانی، در تضاد با ورزش قهرمانی نیست. البته حضور مردم در مجموعه ها و اماکن ورزشی، منوط به بستر سازی و ایجاد زیرساخت‌های لازم است. وزارت ورزش و جوانان نیز در همین راستا امکانات خوبی در اختیار ما قرار داده است، که سعی و تلاش ما بر ارتقای آن ها و استفاده بهینه و مناسب از پتانسیل های موجود در مجموعه است.
احمد مددی این مجموعه را با  ظرفیت موجود ۸۵ هکتار جنگل و ۴۰ هکتار فضای ورزشی، زمین چمن فوتبال و محوطه فضای سبز، به عنوان ریه‌های تنفسی شهر تهران مخصوصا پهنه غربی پایتخت معرفی کرد و گفت: مردم کشورمان می‌توانند از طبیعت بکر و زیبای ورزشگاه آزادی به بهترین شیوه ممکن، استفاده کنند.
وی ادامه داد: با توجه به رویکرد تحولی در دولت جدید و ارزان سازی و در دسترس بودن اماکن و ارتقای سطح توسعه عدالت ورزشی در کشور، از زمان دستور مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و مدیر عامل محترم شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، مبنی بر تبدیل مجموعه ورزشی آزادی به پارک ورزش و دهکده توریستی، تفریحی ورزش، ضمن پیشگیری از گران سازی و گران فروشی در ورزش، درب های مجموعه همزمان با هفته وحدت و تربیت بدنی ۱۴۰۰، به روی عموم مردم باز شده است و مردم عزیز و خانواده ها می‌توانند با کمترین هزینه و به نازلترین قیمت، با تهیه کارت عضویت، بعنوان اعضای بزرگترین مجموعه ورزشی در خاور میانه و چهارمین استادیوم بزرگ جهان در آیند و از محیط مناسب خانوادگی ضمن بهره مندی، از لحظات شاد و مفرح دورهمی خانوادگی در پیاده روی پیرامون دریاچه آزادی لذت ببرند. 
سرپرست مجموعه ورزشی آزادی با تاکید بر اینکه به سرعت در حال آماده سازی بستر ها و زیر ساخت های لازم برای حضور خانواده ها در مجموعه هستیم اظهار داشت: ۲۰ واحد سرویس بهداشتی جدید در مجموعه در حال ساخت است و مراحل پایانی خود را سپری می‌کند. ٤ باب نمازخانه و کافی شاپ هم در حال تکمیل، توسعه و تجهیز است تا مردم با اطمینان خاطر، آسوده و راحت به مجموعه بیایند و از اماکن مختلف مجموعه، فضاهای تفریحی، جاده سلامتی و تندرستی در حاشیه دریاچه استفاده نمایند. 
وی ادامه داد: همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردم، با توجه به اینکه رویکرد دولت جدید رویکرد تحول محور است، مجموعه وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه هم همین رویکرد تحولی را در دستور کار قرار داده است. ما هم می‌توانستیم به مثابه عملکرد گذشتگان، درب های مجموعه را همچنان بسته نگه داریم اما نگاهمان مثل دولت جدید تحولی است و از مردم عزیز میهن مان با افتخار دعوت بعمل می آوریم تا با حضور در محیط‌های ورزشی ضمن پرداختن به سلامت جسم و روح و ایجاد شادابی و نشاط، در راستای تعالی اهداف وزارت ورزش و جوانان گام بردارند.
مددی با اشاره به اینکه عمومی کردن ورزش، به افزایش نشاط و شادابی جامعه کمک می‌کند، گفت: هدف ما این است که مجموعه ورزشی آزادی به عنوان الگوی ویژه برای ارائه خدمات ورزشی ارزان و در دسترس به مردم کشورمان معرفی شود و امیدوارم سایر نهاد ها و ارگانها نیز به تبعیت از همین رویکرد وارد میدان خدمت رسانی به مردم جامعه شوند.
سرپرست مجموعه ورزشی آزادی ادامه داد: در راستای تحقق اهداف وزارت متبوع، در خصوص حضور مردم و خانواده ها نیز از طریق جذب مشارکت ها و سرمایه گزاری های مردمی جهت احداث و تکمیل کردن پروژه های تفریحی، گردشگری، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت صورت پذیرفته است که از اولین گام های آن می‌توان به افتتاح جاده سلامتی و تندرستی مجموعه به طول تقریبی ۴ کیلومتر نام برد که در دو رینگ مجزا یکی پیرامون دریاچه مصنوعی مجموعه و دیگری با کمی ارتفاع از سطح دریاچه و با منظره ای زیبا و متفاوت در حاشیه گذر جنگل ها و فضای سبز، چشم اندازی متفاوت را ایجاد کرده است. قصد ما این است که به بهترین شکل بتوانیم امکانات مجموعه ورزشی آزادی را بهبود ببخشیم.
وی در پایان با اشاره بر این نکته که بودجه وزارت ورزش و جوانان به تنهایی پاسخگوی هزینه های نگهداری و تجهیز این مجموعه نیست، اظهار داشت: مجموعه ورزشی آزادی با قدمت حدود نیم قرن، به شدت نیازمند اعتباری جدی برای بهسازی، بازسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی در تمامی زیرساخت ها، ابنیه ها و اماکن مختلف ورزشی از استادیوم فوتبال گرفته تا سالن ۱۲ هزار نفری است. نیازمندی آن در دوره های قبل نیز مورد اشاره و پیگیری قرار گرفته است تا جاییکه، رییس سابق سازمان برنامه و بودجه در دولت قبل در بازدیدی که از مجموعه ورزشی آزادی داشت قولی داد که برای مجموعه آزادی ۲۰۰ میلیار تومان بودجه در نظر گرفته شده است، اما پیگیری های بنده و همکارانم به اینجا رسید که این وعده و قول داده شده در حد حرفی بیش نبوده و مثل برخی وعده های دیگر محقق نشد. امیدوار هستیم با توجه به نگاه ویژه مسئولان دولت و نمایندگان محترم مجلس به ورزش، شاهد اتفاقاتی مناسب در راستای تخصیص اعتبار به مجموعه ورزشی آزادی باشیم.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari