ساری – ایرنا – تیم فوتبال نساجی مازندران عصر امروز جمعه بدون حضور دو مهره اثرگذار و سرمربی خود در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال تهران می‌رود تا یک بار دیگر خارج از خانه روی چمن باکیفیت زمین خانگی سایر تیم‌ها توانمندی‌های تیمی خود را اثبات کند.
به گزارش ایرنا، هفته پنجم بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور که دیروز با انجام سه مسابقه آغاز شد، امروز با برگزاری پنج بازی دیگر به پایان می‌رسد که در یکی از این دیدارها نساجی مازندران باید از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف آبی‌پوشان پایتخت برود؛ دیداری که برای استقلال حکم باقی ماندن در صدر جدول و پس گرفتن رتبه نخست از آلومینیوم اراک را دارد و برای نساجی فرصت بازگشتن به جمع تیم‌های نیمه بالایی جدول است.
استقلال با ۱۰ امتیاز از چهار بازی و یک بازی کمتر نسبت به آلومینیوم اراک در حال حاضر در رتبه دوم جدول قرار دارد. نساجی نیز تا کنون چهار امتیاز از چهار بازی کسب کرده و اکنون در رتبه دهم جدول قرار دارد و با فولاد خوزستان و فجر سپاسی شیراز هم‌امتیاز است.
نساجی که ۲۳ روز پیش در ورزشگاه آزادی تهران دومین دیدار خود در فصل جاری را مقابل پرسپولیس برگزار کرد و با وجود شکست ۲ – ۱ مقابل سرخپوشان توانست نمایش خوبی در زمین داشته باشد و حتی فشار زیادی به تیم میزبان وارد کند، امروز به دنبال کسب دست‌کم یک امتیاز است تا ناکامی‌اش در دیدار با پرسپولیس را به شکلی مقابل استقلال جبران کند.
نساجی تاکتیکی در بازی‌های خارج از خانه
نساجی‌چی‌ها که دیدار هفته چهارم را ۱۵ آبان در ساری و مقابل تیم قعرنشین صنعت نفت آبادان با دریافت دو گل واگذار کردند و فرصت ۷ امتیازی شدن را از دست دادند، کیفیت بد چمن و ناهمواری زمین ورزشگاه شهدای ساری را دلیل ضعیف عمل کردن خود و از دست دادن امتیاز بازی خانگی می‌دانند. گواه و دلیل کادر فنی و بازیکنان نساجی درباره این ادعا نیز عملکرد خوبی است که در هفته‌های دوم و سوم مقابل پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان روی چمن هموار و باکیفیت استادیوم تیم‌های میزبان داشتند. بر همین اساس نیز کارشناسان فوتبال معتقدند دیدار امروز استقلال و نساجی می‌تواند یکی از زیباترین بازی‌های هفته پنجم باشد و هواداران نساجی امیدوارند که امروز هم نساجی مانند دو بازی خارج از خانه خود نمایش متفاوتی از بازی‌های خانگی داشته باشد و بتواند استقلال را در خانه متوقف کند.
با این حال تقابل نساجی مازندران و تیم مدعی و منسجم استقلال که فصل را به شکل مطلوبی آغاز کرده و پس از ۱۴ سال توانست لیگ برتر را با سه برد پیاپی آغاز کند، یکی از سخت‌ترین ایستگاه‌های لیگ بیست‌ویکم برای نساجی است.
تیم فرهاد مجیدی با پیکان تهران در جدول هم‌امتیاز است. پیکان امروز در تهران میزبان فجر سپاسی است و فرصت برد و صدرنشین شدن دارد. آلومینیوم اراک هم دیروز موفق شد ۲ – ۱ نفت مسجدسلیمان را شکست دهد و با ۱۱ امتیاز صدر جدول را در اختیار بگیرد. در چنین شرایطی استقلال برای عقب نماندن از صدر جدول فقط به برد فکر می‌کند و همین نکته نیز کار را برای شاگردان ساکت الهامی دشوارتر خواهد کرد.
استقلال – نساجی؛ فرصت صدرنشینی میزبان و هنرنمایی مهمان
آن‌چه که از نساجی در دو بازی خارج از خانه این فصل دیده شد نشان می‌دهد که سرخپوشان قائمشهر روی چمن باکیفیت مدیریت خوبی بر بازی‌ها دارند و با پاس‌های پرتعداد که عمدتا نیز درست به مقصد می‌رسند می‌توانند کنترل بازی را در بیشتر دقایق در دست بگیرند. بر اساس آمارهای ثبت شده در چهار هفته نخست لیگ برتر، بیشترین پاس‌کاری بین بازیکنان نساجی انجام شده که حدود ۸۰ درصد پاس‌های بازیکنان این تیم نیز درست بوده است. این موضوع به امتیازی برای نساجی مقابل حریفان تبدیل شده و دلیل تأکید کادر فنی نساجی بر نیازی که به زمین صاف و چمن هموار دارند همین بازی روی زمین است.
محرومیت‌های پرکارت‌ترین تیم لیگ
البته نماینده مازندران در لیگ برتر امروز با شرایط متفاوتی نسبت به بازی‌های قبل باید در زمین حاضر شود. محرومیت ساکت الهامی سرمربی نساجی از حضور روی نیمکت به دلیل محرومیت ۶ هفته‌ای که کمیته انضباطی برای او در نظر گرفت و همچنین محرومیت کاپیتان مسعود شجاعی و محمد قربانی دو بازیکن اثرگذار نساجی به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی مقابل صنعت نفت آبادان از مشکلات مهم نساجی در دیدار امروز مقابل استقلال تهران هستند. حضور نداشتن این سه چهره بویژه نبودن ساکت الهامی کنار زمین می‌تواند برای نساجی دست‌کم پیامدهای منفی روانی داشته باشد.
مرور آمارهای چهار هفته نخست لیگ بیست‌ویکم یک نکته دیگر درباره نساجی را نیز نشان می‌دهد و آن هم بازی پربرخورد و خشن نساجی است. طبق آمارها نساجی خشن‌ترین تیم چهار هفته نخست لیگ است. در ۳۲ بازی هفته‌های اول، دوم، سوم و چهارم داوران در مجموع ۱۲۳ کارت زرد و قرمز به بازیکنان نشان دادند که ۱۴ کارت زرد و ۲ کارت قرمز سهم نساجی بود. دو کارت زرد و یک کارت قرمز هم به اعضای کادر فنی نساجی داده شد. بیشترین کارت را هم در بین بازیکنان لیگ تا کنون مسعود شجاعی کاپیتان نساجی دریافت کرد که چهار کارت زرد و یک کارت قرمز بود.
شاید همین موضوع یعنی بازی پربرخورد نساجی و البته حاشیه‌های پررنگ داوری در دیدار گل‌گهر سیرجان و نساجی باعث شد که کمیته داوران برای مسابقه امروز این تیم مقابل استقلال شاخص‌ترین داور ایرانی یعنی علیرضا فغانی را انتخاب کند.
تاریخچه تقابل‌های تیمی
نساجی‌چی‌ها بیش از دو دهه است که نتوانستند بردی را مقابل استقلال کسب کنند. از آخرین برد نساجی مقابل استقلال بیش از ۲۲ سال می‌گذرد. این تیم دیدار رفت فصل قبل را در ورزشگاه آزادی ۱ – ۰ به استقلال واگذار کرد و بازی برگشت نیز در استادیوم وطنی قائمشهر با برد ۳ – ۱ استقلال پایان یافت.
در مجموع دو تیم تا کنون ۱۶ بار رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که دو بار نساجی در دو دیدار دوستانه که یکی دهه ۶۰ و دیگری دهه ۷۰ برگزار شده بود استقلال تهران را شکست داد. ۸ بار هم استقلال موفق به شکست نساجی شد و ۶ دیدار نیز بین دو تیم با نتیجه مساوی تمام شد.
استقلال – نساجی؛ فرصت صدرنشینی میزبان و هنرنمایی مهمان
حضور آزمایشی هواداران در ورزشگاه
یکی از نکات مهم بازی امروز استقلال و نساجی برگزار شدن این مسابقه با حضور تماشاگران است. این دیدار امروز نخستین مسابقه لیگ برتر فوتبال کشور پس از اعلام ممنوعیت‌های کرونایی ورود هواداران به ورزشگاه‌ها محسوب می‌شود که قرار است با حضور محدود تماشاگران برگزار شود.
ستاد ملی کرونا مجوز انجام آزمایشی بلیت‌فروشی برای دیدار استقلال و نساجی را به سازمان لیگ داد تا در صورت تایید شدن کلی حضور تماشاگران در ورزشگاه‌های میزبان مسابقات لیگ برتر، این امکان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور فراهم شود. طبق مقررات در نظر گرفته شده برای حضور تماشاگران در این مسابقه، باشگاه استقلال مجاز است که به اندازه ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه بلیت‌فروشی کند ؛ با این پیش‌نیاز که بلیت الکترونیک مسابقه فقط به افرادی که هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند عرضه می‌شود.
 همین نکته یعنی حضور هواداران در ورزشگاه آزادی پس از حدود ۲۰ ماه خالی بودن سکوها، کافی است که دیدار امروز استقلال و نساجی به یک مسابقه مهم و متفاوت نسبت به سایر مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور در ۱۰ هفته پایانی لیگ نوزدهم، کل فصل لیگ بیستم و چهار هفته برگزار شده لیگ بیست‌ویکم تبدیل شود.
نخستین چالش نساجی در دیدار امروز می‌تواند همین حضور هواداران استقلال در ورزشگاه باشد که فضا را از نظر هواداری به سود استقلال خواهد کرد. این موضوع برای تیمی مانند نساجی که وابستگی روانی زیادی به جو هواداری‌اش دارد و ماه‌هاست از این شرایط محروم مانده می‌تواند فشار بیشتری ایجاد کند.
 مهم‌تر این که نساجی امکان حضور هوادارانش در بازی‌های خانگی را به دلیل آماده نبودن ورزشگاه وطنی قائمشهر و نبود زیرساخت‌های لازم در ورزشگاه شهدای ساری ندارد و کادر فنی و بازیکنان این تیم از حالا نگران محروم ماندن تیم از پشتیبانی‌های هواداران خود در بازی‌های خانگی هستند.
دیدار امروز استقلال و نساجی را علیرضا فغانی قضاوت می‌کند و محمدرضا ابوالفضلی، فرهاد مروجی و سید مهدی مرجان‌زاده نیز کمک‌های او در این مسابقه هستند.
تهران – ایرنا – مربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: استقلال تیم بسیار خوبی است اما در روزهای…
ساری – ایرنا – تیم فوتبال نساجی مازندران در مصاف با تیم قعرجدولی صنعت نفت آبادان بازی خانگی…
ساری – ایرنا – مربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: شکست را توجیه نمی‌کنیم، اما با این وضعیت…
کیش – ایرنا – امام جمعه کیش با اشاره به سپری شدن ۱۰۰ روز از آغاز بکار…
قم ـ ایرنا ـ خطیب جمعه قم گفت: بسیج مانع اصلی تحقق دسیسه‌ها و اهداف…
ساری – ایرنا – خانه سینمای مستند مازندران نخستین برنامه رسمی آموزشی…
تبریز- ایرنا- رییس هیات تکواندو آذربایجان شرقی با اشاره به مسابقات…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.