Jump to navigation
استقلال و سپاهان با مربی های پرتغالی خود در چارچوب اولین بازی از لیگ برتر بیست و دوم به مصاف هم رفتند که در پایان مورایس مچ هموطنش را خواباند و اولین شکست استقلال بعد از یک سال را طلایی پوشان اصفهان رقم زدند
لیگ برتر بیست و دوم با یک مصاف جذاب آغاز می شود. استقلال با سرمربی گری ریکاردو ساپینتو در ورزشگاه آزادی میزبان سپاهانی است که با ژوزه مورایس لیگ بیست و دوم را شروع کرده است.

نیمه اول بازی چندان جذاب نبود. البته شاید بتوان این اتفاق را با تغییرات دو تیم چه در کادر فنی و چه در کادر بازیکنان طبیعی دانست. تنها موقعیت جدی استقلال در این نیمه فرصتی بود که برای ابوالفضل جلالی ایجاد شد و این بازیکن از دست داد. در سوی دیگر میدان امید نورافکن با یک ضربه شروع مجدد خوب دروازه استقلال را تهدید کرد. روی ریباند این توپ فرشاد احمدزاده صاحب موقعیت بسیار خوبی شد که سید حسین حسینی با دفع توپ باعث شد نیمه اول با حساب 0-0 به پایان برسد.
نیمه دوم اما یک بازی متفاوت را شاهد بودیم. سپاهان از همان ابتدا برتریخود را دیکته کرد و خیلی سریع در دقایق 53 و 57 با یاسین سلمانی و رامین رضاییان به گل رسید تا اولین نیمه مربیان مورایس فوق العاده رقم بخورد. به هم ریختگی استقلال از دریافت دو گل تا دقایقی ادامه داشت. سرانجام استقلال خود را جمع و حملاتش را آغاز کرد اما حملات این تیم نتوانست مثمر ثمر واقع شود. در سوی دیگر میدان سپاهان نیز چند فرصت گلزنی خوب را از دست داد. در پایان بازی با همان نتیجه 0-2 به سود سپاهان به پایان رسید تا سپاهان برنده بزرگ هفته اول لیگ بیست و دوم باشد.
هفته‌اول مسابقات لیگ برتر بیست و دوم ایران؛ جام خلیج فارس
بازی: استقلال 0-2 سپاهان
تاریخ و زمان: جمعه 21 مرداد 1401 | ساعت 19:00
مکان: تهران – ورزشگاه آزادی
داوران: 
بیژن حیدری، علیرضا ایلدروم، مهدی عالیقدر، یاسر همرنگ | ناظر: محمدرضا فلاح
ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، روزبه چشمی، رافائل سیلوا، جعفر سلمانی، عارف غلامی، رضا میرزایی، ابوالفضل جلالی، مهدی مهدی‌پور، زبیر نیک‌نفس، سجاد شهباززاده، کوین یامگا
تعویض های دقیقه 62 / امیرعلی صادقی (داسیلوا)، پیمان بابایی(رضا میرزایی) و ارسلان مطهری (سجاد شهباززاده)
تعویض دقیقه 73 / آرش رضاوند (زبیر نیک نفس)
تعویض دقیقه 77 / آرمان رمضانی (جعفر سلمانی)
سرمربی استقلال: ریکاردو ساپینتو
ترکیب سپاهان: رشید مظاهری، محمد دانشگر، رناتو داسیلویرا، امید نورافکن، رامین رضاییان، مسعود ریگی، محمد کریمی، یاسین سلمانی، فرشاد احمدزاده، محمد علی‌نژاد، شهریار مغانلو
تعویض دقیقه 73 / محمدرضا حسینی (فرشاد احمدزاده)
تعویض های دقیقه 84 / نیلسون باربوسا (امید نورافکن)، میلاد زکی پور (یاسین سلمانی)
تعویض های دقیقه 94 / مانوئل فرناندز (ریگی)، آریا یوسفی (علی نژاد)
سرمربی سپاهان: ژوزه مورایس
کارت زرد: رامین رضاییان (دقیقه 6 – سپاهان) / محمد علی نژاد (دقیقه 49 – سپاهان) / محمد کریمی (دقیقه 91 – سپاهان)
کارت قرمز: –
گل ها: یاسین سلمانی (دقیقه 53 – سپاهان) / رامین رضاییان (دقیقه 57 – سپاهان)
 در پایان 5 دیقه وقت تلف شده داور در سوت خود دمید و برتری سپاهان را اعلام کرد.
دقیقه 84 / آرمان رمضانی در محوطه سپاهان روی زمین افتاد. استقلالی ها به شدت معترض به خطای پنالتی بودند اما بیژن حیدری بازی را ادامه داد تا در نهایت شوت آرش رضاوند از بالای دروازه سپاهان به بیرون برود.
دقیقه 82 / روی ارسال مهدی پور و خروج بعد مظاهری استقلال می توانست به گل برسد که مدافعان سپاهان با دفع به موقع اجازه این کار را ندادند.
ساعت 20:42 / به مانند نیمه اول با گذشت سی دقیقه از شروع نیمه داور تایم کولینگ بریک اعلام کرد.
دقیقه 72 / روی حمله همه جانبه دیگری از سپاهان ریگی از پشت محوطه شوت زد که ضربه اش با اختلاف اندک از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.
دقیقه 70 / استقلال الاش هایش را برای جبران آغاز کرده اما حملات این تیم منجر به ایجاد موقعیت جدی نمی شود.
دقیقه 64 / روی یک ارسال و قطع توپ مطهری یامگا در آستانه باز کردن دروازه سپاهان بود که مظاهری با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد. کرنر ارسالی استقلال و فرصت بعد از آن خطرناک بود اما راه به چارچوب دروازه سپاهان پیدا نکرد.
دقیقه 57 / استقلال که بعد از دریافت گل اول به هم ریخته بود باز هم دروازه اش را باز شده دید. روی یک حمله تند و تیز دیگر از سپاهانی ها، رامین رضاییان در یک حرکت انفرادی وارد محوطه جریمه شد و با بغل پا ضربه اش را به سمت دروازه استقلال فرستاد. توپ بین راه به روزبه چشمی هم برخورد کرد تا برای بار دوم در این نیمه دروازه استقلال باز شود.
دقیقه 53 / سپاهان با یاسین سلمانی به گل رسید. روی یک ضدحمله و پاس عمقی، علی نژاد توانست از دا سیلوا فرار کند و به سمت محوطه جریمه استقلال برود. علی نژاد با یک پاس کاتبک و روی حرکت بدون توپ خوب مغانلو توانست یاسین سلمانی را در موقعیتی عالی مقابل دروازه صاحب توپ کند. سلمانی نیز با یک بغل پای تک ضرب دروازه استقلال را باز کرد.
دقیقه 49 / کارت زرد این نیمه هم برای سپاهان و محمد علی نژاد بود.
ساعت 20:12 / نیمه دوم بازی با سوت داور آغاز شد.
ساعت 19:54 / داور در سوت خود دمید و پایان نیمه اول را اعلام کرد.

دقیقه 48 / رشید مظاهری ریسک و کرد و پا به توپ شد. جعفر سلمانی سعی در گرفتن توپ از او داشت که بیژن حیدری صحنه را خطا تشخیص داد و خطر از بیخ گوش سپاهان گذشت. ساپینتو به شدت به اعلام این خطا معترض بود.
دقیقه 45 / جدی ترین موقعیت گلزنی بازی را حسینی از سپاهان گرفت. شوت نورافکن از روی ضربه شروع مجدد را حسینی دفع کرد، روی ریباند احمدزاده خود را به شش قدم استقلال رساند و ضربه اش را زد اما حسینی به خوبی زاویه را بست و توپ را به کرنر فرستاد. کرنر ارسالی را نیز حسینی دفع کرد تا عملکرد درخشانش در این لحظات تکمیل شود.
دقیقه 35 / ارسال استقلالی ها پیش از رسیدن به یامگا دفع شد تا روی ریباند ابوالفضل جلالی در موقعیت خوبی در محوطه جریمه صاحب توپ شود. در حالی که مظاهری جای خود نبود جلالی فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن حتی به سمت چارچوب دروازه هم نرفت.

ساعت 19:36 / با رسیدن به دقیقه 30 بازی بیژن حیدری تایم کولینگ بریک را اعلام کرد.
دقیقه 29 / سپاهان اولین کرنرش را روی دروازه استقلال فرستاد که مدافعان استقلال توپ ارسالی را دفع کردند.
دقیقه 25 / روی یک ارسال ساپینتو اعتقاد به خطای هند در محوطه استقلال داشت اما بیژن حیدری بازی را ادامه داد. تصاویر آهسته نشان داد که هندی رخ نداده است.
تا دقیقه 20 / دو تیم هنوز موفق به خلق موقعیت جدی روی دروازه ها نشده اند.
دقیقه 15 / روی شوت رضا میرزایی و دفاع ریگی استقلال یک کرنر به دست آورد. کرنری که حاصلی را به همراه نداشت و رشید مظاهری توپ را دفاع کرد.
دقیقه 11 / چند برخورد را در بازی شاهد هستیم. بعد از برخورد نیک نفس با مغانلو، بازیکن سپاهان احساس ناراحتی کرد و برای لحظاتی بازی متوقف شد.
دقیقه 6 / بازی هنوز جا نیافتاده است و تا این لحظه مهم ترین صحنه بازی کارت زرد رامین رضاییان پس از خطای این بازیکن بر روی زبیر نیک نفس بود.
ساعت 19:05 / بازی با سوت بیژن حیدری آغاز شد.

اخبار داغ 
کیسهِ گل تهران اسم حقیقی این تیم حقیرِ
چندهفته اول نمیشه مربی رو قضاوت کرد. استقلال تغییرات زیاد داشته. فولاد و تراکتور هم تیم خوبی بستن. لیگ نزدیک و سختی رو پیشبینی میکنم. هوادارای استقلال صبور باشند و حاشیه درست نکنند
امسال استقلال اومده که موجبات شادی مارو فراهم کنه ، مرسی از روزبه پشمی که تا هست ، ما پرسپولیسیا خیالمون از پنالتی ، گل به خودی و اخراج راحته😂😂😂
چیشد اینا ک میخواستن رکورد نباختن پرسپولیس رو بشکونن هنو نگفتن بسم الله تا دسته خوردنش ک. اخه الکیسه رو چ به دفاع از قهرمانی .همون قهرمانی پارسال هم بشون هدیه داده بودن جوگیر شده بودن بنده خداهای ساندیسی
هنو میشینید پای لیگ ایران
شماها دیگه کی هستید
۶تقلال قعرمان
تو لیگ برتر بمان
کیسه رقت ته جدول، امسال به احتمال زیاد دوباره سقوط میکنن دسته ۳
حالا بودیییین برنج خیسوندیم
رفتین ته جدول چیکار ؟ 😂😂😂
این وزیر چکار داره میکنه پ؟ سوگلی باخت ک.
توف ب این وزیر وزرا ک نمیزارن قهرمان کوپا امجدیه ی نیمه هم از عنوان قهرمانیش دفاع کنه.
البته بجاش از بازی های بعدی پنالتی های اهدایی، مث پارسال، ب حساب الاستقلال واریز میشه.
راستی وزیر شاخ فرهادم فراری داد، واقعا ک
اصلا خوب نبودیم ولی جای نگرانی نیست چون هفته اوله و هنو فرصت هست .تنها نگرانی اینه که سریال اشتباهات عمدی داوری به ضرر استقلال از همین هفته اول شرو شد . سپاهانیا بهتر بازی کردن مبارکشون باشه
رفقا ممنون میشم همراهیم کنین❤️
بررسی هفته اول پرمیرلیگ و حواشی مهم روز فوتبال جهان
https://www.youtube.com/channel/UCIYezbcG7U-eWJpb8XG1_Nw
امشب حج اصغر خوشحال ترین سپاهانی زمین است
لنگیا خوشحال 🤣🤣🤣🤣
پرسپولیسیا که هیچی
حرفی نمیزنم راجع بشون
انقدر تو این یه سال فشار روشون بوده که حق دارن بعد یه باخت ما اینطوری خوشحالی کنن
ولی واقعا برام عجیبه
از استقلالیا همچین توقعی نداشتم
این حرفا چیه که میزنید
کجای دنیا با اولین بازی مربی رو قضاوت میکنن
مگه شفر و استراماچونی تو اولین بازیشون چه کار کردن؟
استرا هم همون هفته اول باخت
تازه از ماشین سازی باختش
این که دیگه سپاهان بود
خواهشا به ساپینتو زمان بدید و جو منفی ندید
اگه پارسال هم بعد از ۵ تا مساوی پیاپی مجیدی بهش زمان نمیدادیم قهرمانی اون سال پریده بود
تا وقتی یه سری تیم هنوز دولتی هستن نمی‌تونیم انتظار عملکرد عالی تو جام ملت های آسیا ازشون انتظار داشته باشیم
فرقی نداره دوران پاپا محمود باشه یا پاپا سجاد، دوپینگ دسته جمعی برای کیسه بدون مشکل باشه یا نه؛ کیسه هیچوقت هوادارش رو دو سال متوالی خوشحال نمیکنه. خدایی این تیم تخمی چیه طرفدارش شدین
همین الان به فرهاد زنگ بزنید پودراشو ازش بخرید بلکه فرجی شه.یه ابوادریسم واسه گاوپینتو پیدا کنید شاید فرجی شد
قهرمانی استقلال رفت تا ده سال دیگه فعلا با قهرمانی اهدایی پارسال خوش باشید کیسه کشای شیش تایی.دوبل و سوبل چوبل و‌گلات فقط مختص سرورتونه به این چیزا نمیخورید فصل قبلم با پودرای فرناز و سفارش از بالا قهرمان شدید
عین سگ شانس آوردن پر‌ گل نباختن اونم تو آزادی😂😂😂😂
کاش هوادارا بودن یکم بیشتر میخندیدیم😂😂😂
بمونی واسمون ساپینتوووووووووو تو عشق پرسپولیسیا شدی
شاه فرهاد گف داورا شیتیل بگیرن، امیدوارم وزیر ورود کنه به این قضیه و مجموعه پیروزی

source

توسط varzeshikhabari