محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دومین سوگواره بین‌المللی ملت امام حسین علیه‌السلام که در دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار شد، گفت: شهید حاج قاسم اربعین و مقاومت را به هم گره زد و افتخارات بزرگی برای نهضت امام آفرید.
وی افزود: در این دهۀ اخیر اربعین پر شورتر برگزار شد. همۀ مخالفان در این حرکت نورانی دست به دست هم دادند تا جلوی نورافشانی مفاهیم بلند مکتب تشیع را بگیرند. همین محرم امسال فراخوان دادند تا جلوی این مناسک را بگیرند. ما در مرکز ملی رصد در پژوهشگاه فرهنگ و هنر آماری جمع آوری کردیم. 85 میلیون نفر مردم سیاهپوش بودند. 60 درصد در دهه اول نذری داشتند. 72 درصد علاقه‌مند بودند اگر موانع‌شان برطرف شود، در راهپیمایی شرکت می‌کنند.
اسماعیلی ادامه داد: این ذات پاک مردم ایران است. این ذات نهضت بزرگ امام است. تمام نهضتش با نام و یاد اباعبدالله گره خورده است؛ لذا استوار می‌ماند. دشمن نمی‌تواند به آن آسیب بزند. این از عمق روح جامعۀ معنوی ملت ایران شکل گرفته است. در گرمای نزدیک به 50 درجه، زن و کودک و پیر و جوان در کنار هم راه افتادند و این حماسۀ بزرگ را آفریدند. سال گذشته 3 میلیون و 400 هزار نفر و امسال 4 میلیون و 500 هزار نفر ایرانی شرکت کردند. اینها در قاب رسانه‌ها کمتر دیده می‌شود. شما مقایسه کنید با فتنۀ گذشته. یک اجتماع 10 نفره را چقدر بزرگ نشان می دادند تا بگویند جامعۀ ایران ملتهب است، اما در قبال این جمعیت 22 میلیون نفری نمی‌توانند عکس‌العمل نشان دهند و مبهوت می‌مانند.
وزیر ارشاد افزود: مگر هنرمند می‌تواند بگوید ایرانی است و برای مخاطب ایرانی کار فرهنگی و هنری تولید ‌کند، اما نسبت به این واقعۀ بزرگ جامعۀ خود بی‌اعتنا باشد؟ قابل تصور نیست؛ لذا می‌بینید در دهۀ پایانی ماه صفر و روزهای منتهی به اربعین، شاهد یک رویش جدید از آثار معظم در حوزۀ هنری بودیم. این میزان پیوند هنر با مقولۀ دین و مقدسات و معنویات شگرف است.
وی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی به قول جوادی آملی فضای حقیقی است، گفت: ما ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزۀ فضای مجازی داریم. هم فرصت دارد و هم تهدید. دشمنان هر آنچه که در توانشان است به کار می‌گیرند. امروز فضای مجازی برای نا امیدی مردم نسبت به آینده و پشیمانی از گذشتۀ فضای مجازی برای نیات دشمن تسهیل کننده است. اما در مقابل آن، می‌توان موضوع اباعبدالله را محور کار فعالیت‌ها قرار داد.
انتهای پیام
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز

ورزشی خبری
اقتصادی خبری
سرگرمی خبری
علمی خبری
Proudly powered by WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

source
خرید عطر مردانه

توسط varzeshikhabari