رئیس فدراسیون والیبال گفت: از اصلی‌ترین برنامه‌های تیم ملی مردان حرکت به سمت قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک است.
به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مورد تدوین آرمان‌های والیبال ایران تا پایان سال ۲۰۲۴ اظهار داشت: قرار نیست که بدون آرمان و بدون هدف مشخص حرکت کنیم. برای برنامه‌ریزی و هم‌راستا کردن نیروها نیاز به هدف‌گذاری و تعیین مسیر داریم. از ابتدای حضور در فدراسیون والیبال آرمان‌هایی مثل حضور در لیگ جهانی یا قهرمان شدن در آسیا و بازی‌های آسیایی تعیین کردیم که در زمان خودش به‌زعم اهالی والیبال دست‌نیافتنی و باورنکردنی بود، ولی با هدف‌گذاری، استفاده از پتانسیل و نیروی خاموش موجود در والیبال، برنامه‌ریزی و صرف فعل خواستن، این مسیر دشوار را پیمودیم تا جایی که اکنون حضور والیبال ایران در سطح اول والیبال جهان به یک باور عمومی بدل شده است.
او با بیان اینکه طبیعی است برای ادامه راه هم باید برای حفظ افتخارات گذشته و همچنین صعود به قله‌های فتح‌نشده تعیین مسیر کنیم و به سوی تحقق آنها قدم برداریم، تصریح کرد: به همین جهت برای سال‌های آینده چشم‌اندازی را ترسیم می‌کنیم که انتظار داریم در موقعیت‌های مختلف، والیبال ایران در چه جایگاهی قرار داشته باشد.
رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: طبیعتا در خصوص تیم ملی مردان حفظ عنوان قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی برای فدراسیون ملاک عمل است و حرکت به سمت قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک اصلی‌ترین برنامه خواهد بود. همچنین در بخش زنان هم مهمترین هدف رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیاست تا پس آن به حضور درخشان در عرصه جهانی چشم داشته باشیم.
او درباره اولویت فدراسیون در رده‌های پایه گفت: در هر دو بخش زنان و مردان اولویت والیبال در تیم‌های پایه، تولید بازیکن برای تغذیه تیم‌های ملی بزرگسالان است تا با پشتوانه‌سازی، حرکت تیم‌های بزرگسالاان ایران در مسیر کسب موفقیت‌ دچار اختلال نشود.
 داورزنی در پایان گفت: در والیبال ساحلی هم بعد از کسب قهرمانی رده‌های سنی در آسیا، پتانسیل حضور درخشان در مسابقات جهانی و همچنین صعود به المپیک را در این بخش می‌بینیم که هدف‌گذاری فدراسیون تحقق این اهداف است.

بنا بر اعلام فدراسیون والیبال، فهرست آرمان‌های والیبال ایران از سال 2021 تا 2024 بر اساس انتظارات و اولویت‌های تعیین‌شده به شرح ذیل است:
– مدال طلای مسابقات قهرمانی مردان آسیا 2021
– مدال طلای بازی‌های آسیایی 2022
– صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان 2022 (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
– مدال طلای مسابقات قهرمانی مردان آسیا 2023
– صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات جام جهانی 2023 (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
– صعود به جمع چهار تیم برتر بازی‌های المپیک 2024 پاریس (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
– صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقات قهرمانی زنان آسیا 2023 (برای نخستین مرتبه در تاریخ)
– صعود والیبال ساحلی به بازی‌های المپیک 2024 (برای نخستین مرتبه در تاریخ)

انتهای پیام 

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.