تهران- ایرنا- رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر فوتبال گفت: خطری که در مورد مجوز حرفه‌ای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس وجود دارد این است که رای نهایی را این بار کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، سهیل مهدی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره بحث مجوز حرفه‌ای باشگاه‌های ایرانی در آسیا اظهار داشت: در فصل مجوزهای حرفه‌ای جاری که آخرین رای آن هشتم آبان‌ صادر شد، سه باشگاه خوب فولاد خوزستان، فولاد مبارکه سپاهان و گل‌گهر سیرجان قطعا و به طور مستقیم مجوز خود را دریافت کردند. به واسطه ابهامی که در کمیته بدوی به وجود آمد، مدارک باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس دوباره بررسی شد و رای برای این دو باشگاه به طور مشروط صادر و سپس به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شد. حالا این دو باشگاه سه ماه فرصت دارند تا نواقص را برطرف و مدارک را به روز رسانی کنند تا بتوانیم نمایندگان کشورمان را در لیگ قهرمانان‌ آسیا داشته باشیم.
وی در ادامه راجع به نواقص موجود در پرونده استقلال و پرسپولیس افزود: بخشی از موارد به بحث زیرساختی مالی و مستندات مالکیتی برمی‌گردد. جزئیات را به واسطه محرمانه بودن و حفظ حریم دو باشگاه مطرح نخواهم کرد. چند مدرک دیگر هم که جنبه تکمیلی داشت، باید ارائه شود.
مسوول برگزاری مسابقات لیگ برتر در ادامه اضافه کرد: همانطور که در فهرست منتشر شده، مشخص است این مساله برای کشور پیشرویی چون ژاپن هم وجود دارد. از بین ۵۵ باشگاه متقاضی در سطوح مختلف، چهار باشگاه به طور مستقیم مجوز گرفتند، یکی از آنها مردود شد و الباقی معلق هستند. این اتفاق سالهاست که در آسیا رخ می‌دهد اما خطری که وجود دارد این است که رای نهایی را این بار خود کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام خواهد کرد.
مهدی در پایان درباره سهمیه نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیای فصل ۲۰۲۲ گفت: ما سال گذشته هم ۲+۲ بودیم اما چون دو نماینده غرب آسیا شرایط حضور را پیدا نکردند به ترتیب این سهمیه از بالاترین رده تقسیم شد. عربستان و قطر با بالاترین سهمیه نتوانستند از آن استفاده کنند و ما سه به اضافه یک شدیم. باتوجه به نتایج نمایندگان، آخرین فرصت ما با ۲+۲ است. همه چیز بستگی به تحقق مجوز حرفه‌ای دارد. ممکن است سیدبندی دوباره دچار تغییر شود.
تهران- ایرنا- طبق سیدبندی، نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲ در سید اول و دوم قرار…
تهران- ایرنا- پرسپولیس در هر ۲ تقابل خود با مس رفسنجان در لیگ برتر برنده بوده و حتی یک گل هم…
تهران- ایرنا- عضو هیات رییسه سازمان لیگ گفت: براساس صورت جلسه در حضور…
تهران- ایرنا- بسته ورزشی ایرنا در نخستین روز از آذرماه سال ۱۴۰۰ تقدیم…
تهران- ایرنا- قیمت بلیت‌های‌ دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و صنعت…
تهران- ایرنا- زمان برگزاری ۲ هفته از لیگ برتر والیبال ایران به دلیل…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *