تهران – ایرنا – معاونت تربیت و آموزش ناجا در مراسم اختتامیه سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی نظامیان جهان گفت: امروز شاهد پایان این رقابت‌ها به میزبانی ایران هستیم و امیدوارم تلاش‌های صورت گرفته خاطرات خوشی را برای قهرمانان و شرکت کنندگان رقم زده باشد.
به گزارش ایرنا، سردار «حبیب‌الله جانثاری» روز پنجشنبه در این مراسم که در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران با حضور سردار «حسین اشتری» فرمانده نیروی انتظامی و فرماندهان و تیم‌های شرکت، برگزار شد، افزود: جمهوری اسلامی ایران با تعالی روح‌بخش دین مبین اسلام و با هدف روحیه صلح و دوستی این دوره از مسابقات سیزم را برگزار کرد.
وی ادامه داد: این دوره از مسابقات با حضور ۲۱ کشور به مدت یک هفته در تهران برگزار شد که روسیه، ایران و ارمنستان در کشتی آزاد و ایران، روسیه و ارمنستان در کشتی فرنگی مقام‌های برتر را از آن خود کردند.
معاونت تربیت و آموزش ناجا خاطر نشان کرد: به تیم‌های برتر مسابقات تبریک می‌گویم و از رییس کل ستاد نیروی های مسلح، فرمانده نیروی انتظامی، وزیر ورزش و جوانان، رییس صدا و سیما، رییس فدراسیون کشتی و همه بخش‌هایی که ما را در برگزاری شایسته این میزبانی همراهی کردند تشکر می‌کنم چرا که این کار یک کار گروهی و برای اعتلای نام ایران انجام شد.
وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم میزبانی این دوره از مسابقات خاطرات شیرینی را در اذهان شرکت‌کنندگان و قهرمانان رقم زده باشد.
سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد نظامیان جهان (سیزم) روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه ۱۴۰۰ با حضور ۱۴ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان نمایندگان کشورمان با کسب ۴ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی دست یافتند.
در پایان این مسابقات تیم ایران توسط مرتضی قیاسی در وزن ۶۵ کیلوگرم، بهمن تیموری در وزن ۷۹ کیلوگرم، محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، احمد محمدنژاد جواد در وزن ۵۷ کیلوگرم، محمدباقر یخکشی در وزن ۶۱ کیلوگرم، فریبرز بابایی در وزن ۷۴ کیلوگرم و محمدحسین میرباغبان در وزن ۹۲ کیلوگرم به مدال نقره و محمدمهدی یگانه جعفری در وزن ۷۰ کیلوگرم و هادی وفایی پور در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.
در پایان این رقابت‌ها تیم روسیه با ۲۱۵ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت، تیم کشورمان با ۲۱۰ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم ارمنستان با ۱۴۰ امتیاز بعنوان سوم رسید.
همچنین سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) نیز روزهای ۲ و ۳ آذرماه با حضور ۱۲ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز بعنوان قهرمانی رسید.
در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حسین اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن ۸۲ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، اشکان سعادتی‌فر در وزن ۷۲ کیلوگرم، حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در پایان این مسابقات تیم ایران با کسب ۲۰۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم روسیه با ۱۹۷ امتیاز نایب قهرمان شد.
تهران- ایرنا- سی و پنجمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی نظامیان جهان(سیزم) به میزبانی کشورمان برگزار…
تهران – ایرنا – رئیس هیات کشتی نیروهای مسلح گفت: برگزاری کیفی سی وپنجمین دوره مسابقات کشتی…
تهران – ایرنا – سازمان لیگ کشتی زمان برگزاری مرحله نهایی لیگ برتر…
تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی تنیس روی میز پیشنهاد ایران برای…
تهران- ایرنا- فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال، مهاجم بایرن…
تهران- ایرنا- هر سه نماینده والیبال ساحلی ایران با صعود از مرحله گروهی…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari