دو قهرمان سابق وزنه‌برداری و کشتی جهان و تعدادی از اساتید علمی کشور در نخستین اولین دوره مربیگری متخصص قدرت و کاندیشنینگ و آمادگی جسمانی پیشرفته در ایران تدریس کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، اولین دوره مربیگری متخصص قدرت و کاندیشنینگ در ایران با حضور ۲۵۰ مربی از سراسر کشور از سوی انجمن آمادگی جسمانی فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد.
رئیس انجمن آمادگی جسمانی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برگزاری این دوره گفت: اولین و جامع ترین دوره مربیگری کاندیشنینگ‌ و آمادگی‌جسمانی تخصصی رشته های مختلف ورزشی در ایران از ۳ لغایت ۸ مرداد سالجاری و با حضور ۲۵۰ مربی از سراسر کشور و با تدریس اساتید زبده دانشگاهی و قهرمانان جهان و المپیک، برگزار شد.
فرخ کیا با اشاره به اینکه همیشه اولین‌ها در یاد و خاطره خواهد ماند، گفت: انجمن آمادگی جسمانی ایران که یکی از انجمن های پر مخاطب کشور می باشد، همواره در راستای اهداف وزارت ورزش و فدراسیون ورزش‌های همگانی، به دنبال یک استاندارد ملی برای کیفیت آموزشی دوره‌های تخصصی و نیز تاثیر گذاری آموزش بر ارتقاء کیفیت کار و عملکرد مربیان در سطح کشور بوده و تاکید می کنم یکی از مهمترین عوامل موفقیت فدراسیون ورزشهای همگانی و انجمن آمادگی جسمانی ایران، ارتقاء کیفیت آموزشی است.
وی که خود از قهرمانان کشتی کشور و دارای مدرک دکتری تربیت بدنی است، ادامه داد: به این خاطر با هدف گذاری در بخش آموزش و نیازسنجی که صورت گرفته، جای خالی مربیان آمادگی جسمانی تخصصی و با علم، در تیم‌های رشته های مختلف ورزشی احساس می‌شد. از این رو همانند دوره مربیگری پرسونال ترینینگ، مربیگری تخصصی کاندیشنینگ را برای اولین بار در ایران برگزار کردیم که با استقبال پر شور مربیان سراسر کشور مواجه شد.
حضور 250 مربی در دوره آمادگی جسمانی/کیا: اولین‌ها همیشه ماندگارند
رئیس انجمن آمادگی‌جسمانی ایران در توضیح و معرفی این دوره گفت: اولین دوره مربیگری رسمی کشوری(متخصص قدرت و کاندیشنینگ) (CSCS) مصوب فدراسیون ورزشهای همگانی و زیر نظر انجمن آمادگی جسمانی (فیزیکال فیتنس) ایران ارائه شد.
وی افزود: این مربیگری ویژه مربیان آمادگی جسمانی و فیزیکال فیتنس برای آماده سازی ورزشکاران سطوح حرفه ای، بین المللی، ملی و استانی در رشته های مختلف وررزشی (فوتبال، رزمی، کشتی، ژیمناستیک، والیبال، بسکتبال، دومیدانی و ….) جهت افزایش قدرت، توان (قدرت – سرعت)، سرعت، چابکی، انواع استقامت هوازی و …، تغذیه برای حجم و کات برای رسیدن ورزشکاران رشته های دارای دسته های وزنی و سایر فاکتورهای مورد نیاز ورزشکاران در رشته های مختلف به همراه زمانبندی سالیانه و مهندسی معکوس زمانبندی تمرینات، می باشد.
اولین دوره مربیگری قدرت و کاندیشنین/کیا: اولین‌ها همیشه ماندگارند
کیا ادامه داد: از آنجایی که این دوره برای اولین بار در کشور برگزار می‌شود، شرکت کنندگان پس از قبولی در آزمون، موفق به دریافت مدرک مربیگری معتبر و دوزبانه، با نام جدید (متخصص قدرت و کاندیشنینگ) و دریافت مجوز رسمی برای کار با عنوان متخصص قدرت و کاندیشنینک در رشته های مختلف ورزشی می‌شوند.
رئیس انجمن آمادگی‌جسمانی ایران ادامه داد: ضمنا این دوره به طور رسمی در تمام دنیا به صورت یک پکیج کلی برای تمام رشته ها برگزار می‌شود و برگزاری تک رشته‌ای ندارد. ولی در ادامه انجمن آمادگی‌جسمانی کشور در نظر دارد به صورت کارگاههای تخصصی در تک رشته ای ورود نماید و دوره های تخصصی را برگزار کند.
کیا اضافه کرد: حضور حسین توکلی قهرمان پرآوازه وزنه برداری جهان و المپیک و تدریس عملی وی با عنوان تکنیک های اجرای حرکات قدرتی و توانی( لیفت های المپیکی) و همچنین دکتر مجید خدایی قهرمان جهان و اسبق تیم ملی کشتی ایران با عنوان نقشه راه و تجربیات یک قهرمان و نقش مربی کاندیشنینگ در مدال آوری ورزشکاران، کیفیت و اعتبار اولین دوره مربیگری تخصصی کاندیشنینگ در ایران را بالا برد.

این قهرمان سابق کشتی کشور ادامه داد: ضمنا در این دوره از اساتید بنام کشور شامل پروفسور حمید رجبی استاد تمام رشته فیزولوژی ورزشی و طراحی تمرین، دکتر بهرامی‌نژاد (مربی آمادگی‌جسمانی تیمهای ملی در ۷ دوره المپیک)، دکتر مسجدی (رئیس کمیته پرسونال ترینینگ انجمن)، دکتر سالخورده (مدرس و رئیس کمیته کاندیشنینگ انجمن)، دکتر مجتبی مهدوی (مدرس فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن آمادگی جسمانی)، دکتر عباس خدایاری، مربی آمادگی جسمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران، دکتر پیرانی (قهرمان اسبق جهان و مربی آمادگی‌جسمانی تیمهای ملی کاراته)، دکتر فشی (عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی) و میلاد اسماعیل زاده برترین ترینر کشور استفاده کردیم تا بتوانیم کیفیت مطلوبی را که در حوزه آموزش در انجمن آمادگی‌جسمانی ایران برای مربیان شرکت کننده در این دوره ارائه نماییم.
این استاد دانشگاه در ادامه خاطرنشان کرد: رضایتمندی شرکت کنندگان از برگزاری اولین دوره مربیگری متخصص کاندیشنینگ در ایران، ضمن احساس خرسندی، کار را برای تیم مدیریتی انجمن در ادامه راه دشوار تر خواهد کرد چرا که می بایست در این مسیر موجباب رضایت بیشتر مخاطبین و مردم عزیز را با تلاش بیشتر فراهم آوریم.
حضور 250 مربی در دوره آمادگی جسمانی/کیا: اولین‌ها همیشه ماندگارند
رئیس انجمن آمادگی‌جسمانی ایران ادامه داد: شرکت سبک زندگی دیارا نماینده انحصاری تجهیزات ورزشی و آمادگی جسمانی پیشرفته (Reaxing) در ایران میزبان و حامی انجمن در کلاسهای عملی اولین دوره مربیگری متخصص کاندیشنیگ در ایران بود. مهندس مجتبی آدینه لو به عنوان مدیر عامل و مهندس بابک مولایی به عنوان رئیس هیات مدیره، نماینده شرکت و تجهیزات ورزشی Reaxing در ایران می باشند.
وی در پایان از حمایت‌های فدراسیون ورزشهای همگانی و حامیان انجمن آمادگی جسمانی کشور تشکر و قدردانی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari