خبرساز | آینه اخبار ایران
BREAKING: هشدارهای شرکت فلیپ بازار پایین تر

خرس مخوف S&P 500 تقریباً به اینجا رسیده است. اما فکر نکنید که برای کسب درآمد در بازار ناامید نیازی به خواب زمستانی ندارید.
S&P 500 جمعه به 3901.36 سقوط کرد که کمتر از 2٪ از 3837.25 فاصله داشت. این سطح نسبت به بالاترین میزان در 3 ژانویه 20 درصد کاهش خواهد داشت. و ریسک بازار نزولی را روی میز قرار می دهد.
اما همچنین مشخص می‌شود که هشت سهم در S&P 500، از جمله شرکت مراقبت‌های بهداشتی DaVita ( DVA ) و NVR ( NVR ) و AutoZone ( AZO ) در طول بازارهای نزولی اخیر به طور متوسط افزایش یافته‌اند. تجزیه و تحلیل داده های S&P Global Market Intelligence، S&P Dow Jones Indices و MarketSmith . هر هشت سهم از سال 2000 در سه بازار نزولی گذشته، 50 درصد یا بیشتر افزایش داشتند.
و زمانی که بازار در آستانه سقوط 20 درصدی یا بیشتر قرار دارد، دیدن سود یک منظره خوشایند است. S&P 500 در حال حاضر 18 درصد نسبت به بالاترین میزان خود در 3 ژانویه کاهش یافته است. هاوارد سیلوربلات از S&P Dow Jones Indices می گوید که S&P 500 در سه بازار نزولی گذشته نزدیک به 37 درصد سقوط کرده است. و در یک خرس کبود 30 ماهه که در نهایت در سال 2002 به پایان رسید، تقریباً 57 درصد سقوط کرد.
ادوارد مویا، استراتژیست در Oanda می‌گوید: «در ابتدای سال، هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که S&P 500 به سمت بازار خرس حرکت کند، اما تورم مداوم، یکی دیگر از اشتباهات سیاست فدرال رزرو، و ترس از رکود، سرمایه‌گذاران را عصبانی کرده است.» به نظر می رسد با توجه به شرایط کلان، معامله گران به کاهش هر گونه افزایشی ادامه خواهند داد تا زمانی که فدرال رزرو علائمی را نشان دهد که آنها نگران شرایط مالی هستند و ممکن است اینقدر تهاجمی خود را متوقف کنند.
جای تعجب نیست که در بازار نزولی مکان های زیادی برای پنهان شدن وجود ندارد. اما هنوز هم می توانید آنها را پیدا کنید.
در سطح بخش، تمام 11 بخش S&P 500 طی سه بازار نزولی گذشته افت کردند. و برخی از فرورفتگی ها قابل توجه است. سهام فناوری بدترین هستند. بخش فناوری انتخاب SPDR ( XLK ) به طور متوسط در سه بازار نزولی گذشته بیش از 55 درصد سقوط کرد. به نظر می رسد که این بار دوباره تکرار می شود، با ETF فناوری در سال جاری تقریباً 25٪ کاهش یافته است.
بخش های مالی نیز در بازارهای نزولی عقب هستند. بخش انتخاب مالی SPDR ( XLF ) در سه بازار نزولی گذشته بیش از 50 درصد کاهش یافت. با این حال، تا کنون در سال جاری، آنها تنها 16٪ کاهش یافته اند.
اما اگر به دنبال امنیت نسبی هستید، باید عمیق‌تر شوید.
به طور متوسط، DaVita، ارائه دهنده دیالیز کلیه، در صدر جدول در بازارهای نزولی اخیر قرار دارد. بیماران این شرکت از نارسایی کلیه رنج می برند، بنابراین نمی توانند فقط به دلیل وجود یک بازار نزولی یا رکود، از آمدن خودداری کنند.
سود هر سهم این شرکت از سال 2005 تا 2016 هر سال افزایش می‌یابد. و سود در سال 2017 تنها 14 درصد کاهش یافته است، قبل از اینکه از آن زمان تا سال 2021 بیش از 155 درصد کاهش یابد. سهام در سه بازار نزولی گذشته به طور میانگین بیش از 200 درصد افزایش یافته است. این به طور کامل به دلیل افزایش 664.7 درصدی سهام در بازار نزولی از 24 مارس 2000 تا 9 اکتبر 2002 است. در این مدت، S&P 500 نزدیک به 50 درصد کاهش یافت. مهم است که توجه داشته باشید، هر چند، حتی DaVita در دو بازار نزولی گذشته به ترتیب 31.8٪ و 23.1٪ سقوط کرد.
این یک داستان مشابه با NVR سازنده خانه است. سهم در سه بازار نزولی گذشته به طور متوسط 110 درصد افزایش یافت. اما این نیز به لطف افزایش 410 درصدی خرس است که در سال 2002 به پایان رسید.
اگر در بازارهای نزولی برجسته تری وجود داشته باشد، آن AutoZone است که فروشنده قطعات خودرو است. در دوره‌های اقتصادی کند، مردم برای مدت طولانی‌تری به خودروها آویزان می‌شوند و نیاز به خرید قطعات دارند تا آنها را کار کنند. این باعث می شود سهام در هنگام رکود در بین مدیران صندوق محبوب شود. سهام این شرکت در سه بازار نزولی گذشته به طور میانگین 64 درصد افزایش یافت. از 9 اکتبر 2007 تا 9 مارس 2009 بیش از 200 درصد در خرس پایان یافته در سال 2002 و 22 درصد در خرس افزایش یافت.
خرس هنوز اینجا نیست اما در صورت رسیدن باید بدانید که در چه کاری هستید.
بر اساس میانگین سود در آن دوره ها
شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید:
بانک آف آمریکا 11 انتخاب برتر سهام برای سال 2022 را معرفی می کند
12 سهم در 12 ماه 10000 دلار به 413597 دلار تبدیل شد
یاد بگیرید چگونه بازار را با استراتژی بازار ETF IBD زمان بندی کنید
به IBD Live بپیوندید و تکنیک های خواندن و تجارت نمودار برتر را از حرفه ای ها بیاموزید
بهترین سهام رشد امروز را برای تماشا با IBD 50 پیدا کنید
2022/5/24 سرمایه گذاری ETF همچنان به افزایش محبوبیت خود ادامه می دهد، با تعداد و نوع وجوه قابل معامله در بورس که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.
2022/5/24 سرمایه گذاری ETF همچنان به افزایش محبوبیت خود ادامه می دهد، با رشد روزافزون…
با 2 ماه IBD Digital تنها با 20 دلار به لیست سهام انحصاری، تجزیه و تحلیل بازار متخصص و ابزارهای قدرتمند دسترسی فوری داشته باشید!
به روز رسانی بازار، فیلم های آموزشی، وبینارها و تجزیه و تحلیل سهام را دریافت کنید.
بیاموزید که چگونه می توانید با ابزارهای سرمایه گذاری IBD، لیست سهام با عملکرد برتر و محتوای آموزشی درآمد بیشتری کسب کنید.
توجه: اطلاعات موجود در اینجا به عنوان یک پیشنهاد، درخواست، یا توصیه برای خرید یا فروش اوراق بهادار تلقی نمی شود و نباید. اطلاعات از منابعی که ما معتقدیم قابل اعتماد هستند به دست آمده است. با این حال، هیچ تضمینی در رابطه با صحت، به موقع بودن یا کامل بودن آن ارائه نشده است. نویسندگان ممکن است مالک سهام مورد بحث خود باشند. اطلاعات و محتوا ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند.
*قیمت های بلادرنگ توسط نزدک آخرین فروش. قیمت بیدرنگ مظنه و/یا معاملات از همه بازارها تهیه نمی شود.
داده های مالکیت ارائه شده توسط Refinitiv و داده های برآورد ارائه شده توسط FactSet.
© 2000-2022 Investor's Business Daily, LLC. تمامی حقوق محفوظ است
source

شینگل
تولید محتوا
گوگل ادوردز
خبرساز | آینه اخبار ایران
با افتخار قدرت گرفته از WordPress | Theme: Newsup by Themeansar.

source

توسط varzeshikhabari