تهران- ایرنا- تمایل نداشتن ثریا آقایی برای حضور در بازی‌های ۲۰۲۲ آسیایی هانگژو و پیش از آن در مسابقات بین‌المللی جام فجر ما را به این سمت و سو سوق می‌دهد که شاید خداحافظی دیگری برای بدمینتون ایران پس از ثمین عابدخجسته در راه باشد.
به گزارش ایرنا، فدراسیون بدمینتون در طول این سال‌ها بازیکنان محدود سرشناسی داشت که آنها در مسابقات برون مرزی با هزینه خود یا با کمک اندک فدراسیون راهی مسابقات بین‌المللی یا آسیا می‌شدند.  
ثریا آقایی و ثمین عابدخجسته ورزشکارانی که در طول این سال‌ها برند بدمینتون زنان ایران محسوب می‌شدند.
در بخش مردان تنها مهران شهبازی و امیر جباری به عنوان نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی و آسیایی بشمار می‌رفتند.
حال بنظر می‌رسد تغییراتی در فدراسیون بدمینتون در حال رخ دادن است.
این نمایندگان در حال محو شدن از بدنه تیم ملی بدمینتون هستند و هر کدام در هر دوره دلیل خاص خود را مطرح کرده‌اند.
از ثمین عابد خجسته که همواره در کنار ثریا آقایی در مسابقات مختلف شرکت می‌کرد، باید شروع کنیم.
ثمین در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: دیگر به تیم ملی برنمی‌گردم. این تصمیم را با مشورت خانواده در چند وقت اخیر گرفتم و برای همیشه با تیم ملی خداحافظی می‌کنم. نامه‌ای را رسما برای فدراسیون نوشتم و قصد خود را از کناره‌گیری از تیم ملی عنوان کردم. دلیل موجهی برای این کار دارم و می‌خواهم برنامه بهتر یا متفاوتی را در زندگی خود داشته باشم  و می‌دانم که افتخارات بین‌المللی من آنقدر با ارزش است تا از آن در مسیر زندگی خود استفاده کنم.
هر چند که ثمین نتوانست هرگز به مدال آسیایی برسد یا رنکینگ خود را به عدد مورد علاقه فدراسیون نزدیک کند. شاید نرسیدن به مدال و شرایط کرونا دلیل او برای خروج از تیم ملی و خداحافظی از آن بود.
بدمینتون و شاید خداحافظی دیگر
هر چند فدراسیون در سال ۹۹ در شوک از دست دادن ثمین بود اما در ۱۴۰۰ با خبر دریافت سهمیه بازی‌های آسیایی المپیک توکیو توسط ثریا آقایی غم از دست دادن ثمین را فراموش کرد.
البته در ابتدا مسوولان عنوان کردند که آقایی به دلیل مصدومیت المپیک را از دست می‌دهد اما وی پس از جراحی و ریکاوری شرایط بهتری پیدا کرد و بدنبال آن خبر کسب سهمیه وی اتفاقی بی‌نظیر را در بدمینتون ایران پس از ۱۳ سال رقم زد.
آقایی پیش از این نفر دوم ذخیره‌های کسب سهمیه المپیک بود اما در لحظات آخر به دلیل رنکینگ و جایگاه خود در فدراسیون جهانی، سهمیه المپیک را به دست آورد.
اما او با برتری برابر مالدیو و شکست برابر چین از این بازی‌ها حذف شد.
هر چند وی نتوانست به دور بعد صعود کند اما ثریا با سهمیه‌ای تاریخی به طلسم ۱۳ ساله بدمینتون برای حضور در المپیک پایان داده بود.
فریبا مددی نایب رییس زنان فدراسیون بدمینتون بیستم آبان ۱۴۰۰ در گفت و گو با ایرنا عنوان کرد: ثریا آقایی تنها شانس ما برای حضور در المپیک نیست بلکه نسیم صفایی و چند بازیکن دیگر هم هستند که این شانس را با شرکت در تورنمنت‌های بین‌المللی می‌توانند فراهم کنند.
همین سخنان بس تا زمانی که فدراسیون بدمینتون در آستانه مسابقات بین‌المللی جام فجر خبر از عدم حضور ثریا آقایی در این رقابت‌ها به دلیل ریکاوری و مصدومیت داد.
تصور می‌شد که آقایی تنها در این بازی‌ها حضور نیابد اما هرگز فکر نمی‌کردیم که وی تمایلی برای حضور در بازی‌های ۲۰۲۲ آسیایی هانگژو چین نداشته باشد.
در واقع نایب رییس فدراسیون بدمینتون عنوان کرد که او به دلیل مصدومیت شرکت نمی‌کند و به دنبال استراحت است اما به وی مهلت داده‌اند تا انتخابی تیم ملی تصمیم قطعی خود را بگیرد!
این در حالی است که فهرست اسامی بازیکنان دعوت شده انتخابی اعلام شد و نام آقایی در آن به چشم نمی‌خورد.
سوالی که مطرح می‌شود این است؛ اگر آقایی به دلیل مصدومیت در این بازی‌ها حضور نمی‌یابد چرا فدراسیون به او مهلت داده است تا تصمیم قطعی خود را اعلام کند!
در این میان وقتی برخی از مهره‌های پازل را کنار هم قرار می ‌هیم ما را به این سمت و سو سوق می‌دهد که شاید خداحافظی دیگری در راه باشد.
هر چند در بخش پسران و دختران هیچگاه به مدال آسیایی نرسیده‌ایم و دلیل‌ آن از جانب فدراسیون‌نشینان چنین اعلام شد که مهد بدمینتون در آسیا و رسیدن به آن دشوار است.
تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون بدمینتون گفت: هفته آینده قرار است زانوی ثریا آقایی جراحی شود…
تهران- ایرنا- «ثریا آقایی» ملی‌پوش بدمینتون به‌دلیل مصدومیت و جراحی زانوی خود، شانس کسب سهمیه…
تهران – ایرنا – مدیر تیم‌های ملی بدمینتون با اشاره به کسب سهمیه المپیک از سوی «ثریا آقایی»…
تهران- ایرنا- انتخابی تیم ملی بدمینتون در حالی از اواخر فروردین برای اعزام به بازی‌های آسیایی…
تهران- ایرنا- نایب رییس زنان فدراسوین بدمینتون گفت: ثریا آقایی برای حفظ سلامتی و جلوگیری از…
تهران- ایرنا- اوکراین جانشین روسیه در مسابقات والیبال قهرمانی مردان…
تهرنا- ایرنا- سایت شبکه تلویزیونی یورونیوز در گزارشی با تمجید از تیم…
تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: علی کریمی بهترین بازیکن…
تهران- ایرنا- برنامه تیم والیبال جوانان در جام کورنیا ایتالیا اعلام…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
آخرین بروزرسانی سایت: 1400-12-18 19:40

source

توسط varzeshikhabari