ایسنا/مازندران مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران از برخورداری بیش از ۱۶ هزار دانش‌آموز مازندرانی از طرح کانون مدرسه در سراسر استان مازندران خبر داد.
محمدعلی یزدان‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح کانون مدرسه از طرح‌های مشترک کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش بوده که با هدف هم‌افزایی بیشتر میان کانون و مدارس انجام می‌شود.
وی اهداف محوری طرح کانون مدرسه را آشنایی کودکان، نوجوانان، اولیای تربیتی و والدین با کانون، فعالیت‌ها و اهداف آن، دانست و افزود: این اقدام بستر مناسبی برای زمینه سازی پرورش خلاقیت، نوآوری و کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان، بهره‌گیری از فعالیت‌های متنوع کانون پرورش فکری برای یادگیری به شیوه غیر مستقیم، انس با کتاب، مطالعه و کتاب‌خوانی است.
 یزدان‌شناس با اعلام اینکه طرح کانون مدرسه در ۲۴ مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری مازندران اجرا می‌شود، تصریح کرد: بیش از ۱۶ هزار ۷۲۹ دانش‌آموز دختر و پسر مازندرانی پایه دوم تا پنجم ابتدایی در قالب یک بازدید یک روزه در ماه در مراکز کانون حضور یافته و متناسب با دروس خود به انجام فعالیت‌های متنوع در حوزه فرهنگی، هنری، ادبی، دینی و علمی می‌پردازند.
مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران با اشاره به اینکه طرح کانون مدرسه از ابتدای دی‌ماه سال جاری شروع و تا نیمه اول اردیبهشت سال ۱۴۰۲ ادامه دارد، خاطرنشان کرد: انجام فعالیت‌های قصه گویی، کتابخوانی، ساخت کاردستی، انجام فعالیت‌های نمایشی، نمایش فیلم، برگزاری کارگاه‌های نقاشی، خوشنویسی، داستان، شعر و سفالگری بخشی از برنامه‌های اجرایی این طرح است.
 قابل ذکر است؛ طرح «کانون مدرسه» عنوان طرح مشارکتی است که ذیل تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تدوین و در یک فرایند سه ساله در سراسر کشور در حال اجرا است.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari