تهران- ایرنا- هفتادوهشتمین نشست هیات اجرایی و چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیاامروز بدون حضور شیخ احمد الفهد الصباح رییس او.سی .ای در دوبی برگزار می شود. از ایران رییس کمیته ملی المپیک راهی امارات شد.
 به گزارش ایرنا؛ نشست هیات اجرایی این شورا که یک روز زودتر از مجمع عمومی در دوبی برگزار می شود به صورت حضوری و مجازی است.  نمایندگانی که در این نشست حضوری شرکت می‌کنند باید ۲ دُز واکسن را دریافت کرده باشند و تست PCR  آنها  ۴۸ ساعت پیش از اعزام منفی باشد.
همچنین به محض ورود به دوبی از آنها تست PCR گرفته می‌شود و در صورت منفی‌بودن نیازی به قرنطینه نخواهند نداشت.
همچنین مجمع عمومی این دوره نخستین نشست بدون شیخ احمد است که به طور موقت از سمت خود به عنوان رییس شورای المپیک آسیا کناره‌گیری کرده است. شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا و رئیس اتحادیه کمیته‌های ملی المپیک آذر۹۷  اعلام کرده بود به منظور تحقیقات بیشتر از سوی کمیته اخلاق کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) مدتی از فعالیتش کنار می‌رود. 
همچنین شیخ احمد به دلیل متهم شدن به ساخت فیلم‌های جعلی برای اثبات مجرم بودن ۲ مقام دولتی کویت در طرح کودتا و فساد به ۱۴ ماه زندان قطعی و ۱۵ ماه زندان تعلیقی محکوم شد.
این رییس کویتی که از سال ۱۹۹۱ ریاست شورا را بر عهده داشت ۱۹ شهریورماه امسال به جرم جعل به ۳۰ ماه زندان محکوم شد که البته نیمی از آن به حال تعلیق درآمد.
اکنون راجا راندیر سینگ از هند به عنوان سرپرست (شورای المپیک آسیا) منصوب شد و روبین میچل فیجی نیز بعنوان رئیس ANOC جایگزین شیخ احمد شد.
ارایه گزارش کمیته برگزاری بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ و داخل سالن و هنرهای رزمی، گزارش فعالیت‌های قطر و عربستان به‌عنوان میزبانان بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ و ۲۰۳۴، بررسی پیشنهادها برای تعیین و تکلیف میزبان بازی‌های آسیایی ۲۰۳۸  و بازی‌های معوق داخل سالن آسیا وهنرهای رزمی و بازی‌های آسیایی جوانان از محورهای  این نشست است.
توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک هم از طریق ویدیوکنفرانس در نشست مجمع عمومی حضور می‌یابد.

تهران- ایرنا- دوبی به عنوان میزبان مجمع عمومی شورای المپیک آسیا انتخاب شد. این مجمع ۳۰ آبان…
تهران- ایرنا- مربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: بعد از قطعی شدن صعود…
تهران- ایرنا- تیم ملی والیبال ساحلی ایران برای شرکت در مسابقات قهرمانی…
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در پیامی هفته بسیج را بهترین فرصت…
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون جودو سرپرست نایب رییسی این فدراسیون را…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.