در شرایطی که فدراسیون سوارکاری وضعیت نابسامانی دارد، برخی هیات های استانی هم از این فرصت برای تاخت و تاز در بی عدالتی استفاده کرده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که فدراسیون سوارکاری با چالش تایید انتخابات روبرو است و اوضاع در این فدراسیون اصلا خوب نیست اتفاقاتی هم که در هیات‌های سوارکاری استان‌های مختلف روی می‌دهد شگفت‌انگیز است.
ظاهرا هیات‌های استانی از این بلبشوی فدراسیون استفاده کرده و شروع به تاخت و تاز بی قانونی کرده اند. مثلا در استان‌خراسان‌رضوی هیات سوارکاری مدتهاست به بی‌عدالتی و عدم شفافیت متهم است.
مسابقاتی که در سطح این استان برگزار می شود عمدتا با اعتراض بسیاری از باشگاه‌داران روبرو است و حتی نامه نگاری‌های جدی هم در این زمینه با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان از سوی معترضین انجام شده است.
رئیس هیات سوارکاری خراسان رضوی که یا به دلیل مشغله‌های آزمایشگاهی خود و یا به دلیل عدم شناخت کافی از این رشته تمام امور را به دبیر هیات واگذار کرده مدتهاست از رفع و رجوع اعتراضات به عملکرد زیر مجموعه خود ناتوان است و طبق آنچه در نامه اعتراض به آن اشاره شده هیات به گروگان گرفته شده است.
همین هم هست که مسابقات برگزار شده زیر نظر هیات همیشه با رنگ و بوی بی عدالتی واعتراض همراه بوده است. درحالی که مسابقات قهرمانی استان قرار است طی روزهای اخیر بازهم در یک باشگاه خاص برگزار شود سه باشگاه بزرگ و قدیمی سوارکاری مشهد طی نامه ای به فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی از بی عدالتی در تقسیم میزبانی‌ها و البته تغییر ناگهانی تقویم مسابقات پرش با اسب به خصوص در رده ترکمن و زایچه ایرانی شکایت کرده و خواستار پیگیری این تخلفات در باشگاهی که مالکیت آن با دبیرهیات است شده‌اند.
طی مدارک ارسال شده این البته بار اول نیست و چندبار دیگر هم باشگاه های مختلف خواستار رسیدگی به این تبعیض ها شده‌اند که با سهل انگاری فدراسیون و اداره کل بنا بر هر دلیلی روبرو شده اند.
به نظر می رسد حالا که فدراسیون از حل این مشکلات به دلیل نابه‌سامانی موجود ناتوان است بر مدیرکل ورزش و جوانان استان که وارد گود شده و با تخلفات هیات برخورد کند تا ورزش سوارکاری از این شکاف عمیق ایجاد شده بین باشگاه ها و هیات دچار لطمه نشود.به نظر بازنگری جدی در ساختار هیات و افرادی که در این هیات پست دارند از ضروریات است و مدیرکل با رایزنی با فدراسیون باید فکری به حال این معضل کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari