سرمربی سابق تیم کشتی آزاد روسیه از برکناری خود از هدایت این تیم ابراز شگفتی کرد و رئیس فدراسیون را مقصر دانست.
به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری تاس، جامبولات تدیف بعد از سالها حضور در راس هدایت تیم کشتی آزاد روسیه از پست خود کنار رفت.
تدیف بعد از برکناری از سرمربی‌گری کشتی روسیه نوشت: فکر می‌کنم وقت آن رسیده است که صریح صحبت کنم و وضعیت مربوط به استعفای من از سرمربیگری تیم کشتی آزاد روسیه را روشن کنم. تصمیم برای عدم تمدید قرارداد با من در ۳۰ سپتامبر توسط شخص میخائیل مامیاشویلی اتخاذ شد. آیا کسی در مورد صلاحیت حرفه ای من یا نتایج تیم کشتی آزاد که حدود ۲۰ سال رهبری آن را بر عهده داشتم سوالی دارد؟ من فکر می کنم که چنین سوالی وجود ندارد و خودم را در این سالها ثابت کردم.
تدیف در ادامه واکنش خود آورده است: امروز تیم ملی کشتی روسیه ما جوان ترین و قوی ترین تیم جهان است. ما سال گذشته این را دوباره در بازی های المپیک و قهرمانی جهان نشان دادیم. یک سال پیش در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱ در جلسه کمیته اجرایی فدراسیون کشتی روسیه و بعد از آن در جلسه شورای تخصصی وزارت ورزش کشور به کار من بالاترین رتبه داده شد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور از کار من قدردانی کرد و به من دیپلم و نشان الکساندر نوسکی اعطا کرد. تمام فعالیتهای من در این سالها منحصر به فرد بوده و گویای همه چیز است.  
من معتقدم که این اولین بار در تاریخ ورزش روسیه است که مربی اخراج می شود که به طور مداوم تیم ملی را به نتایج بسیار خوبی رسانده است. این تصمیم فقط از سوی مامیاشویلی گرفته شد. مهم نیست به کجا خواهم رفت اما هر جا که بروم اعلام می کنم که به میهن بزرگمان وفادار می مانم. 
میخائیل مامیاشویلی در واکنش به این اظهارنظر از سوی تدیف گفت: من از این صحبت ها بسیار شگفت زده شدم. دیروز همه چیز متفاوت بود و در طول کمیته اجرایی، خود تدیف نامزدهایی را برای سمت خود پیشنهاد کرد و ما با هم در مورد آن بحث کردیم. در هر صورت من به هر نظری احترام می‌گذارم. 
مامیاشویلی به تاس گفت: تنها نامزد برای سمت مربیگری تیم ملی روسیه حاجی مراد گاتسالوف قهرمان المپیک آتن است.
تدیف ۵۴ ساله در سال ۲۰۰۱ تیم ملی را هدایت کرد و در سال ۲۰۱۲ زمانی که تیم کشتی آزاد روسیه در المپیک لندن یک مدال کسب کرد، پست خود را ترک کرد  اما در سال ۲۰۱۶ بازگشت. در بازی های المپیک توکیو، کشتی گیران روس با سه مدال طلا و دو برنز قهرمان شدند.
گاتسالوف که به زودی به عنوان سرمربی انتخاب خواهد شد نیز گفت: ما معتقدیم و می‌خواهیم که تیم روسیه در مسابقات جهانی و بازی های المپیک حضور داشته باشد. تیم روسیه در صربستان [در مسابقات جهانی 2022] حضور نداشت و این مسابقات افت کیفی داشت.
 انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari