کارشناس فوتبال با بیان اینکه کی‌روش به ترکیب اصلی خود برای دیدار برابر انگلیس دست پیدا کرده است، گفت: با توجه به شناختی که از سرمربی تیم ملی وجود دارد، ترکیب تیم برای بازی اول مشخص است.
محمدرضا شکورزاده در گفتگو با خبرنگار مهر و در خصوص شرایط تیم ملی در آستانه دیدار برابر انگلستان گفت: تیم ملی تمرینات منظمی را در قطر پشت سر می‌گذارد و اعتقاد دارم بازیکنان ما تمام توان خود را به کار خواهند بست تا در اولین دیدار که مقابل یک تیم مطرح در جهان است نمایش قابل قبولی از خود به جای بگذارند.
وی ادامه داد: انگلستان مهره‌های بسیار سرشناس و بزرگی دارد و یکی از تیم‌هایی است که با داشتن این مهره‌ها از مدعیان اصلی قهرمانی در این جام است. تیمی که نفراتش همگی از بهترین‌های فوتبال دنیا هستند و در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند و از اعتبار ویژه ای هم برخوردارند بنابراین باید بپذیریم ملی پوشان ما روز سختی برابر آنها خواهند داشت و اگر استرس را از خود دور کنند و تمرکزشان روی بازی باشد و وارد مسائل حاشیه‌ای نشوند می‌توانند یک نمایش قابل قبول مقابل یکی از قدرت‌های بزرگ دنیا ارائه دهند.
وی در مورد شکست دو بر صفر ایران برابر تونس در آخرین دیدار تدارکاتی قبل از شروع جام جهانی گفت: با توجه به اینکه بازی پشت درهای بسته بود هیچ کس نمی‌داند عملکرد بازیکنان ما چگونه بوده و دلیل خوردن دو گل از حریف چه بوده، البته شکست یا پیروزی در دیدارهای تدارکاتی چندان مهم نیست، اصل موضوع آن است که کادر فنی بتواند به اهدافی که در سر دارد برسد.
ترکیب تیم ملی برابر انگلیس مشخص است/ انتظار از تیم ملی بالا نباشد
بازیکن سابق فوتبال ایران ادامه داد: ضمن اینکه به طور حتم کی روش باز هم از تمامی نفراتش استفاده کرده تا بتواند همگی را برابر دیدار با انگلیس و دو دیدار آینده‌اش مقابل ولز و آمریکا محک بزند. بنابراین باید امیدوار باشیم کادر فنی تیم ملی در این دیدار هم به خواسته اش رسیده باشد تا تیم ملی بتواند مقابل انگلیس بازی خوبی ارائه کند.
شکورزاده در مورد انتخاب ۱۱ بازیکن برای دیدار برابر انگلستان گفت: به طور حتم کی روش به ترکیب اصلی دست پیدا کرده و می‌داند چه نفراتی را مقابل انگلستان به میدان بفرستد البته با توجه به اینکه بازیکنان شاغل در اروپا با جو تیم‌های اروپایی و بازیکنان آن آشنایی بیشتری دارند به طور حتم شانس بیشتری نسبت به بازیکنان داخلی برای این دیدار دارند و مطمئناً کی روش از آنها بیشتر استفاده خواهد کرد اما در هر صورت چه لژیونرها و چه بازیکنان داخلی هر کدام که در ترکیب اصلی قرار بگیرند باید با تمام وجودشان برای موفقیت تیم ملی بازی کنند.
کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی می‌تواند به مرحله بعد صعود کند یا خیر گفت: کار سختی در پیش داریم نه می‌توانیم امیدوار باشیم و نه ناامید هر اتفاقی در فوتبال خواهد افتاد اما روی کاغذ صعودمان بسیار سخت خواهد بود، امیدوارم حتی اگر صعود هم نکردیم بازیکنان مان آنقدر در این سه دیدار زیبا و تماشاگر بازی کنند که هیچ کس نتواند آنها را مورد سرزنش قرار دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته رسانه‌ها تیم ملی را بیشتر از گذشته همراهی کرده اند، این اتفاق می‌تواند برای تیم ملی ما خطرناک باشد آنها با این شرایط انتظارات را از تیم ملی بیش از اندازه بالا برده اند و این می‌تواند به ضرر تیم ملی ما باشد، باید منطقی باشیم، منطقی حمایت کنیم و اجازه ندهیم این انتظاراتی که هر روز بالاتر می‌رود باعث شود تیم ملی ما نتواند مقابل حریفان بازی‌های قابل قبولی ارائه کند.
خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari