تهران- ایرنا- در ترکیب منتخب هفته پنجم بازیکنان تدافعی نقش پررنگی داشتند و شاهد نفرات بسیار کمی بودیم که در فاز هجومی مشغول هستند.
به گزارش ایرنا، هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران طی روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد و در هشت بازی به انجام رسیده تنها ۱۰ بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد تا متوسط ۱.۲۵ گل در هر دیدار به ثبت برسد. به همین دلیل در ترکیب منتخب هفته شاهد حضور پرتعداد بازیکنان در فاز تدافعی هستیم. نفراتی که از ۱۱ تیم مختلف هستند و فولاد با ۲ نماینده عملکرد بهتری نسبت به الباقی تیم‌ها داشت.
گلر: احمد گوهری(صنعت نفت آبادان)
انتخاب بهترین دروازه‌بان هفته کار بسیار سختی بود. شاهد درخشش چند گلر بودیم اما احمد گوهری با گرفتن یک پنالتی و چند سیو نجات بخش تیمش را مقابل گل‌گهر به یک امتیاز ارزشمند رساند. با این وجود باید از محمدرضا اخباری، علیرضا رضایی، علیرضا حقیقی و ایمان صادقی یاد کنیم که نمایش فوق‌العاده‌ای داشتند.
ترکیب منتخب هفته پنجم لیگ برتر؛با حضور چشمگیر تیم‌ها و در غیاب مهاجمان
مدافعان: امیرمهدی جانملکی(نساجی مازندران)، عزت پورقاز(سپاهان اصفهان)، عقیل کعبی(مس رفسنجان)، مسعود ابراهیم‌زاده(ذوب‌آهن اصفهان)
با وجود فریادهای علیرضا حقیقی بر سرش، یکی از بهترین‌های هفته پنجم بود. از امیر مهدی جانملکی صحبت می‌کنیم. بازیکن جوان تیم نساجی که با کمترین درصد خطا و با اعتماد به نفس فراوان یکی از نفرات برجسته هفته بود.
عقیل کعبی به جز گل بسیار زیبایی که وارد دروازه پرسپولیس کرد در خط دفاعی به خوبی مهاجمان تیم تهرانی را متوقف کرد و نشان داد که به اوج پختگی رسیده است.
از عزت پورقاز هم باید صحبت کنیم. او در روزی که مهاجمان سپاهان نتوانستند دروازه تراکتور را باز کنند موفق شد با ارائه یک بازی بدون اشتباه، معدود حملات تراکتور را متوقف کند و حتی در بازیسازی هم به تیمش یاری برساند. در نهایت یک کلین شیت برای او و طلایی‌پوشان به دست آمد.
اما مسعود ابراهیم‌زاده. یکی از بهترین‌های هفته که روی هر ۲ گل ذوب‌آهن مقابل پدیده موثر عمل کرد و درخشید. ابراهیم‌زاده در دفاع و حمله خستگی‌ناپذیر بود و اثبات کرد مهدی تارتار باید بیش از این‌ها در لیگ بیست و یکم روی او حساب باز کند.
ترکیب منتخب هفته پنجم لیگ برتر؛با حضور چشمگیر تیم‌ها و در غیاب مهاجمان
هافبک‌ها: حمید بوحمدان( فولاد خوزستان)، رضا آقابابایی(فجر شهید سپاسی)، اسماعیل شریفات(آلومینیوم اراک)، امید عالیشاه(پرسپولیس)، مهدی مهدی‌پور(استقلال)
با ورودش به زمین هم زننده گل سه امتیازی بود و هم به میانه میدان فولاد طراوت و انرژی بیشتری تزریق کرد. حمید بوحمدان با حضور در زمین سه امتیاز ارزشمند را در اولین گام برای جواد نکونام به ارمغان آورد.
گل سه امتیازی فجرسپاسی روی نبوغ رضا آقابابایی زده شد. بازیکنی که با ضربه‌ای فوق‌العاده از پشت محوطه جریمه تیر را به لرزه درآورد و در برگشت توپ به گل تبدیل شد. آقابابایی جزو بهترین‌های این فصل بوده و احتمالا از این بازیکن در آینده بیشتر خواهیم شنید.
اسماعیل شریفات بعد از مدت‌ها درخشید. بازیکن باتجربه آلومینیوم اراک هم یک پنالتی بحث‌برانگیز گرفت و هم زننده گل پیروزی‌بخش تیمش بود تا رسول خطیبی و شاگردانش به صدر جدول رده بندی صعود کنند.
امید عالیشاه را باید از معدود خوب‌های پرسپولیس دانست. همانطور که مهدی مهدی‌پور جزو معدود نفرات استاندارد استقلال مقابل نساجی بود. عالیشاه چند بار هم‌تیمی‌هایش را در موقعیت گلزنی قرار داد و پنالتی گرفته شده هم از روی ارسال خطرناک این بازیکن به دست آمد. مهدی‌پور نیز در میانه میدان تحرک بسیار خوبی داشت و اگر در زدن ضربه آخر دقت می داشت می‌توانست یک گل فوق‌العاده را از روی توپ‌ربایی که خودش انجام داده بود به ثمر برساند.
مهاجم: عماد میرجوان(نفت مسجدسلیمان)
در این هفته شاهد درخشش مهاجمان نبودیم اما عماد میرجوان، مهاجم کهنه کار نفت با یک ضربه سر تماشایی هم تک گل تیمش را به ثمر رساند و آلومینیوم را برای اولین بار در این فصل با گل خورده مواجه کرد و هم یک بار دیگر به اثبات رساند که یکی از بهترین ضربه سر زننده‌های حال حاضر فوتبال ایران است.
ترکیب منتخب هفته پنجم لیگ برتر؛با حضور چشمگیر تیم‌ها و در غیاب مهاجمان
سرمربی: جواد نکونام(فولاد خوزستان)
بازگشت باشکوهی به لیگ برتر داشت. تیمش ۱۰ نفره شد و همین مساله کافی بود تا به دنبال کسب حداقل امتیاز باشد اما نتیجه حدود ۷۰ دقیقه بازی کردن با یک یار کمتر منجر به کسب سه امتیاز شد. دومین برد این فصل فولاد که وضعیت آنها را در جدول بهتر از قبل کرد.
تهران- ایرنا- در ترکیب منتخب هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال خبری از ستاره‌ها و تیم‌های…
تهران- ایرنا- در ترکیب منتخب هفته سوم تیم‌های بزرگ سهم کمی داشتند و در سوی مقابل شاهد حضور…
تهران- ایرنا- در ترکیب منتخب هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران تیم استقلال بیشترین نماینده را…
تهران- ایرنا- ترکیب منتخب هفته اول رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران اعلام و نکته جالب توجه اینکه…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال اتلتیکومادرید در دیدار خانگی مقابل اوساسونا…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال لیورپول در دیدار حساس مقابل آرسنال با ارائه…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال یوونتوس در دیدار حساس خارج از خانه مقابل…
تهران- ایرنا- تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن موفق شد در شب بازگشت و درخشش…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.