یزد- ایرنا – دوررفت لیگ دسته یک بدمینتون بانوان باشگاه‌های کشور در گروه چهار جمعه‌شب در سالن حجاب یزد به پایان رسید و تیم امیدپونا مشهد مقدس در این دوره به مقام قهرمانی دست یافت .
به گزارش ایرنا، این رقابت‌ها به مدت ۲ روز با حضور چهار تیم امیدپونا مشهد، میلاد نوین تبریز، آموزشگاه زرگر خونه یزد و جوانان نویان تهران به صورت دوره‌ای و مجتمع برگرار شد.
در پایان این مسابقه‌ها که به میزبانی هیات بدمینتون استان یزد و زیرنظر فدراسیون با رعایت نکات بهداشتی پیگیری شد، تیم‌های امیدپونا مشهد، جوانان نویان تهران و زرگر خونه یزد اول تا سوم شدند.
این رقابت‌ها به صورت رفت و برگشت در ۲ استان برگزار می‌شود و در مجموع  ۲ تیم برتر جواز حضور در مرحله نهایی را کسب می‌کند که زمان و مکان دور برگشت مسابقه از سوی فدراسیون اعلام می‌شود.
در آخرین روز رقابت‌ها بازیکنان تیم بدمینتون بانوان یزد با ارایه یک بازی فنی با نتیجه سه بر ۲ از سد تهران گذشت.
رقابت های لیگ دسته اول بدمینتون قهرمانی بانوان باشگاه‌های کشور در مجموع در  ۶ گروه در مناطق مختلف پیگیری می‌شود.
هم‌اکنون تیم‌های دانشگاه یزد و چادرملو اردکان در لیگ برتر کشور حضور دارد و آمار ورزشکاران بدمینتون استان که به صورت تفریحی در این رشته فعالیت می‌کنند حدود ۲ هزار نفر است که ۵۰۰ نفر آنها طبق مقررات زیرپوشش بیمه ورزشی قرار دارند.
استان یزد با یک‌میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت ۴۸ هیأت ورزشی استانی، ۴۰۰ هیات شهرستانی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه در ۱۱ شهرستان دارد.
قم-ایرنا- نماینده آیت‌الله محمد یعقوبی از مراجع تقلید عراق در ایران…
اراک – ایرنا – استاندار مرکزی گفت: رفع مشکل اهالی منطقه جهرم اراک…
زاهدان- ایرنا- مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی…
اهواز – ایرنا – وزیر نیرو با اشاره به اقدام های صورت گرفته برای اصلاح…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.