به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سرگی تیویاکف مربی هلندی (روسی) تیم ملی شطرنج با ابراز خوشحالی از سفر به ایران اظهار داشت: من به کشورهای زیادی سفر کرده‌ام به گونه‌ای که می‌توان گفت یک جهانگرد حرفه‌ای هستم، اما همواره ایران کشور مورد علاقه من بوده زیرا این کشور دارای مردمان خوب و با محبت، فرهنگ غنی، شهرهای زیبا و البته شطرنج بازان مطرحی است.

مربی هلندی (روسی) تیم ملی افزود: اکنون خرسندم به بهانه همکاری با تیم ملی فرصت مجددی دست داد تا در ایران حضور یابم با جوانان خوش آتیه شطرنج ایران در قالب تیم ملی پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی کار کنم. در دوران بازی با اکثر اساتید بزرگ شطرنج ایران رقابت کرده‌ام به همین دلیل شناخت خیلی خوبی از شطرنج کشور و قهرمانان آن دارم که باعث شده راحت تر بتوانم با ملی‌پوشان کار کنم.

وی ادامه داد: سال‌های نه چندان دور ایران دارای تک ستاره‌هایی مانند استاد احسان قائم مقامی بود، اما اکنون نفراتی چون پرهام مقصودلو، سید محمدامین طباطبایی، بردیا دانشور و چندین چند نام دیگر خوش می‌درخشند و همین نکته نشان دهنده ظهور استعدادهای بیشتر در شطرنج ایران است، اتفاقی که به خوبی رشد و توسعه این رشته را در کشور نشان می دهد.

قهرمان اسبق اروپا خطرنشان کرد: در دیدار با ملی پوشان پس از آغاز اردوی تیم ملی و بررسی وضعیت آنها بسیار خوشبینم که این جوانان خوش آتیه در بازی های آسیایی موفق شوند و برای ایران کسب افتخار کنند.

مربی هلندی (روسی) تیم ملی در پایان ضمن اشاره به چگونگی ادامه همکاری با فدراسیون شطرنج ایران پس از بازی‌های آسیایی هانگژو، گفت: به شخصه از شرایط و فضای موجود رضایت دارم و مایل به ادامه همکاری هستم اما این تمایل باید دو جانبه باشد به همین دلیل ادامه همکاری منوط به رضایت فدراسیون ایران و البته ملی‌پوشان است؛ البته در همین راستا صحبت هایی با عظیمی، سرپرست فدراسیون شطرنج ایران انجام شده ولی تصمیم برای توافق نهایی پس از اتمام بازی‌های آسیایی اتخاذ خواهد شد.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی شطرنج بزرگسالان ایران جهت حضور در بازی های آسیایی هانگژو چین از 8 شهریور آغاز و تا 15 شهریور تحت نظارت مهرداد اردشی سرمربی و سرگی تیویاکف مربی هلندی (روسی) تیم ملی ادامه خواهد داشت.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari