ملی‌پوش اسنوکر ایران پس از درخشش در رقابت‌های قهرمانی انگلستان ۱۲ هزار پوند جایزه گرفت.
به گزارش ایسنا، حسین وفایی ملی پوش اسنوکر ایران که در رقابت‌های قهرمانی انگلستان (UK Championship) شرکت کرده بود توانست عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذارد و تا مرحله چهارم این رقابت‌ها صعود کرده و در جمع ۱۶ بازیکن برتر این رقابت‌ها بایستد.
طبق اعلام فدراسیون جهانی اسنوکر، هر اسنوکر بازی که موفق شود در مرحله سوم این رقابت‌ها به پیروزی برسد ۱۲هزار پوند را به جیب خواهد زد. وفایی که با درخشش خود به این مرحله از مسابقات رسیده بود توانست حداقل ۴۷۰ میلیون تومانجایزه نقدی بگیرد.
جایزه نیم میلیارد تومانی وفایی پس از درخشش در رقابت‌های قهرمانی انگلستان
قهرمان این رقابت‌ها ۲۰۰ هزار پوند را برنده خواهد شد و به نفر دوم این رقابت‌ها ۸۰ هزار پوند خواهد رسید. طبق اعلام سایت رسمی مسابقات مجموع جوایز این رقابت‌ها بیش از یک میلیون پوند تخمین زده شده است.
حسین وفایی شب گذشته(پنج‌شنبه) در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف جک لیزوسکی انگلیسی رفت و با نتیجه ۶ بر ۴ شکست خورد. شکست وفایی در این مرحله از مسابقات درحالی رقم خورد که حریف انگلیسی او در رده ۱۵ جهان قرار داشت.  
حسین وفایی در حالی در این مسابقات شرکت کرده بود که او در رنکینگ ۶۳ جهان قرار دارد. در مرحله دوم این مسابقات ملی پوش اسنوکر ایران به مصاف مارک سلبی مرد شماره یک و  یکی از قدرتمندترین اسنوکربازان جهان رفت و این بازی با پیروزی حسین وفایی پایان یافت.
هرچند که وفایی در مرحله یک هشتم این رقابت‌ها شکست خورد اما او در این مسابقات درخشید چرا که مرد شماره یک اسنوکر جهان توسط او از این رقابت‌ها کنار رفت.
مسابقات قهرمانی انگلستان یک تورنمنت حرفه‌ای اسنوکر و از معتبرترین رقابت‌های جهان است که از ۲۳ نوامبر تا ۵ دسامبر در انگلستان برگزار می‌شود. نیل رابرتسون مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها است. او در فینال ۲۰۲۰ جاد ترامپ را با نتیجه ۱۰ بر ۹ شکست داد.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari