سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران بعد از اینکه تیمش با تاخیر یک روزه راهی اندونزی محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا شد، گفت: تیم ما بدون هیچ تدارکاتی راهی این رویداد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، نهمین دوره مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی آسیا ۱۹ تا ۲۸ اسفند به میزبانی جزیره بالی اندونزی برگزار خواهد شد. تیم ملی هندبال ساحلی ایران در این مسابقات با قطر، فیلیپین، کره جنوبی و عربستان همگروه است. ویتنام، عمان، هنگ کنگ، کویت و چین دیگر تیم‌های حاضر در گروه دیگر این مسابقات هستند.
مهدی قشقایی راد سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران پس از حل مشکل روادید تیم ملی برای سفر به اندونزی محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد تدارکات این تیم پیش از اعزام به این رویداد گفت: ما چهار مرحله اردوی تدارکاتی را در مجموع برگزار کردیم. متاسفانه برگزاری مسابقات لیگ برتر با برنامه های تدارکاتی ما تداخل پیدا می کرد که با همکاری فدراسیون و دستور رئیس فدراسیون در ماه آخر مسابقات لیگ متوقف شد و ما توانستیم چند اردوی خوب در شهرهای بندرعباس و کیش داشته و در نهایت اردوی منتهی به اعزام مان هم در تهران برگزار شد.
وی در مورد جوانگرایی تیم هندبال ساحلی هم بیان داشت: یکی از مشکلات تیم ما بحث جوانی بچه هاست. به هر حال کار کردن با جوانان و بچه ها کار سختی بوده و ریسک کردن با بچه ها برای مسابقات سخت بود اما فدراسیون هم این طرح ما را قبول کرد تا این تیم بتواند تجربه کسب کرده و پشتوانه ای برای هندبال ساحلی ایران باشد. قرار است هندبال ساحلی برای اولین بار در المپیک ۲۰۲۸ حضور داشته باشد و ما امیدواریم تیم خوبی داشته باشیم تا در آن رقابت ها صاحب مدال و سکو باشیم.
وی به وضعیت آسیب دیدگی چند نفر از بازیکنان هم اشاره کرد و افزود: دو بازیکن اصلی ما قبل رقابت ها دچار آسیب دیدگی شدند که خوشبختانه با کمک پزشک تیم به شرایط آمادگی بهتری رسیدند و امیدوارم مشکلی در مسابقات برای این نفرات پیش نیاید.
سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران پیرامون برنامه ها و مسابقات تدارکاتی پیش از اعزام هم گفت: می توان گفت بزرگترین مشکل اصلی ما این بود که اصلاً بازی تدارکاتی نداشتیم و فقط بچه ها در اردو با هم تمرین کرده و مسابقه دادند. امیدوار بودیم که زودتر راهی مسابقات شویم تا شاید یکی دوبازی تدارکاتی در روز پنجشنبه داشته باشیم اما این اتفاق نیافتاد. اول مشکلات ارزی مانعی برای اعزام زودتر ما شد و دوم بحث عدم صدور به موقع روادید که باعث شد تا با تاخیر راهی مسابقات قهرمانی آسیای اندونزی شده و در حقیقت با یک روز تاخیر چهارشنبه شب راهی این رویداد شدیم و روز جمعه هم در اولین مسابقه به مصاف تیم عربستان می رویم.
وی در پاسخ به این پرسش که «شما به گروه بندی و قرعه کشی رقابت ها اعتراض داشتید؟»، هم گفت: من به خود گروه بندی اعتراض نداشتم اما به نحوه این قرعه کشی اعتراض داشتم که روند درستی نبود. به هر حال اگر هدف ما این است که به فینال برویم باید تلاش کنیم و برای ما روند قرعه کشی در مسیر صعودمان فرقی ندارد.
قشقایی راد در مورد رقبای تیم ایران هم تصریح کرد: عربستان برای تیم ما ناشناخته ای است و همین طور از تیم کره جنوبی و کویت هم اگر از قبل شناخت و ذهنیتی داشتیم خوب بود. قطر همیشه تیم خوبی بوده و چندین بازیکن چند ملیتی دارد. عمان هم تیمی بوده که همیشه جزء مدعیان بوده است و در بیشتر مواقع در فینال بازیها حاضر بوده است. ویتنام و فیلیپین هم از تیم های دارای عنوان در رقابت های قهرمانی آسیاست.
وی اظهار داشت: می رویم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم و به عنوان نماینده کشورمان بهترین نتیجه را داشته باشیم. اکثر تیم ها با بازیکنان کامل می آیند و بهترین نفرات را راهی این رقابت کرده اند، تا بتوانند در این رویداد سهمیه جهانی کسب کنند. ما هم امیدواریم بتوانیم در این رقابت ها سربلند بیرون آمده و بار دیگر با دست پر و کسب سهمیه بازیهای جهانی برگردیم. به هر حال این رقابتها جنبه کسب سهمیه جهانی دارد و برای همه تیم ها مهم است.
سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران در پایان گفت: در این رقابت ها دو سهمیه جهانی توزیع می شود و برای اینکه بتوانیم این سهمیه را بدست بیاوریم و از عنوان قهرمانی دوره قبل خودمان دفاع کنیم باید به فینال بازیها صعود کنیم. این تیم کاملاً پوست اندازی کرده و تیم جوانی است و ما امیدواریم بتوانیم باز هم روی سکوی قهرانی آسیا باشیم.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari