تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان لبنان در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در این کشور با بیان اینکه حرمت بازیکنان و کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران، آبروی وزارت و ورزش لبنان است گفت: از هرگونه سوء تفاهمی که باعث رنجش بازیکنان و کادرفنی تیم ملی ایران شده است، عذرخواهی می کنم.
به گزارش ایرنا، جرج کلاوس با اشاره به برخی تلاش ها برای تیره کردن روابط میان تهران و بیروت اظهار داشت: روابط عمیق و تاریخی میان ایران و لبنان محکمتر از آن است که با دامن زدن به برخی حواشی خدشه‌دار شود.
وی افزود: تیم فوتبال ایران، چهره درخشان فوتبال آسیا است که بایستی آن را پاس داشت.
وزیر ورزش و جوانان لبنان درباره زیر ساخت‌های ورزش ایران اظهار امیدواری کرد و افزود: امیدوارم ۲ کشور ایران و لبنان در آینده نزدیک بتوانند در حوزه های ورزش و جوانان همکاری های بیشتری داشته باشند.
همچنین عباس خامه‌یار رایزن فرهنگی کشورمان ضمن دعوت از جورج کلاوس و زید خیامی «زید خیامی» مدیر کل وزارت ورزش و جوانان لبنان برای سفر به ایران گفت: اقدامات توسعه‌ای وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران متشکل از فعالیت بیش از ۲۰ هزار باشگاه ورزشی در رشته‌های مختلف و در حوزه‌های همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای است.
خامه یار نیز ضمن تشکر و قدردانی از وزارت ورزش و جوانان لبنان به ویژه  کلاس و خیامی تاکید کرد: رایزن فرهنگی ایران در لبنان از هرگونه پیشنهاد در زمینه توسعه همکاری‌های مشترک با وزارت فرهنگ و جوانان لبنان استقبال می کند.
در ادامه این نشست زید خیامی ضمن تمجید از تیم ملی و تیم‌های باشگاهی ایران در همه رشته‌ها گفت: رویارویی دو تیم ملی ایران و لبنان نمودی از اخلاق ورزشی و روحیه جوانمردانه‌ای است که فرزندان ملت های مختلف را با یکدیگر متحد می‌کند.
خیامی با اشاره به همکاری‌های گسترده ورزشی ایران و لبنان در گذشته، آمادگی این وزارتخانه را برای احیای توافقنامه‌های قبلی و امضای توافقنامه‌های جدید با وزرات ورزش و جوانان ایران اعلام کرد.
وی در ادامه از تصمیم این وزارتخانه برای مکاتبه با وزارت ورزش و جوانان کشورمان در خصوص رایزنی درباره بندها و برنامه های اجرایی توافقنامه های مشترک در دو حوزه ورزش و جوانان خبر داد.
همچنین برنامه‌ها و راهکارهای توسعه همکاری‌های علمی و میدانی مشترک میان دو کشور مطرح شد و طرفین نقطه نظرات خود را ارائه کردند.
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان گفت: سفرهای استانی برای خدمت به مردم است و حوزه های مختلف…
تهران- ایرنا- وزیر ورزش عراق پس از شکست‌های پیاپی تیم ملی فوتبال این…
تهران- ایرنا- نابغه وزنه‌برداری ایران با بیان اینکه هیچ ورزشکاری از…
تهران- ایرنا- تیم‌های هیات تنیس‌فارس و «یر به یر» البرز به فینال…
تهران- ایرنا- نشریه اسپانیای مارکا از تعلیق داور اروگوئه‌ای دیدار…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.