خبرگزاری رویترز از کپنهاگ گزارش داد: هکر‌ها این هفته، دسترسی به پایگاه‌های اینترنتی بانک مرکزی دانمارک و هفت بانک خصوصی را در این کشور مختل کرده اند.
حمله هکر‌ها به پایگاه اینترنتی بانک مرکزی و بانک‌های خصوصی در دانمارکبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛  خبرگزاری رویترز از کپنهاگ گزارش داد: هکر‌ها این هفته، دسترسی به پایگاه‌های اینترنتی بانک مرکزی دانمارک و هفت بانک خصوصی را در این کشور مختل کرده اند.
بر اساس این گزارش به نقل از بانک مرکزی و شرکت فناوری اطلاعات خدمات رسان به صنعت بانکداری دانمارک، پایگاه‌های اینترنتی بانک مرکزی و بانک دیتا، شرکتی که راه حل‌های فناوری‌های اطلاعات (آی تی) برای صنایع مالی ارائه می‌دهد، از سوی هکر‌های موسوم به (دی داس) هدف قرار گرفتند. این هکرها، در تلاش برای از کار انداختن فعالیت وبگاه ها، رفت و آمد داده‌های آنان را به سمت سرور‌های هدف هدایت می‌کنند. سخنگوی بانک مرکزی گفت: پایگاه اینترنتی بانک، روز سه شنبه عصر در دسترس بوده است و حمله هکر‌ها بر دیگر دستگاه‌ها یا عملیات روزانه بانک اثری نداشت. سخنگوی شرکت خدمات رسان به هفت بانک خصوصی گفت: دسترسی به پایگاه اینترنتی این بانک‌ها در روز سه شنبه برای مدت کوتاهی پس از حمله به بانک دیتا محدود شد. وی گفت: دو بانک بزرگ دانمارک، جایسک بانک و سیدبانک از جمله این بانک‌ها هستند. سیدبانک در صفحه فیسبوک خود تایید کرد: دسترسی به پایگاه اینترنتی این بانک، در روز سه شنبه محدود شده است. سخنگوی جایسک هم تایید کرد برخی مشتریان، روز سه شنبه در دسترسی به پایگاه اینترنتی بانک با مشکل روبرو شده اند.

source

توسط varzeshikhabari