۵۰۰۰ سال زندان حکمی بود که دادگاه کشور گواتمالا برای سرباز سابق ارتش کشورش تعیین کرد.
به گزارش مشرق، دادگاه کشور گوآتمالا با صدور رای نهایی در مورد یکی از سربازان سابق ارتش این کشور تمام دنیا را شوکه کرد چرا که عددی در این رای به چشم میخورد که به این سادگی قابل هضم نبود.
مردی به نام ” سانتوس لوپز” که طبق گزارشات سرباز سابق ارتش کشور گوآتمالا بوده به جرم قتل و کشتار بیرحمانه اهالی یک روستا در جریان یک جنگ داخلی محکوم به حبس شد ؛ براساس جزئیات او عضو گارد معروف و ضد دولتی ” کایبیل” بود که در جریان حضور در جنایات این گارد ۱۷۱ نفر را به قتل رسانده است.
حکم ۵۰۰۰ سال زندان برای این سرباز بخت برگشته! +عکس
سرباز ارتش گواتمالا
این دادگاه به ازای هر قتل هر قربانی توسط این مرد ۳۰ سال زندان تعیین کرده است که به این ترتیب و محاسبه قربانیان ” سانتوس لوپز” ۵.۱۶۰ سال زندانی خواهد بود ؛ در حقیقت این میزان زندانی بودن تنها جنبه نمادین دارد چراکه او در سن کنونی اش چند دهه بیشتر عمر نخواهد داشت تا مجازات تعیین شده در حکم خود را به پایان برساند.
دادستان گفت که سانتوس لوپز در قتل عام سالهای ۱۹۸۲ تقریبا تمام مردان، زنان و کودکان در روستای کشاورزی Dos Erres شرکت کرد Y جنایتی که از ذهن مردم این کشور سالهاست پاک نشده است. در واقع مستندات موجود نشان می دهد که این اولین باری نیست که چنین حکمی در این کشور صادر شده است چراکه ۸ سال پیش در جزئیات خبری جنجالی منتشر شد که ۵ نفر از سربازان پیشین ارتش گوآتمالا محاکمه و هرکدام به ۶ هزار سال زندان محکوم شدند و این مرد ۶۶ ساله با ۵.۱۶۰ سال زندانی عضو جدید پرونده های این چنینی است.
کليه حقوق اين سايت متعلق به پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.