یک پیشکسوت فوتبال می‌گوید مربیان خارجی که به ایران می‌آیند، فکر می‌کند فوتبال ایران در سطح پایینی قرار دارد اما کم کم متوجه می‌شوند شرایط فرق می‌کند.
حسین چرخابی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت سپاهانی‌ها در لیگ بیست‌ودوم اظهار کرد: مورایس در ابتدای لیگ با یک استراتژی خاص بازی کرد. می‌خواست سبک آقای مورینیو را پیاده کند. یعنی ابتدا عقب نشینی کند و بعد ضد حمله بزند.  در بازی اول هم موفق بود اما در بازی‌های بعد دستش برای حریفان رو شد. این باعث افت سپاهان شد. مورایس باتجربه و کارکشته است و این تجربه به او کمک کرد. استراتژی تیم را تغییر داد و برنامه متفاوتی را اجرا کرد.
او اضافه کرد: مقابل تراکتور با برنامه و شیوه جدیدی بازی کرد و بعد از گل اول عقب نشینی نکرد. البته نیمه دوم بازی تراکتور کار را دست گرفت. دلیلش تفکرات فوتبالیست‌های ماست که بعد از گلزنی عقب می‌کشیند. مورایس باور نمی‌کرد که تیم مقابل تراکتور ۱۰ نفره اینگونه عقب نشسته است. نتیجه این که مورایس فوتبال ایران را شناخته و می‌داند که نمی‌توان با یک سبک بازی در ایران بازی کرد.   
این پیشکسوت فوتبال ادامه داد: مربیان خارجی که به ایران می‌آیند، فکر می‌کنند فوتبال ما در سطح پایینی قرار دارد اما کم کم متوجه می‌شوند شرایط چگونه است. مورایس هم خودش اعلام کرد که پیش بینی نمی‌کرد لیگ ایران سخت باشد. او مربی با دانشی است و اگر سپاهان موفق نشود، نمی‌توان تقصیر را به گردن او انداخت.
او در رابطه با عملکرد مغانلو عنوان کرد: او نقاط ضعف مشخصی دارد. کنترل توپ و پا به توپ متوسطی دارد. در دریبل ضعیف است اما ضربه سر خوب می‌زند و ضربه پایش نسبتا خوب است. از همه مهم تر مشکلش این است که ضربه آخر را نمی‌داند چطور بزند. در فوتبال ایران این مشکل وجود دارد اما از مغانلو که در خارج از ایران بازی کرده، این انتظار را نداریم. مغانلو متعصب و جنگنده است اما باید روی نقاط ضعفش کار کند.
چرخابی در پایان اضافه کرد: فوتبال در دنیا نانوشته است و واقعا نمی‌شود پیش بینی کرد. در فوتبال ایران بد تر است و شرایط اصلا قابل پیش بینی نیست. این تعطیلی‌ها هم بسیار به تیم‌ها ضربه می‌زند. ما اصلا نمی‌توانیم بگوییم کدام تیم‌ها شانس دارند اما در این جدول می‌شود ۳ تیم اول و گل گهر را نام برد که می‌توانند جزو مدعیان باشند.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari