سقف وام فرزندآوری افزایش یافت.وام فرزندآوری در مواقع خاص به متقاضیان پرداخت می شود.وام فرزندآوری در برخی از بانکها پرداخت می شود.وام فرزندآوری بنا به اعتبار بانک ها به متقاضیان پرداخت می شود. مبلغ و سود و اقساط وام فرزندآوری بسیار مناسب است.

شرط جدید دولت برای اعطای وام ۷ میلیونی فرزندآوری

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: وام ازدواج به دانشجویانی داده می‌شود که در حین تحصیل برای اولین بار ازدواج می‌کنند.

«مسعود گنجی» رئیس صندوق رفاه دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد بودجه تعمیر و تجهیز خوابگاه‌ها توسط سازمان برنامه و بودجه که مستقیم به خود دانشگاه‌ها داده شده است و از این روی دانشگاه‌ها موظف هستند تا به وضعیت خوابگاه‌ها قبل از بازگشایی دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید رسیدگی کنند و صندوق در حال حاضر بیشتر ناظر بر اقدامات دانشگاه‌ها در خوابگاه‌ها است، ولی خودمان تعمیر و تجهیزی انجام نمی‌دهیم.

گنجی در ادامه افزود: اغلب خوابگاه‌های کشور در حال تعمیر و تجهیز هستند و تا مهرماه مشکل خاصی از این منظر وجود ندارد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: بازدیدهایی از خوابگاه‌ها صورت گرفته و اکثر فرایند‌های تعمیر و تجهیز قرار است تا مهرماه به پایان برسد تا خوابگاه‌ها به صورت استاندارد در اختیار دانشجویان قرار داده شود.

در ادامه گنجی در مورد دریافت انواع وام‌های دانشجویی و زمان اقدام برای درخواست این وام‌ها توضیح داد: زمانی که سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان جدید را معرفی کند و دانشگاه‌ها نیز از این ورودی‌های جدید ثبت نام به عمل آورد و اطلاعات آن‌ها به عنوان دانشجو در سامانه صندوق رفاه دانشجویان ثبت شد، کار اعطای وام به این افراد آغاز می‌شود.

گنجی تصریح کرد: البته نمی‌توان گفت در تاریخ مشخصی فرایند اعطای وام به همه دانشجویان در یک بازه زمانی یکسان آغاز می‌شود. در مورد ورودی‌های دانشگاه‌ها و مقاطع تحصیلی گوناگون زمان شروع اعطای وام متفاوت است. وام شهریه تنها به دانشجویان شهریه‌پرداز اعطا می‌شود. وام تحصیلی مختص دانشجویان دوره روزانه است. وام ودیعه مسکن نیز برای دانشجویان متاهل است. این وام در شهرهایی با جمعیت زیر ۵۰۰ هزار نفر ۳۰ میلیون تومان است و در شهرهایی با جمعیت بالای ۵۰۰ هزار نفر به جز تهران، ۵۰ میلیون تعیین شده است و در مورد دانشجویانی که خواستار دریافت این وام هستند و در تهران سکونت دارند، ۷۰ میلیون تومان خواهد بود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اظهار کرد: وام ازدواج هم از سوی صندوق به دانشجویانی داده می‌شود که در حین تحصیل برای اولین بار ازدواج می‌کنند. مبلغ این وام ۷ میلیون تومان تعیین شده است.

او تاکید کرد: همچنین در ازای هر فرزندی که افراد دانشجو به دنیا می‌آورند، وام دیگری به این افراد می‌دهیم. میزان این وام در ازای تولد هر فرزند ۷ میلیون تومان برآورد شده است.

گنجی در مورد مبلغ این وام‌ها نیز گفت: وام‌های دوره کاردانی و کارشناسی در ترم پیش رو برای دانشجویان شهریه‌پرداز و وام تحصیلی برای دوره‌های روزانه ۳ میلیون تومان است. این نوع وام برای دانشجویان کارشناسی ارشد ۵ میلیون تومان است و برای دوره دکتری ۷ میلیون تومان تعیین شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان اضافه کرد: هر دانشگاهی نزد صندوق رفاه دانشجویان بودجه‌ای برای اعطای انواع وام‌ها دارد و تا زمانی که دانشجویان جدید وارد دانشگاه‌ها نشوند، نمی‌توانیم خودمان اولویت‌بندی کنیم که اول به دانشجویان کدام دانشگاه وام بدهیم. بنابراین ما در خصوص انواع وام‌ها باید صبر کنیم تا دانشگاه‌ها بازگشایی شوند و پس از اینکه تقاضای دریافت وام خود را ارائه کردند، ما به واجدین شرایط مبالغ را اعطا کنیم. اگر زودتر اعلام کنیم حق تعدادی از افراد متقاضی و واجد دریافت وام تضییع می‌شود./ ایلنا

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۲

ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۲، از طریق سایت تسهیلات فرزند، بخش ثبت نام جدید انجام می شود. از شرایط دریافت این وام، می توان به عدم نیاز به سپرده بانکی و از مدارک لازم  نیز، به شناسنامه و کارت ملی والدین و فرزند، اشاره کرد. مبلغ این وام، به ترتیب برای فرزندان اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم یا بیشتر، 30، 60، 90، 120 و 150 میلیون تومان است.

برای تشکیل خانواده، یکی از اصلی ترین ارکان، داشتن شرایط اقتصادی مناسب، برای فراهم نمودن مایحتاج، در طول دوران زندگی مشترک می باشد. در سال های اخیر، متاسفانه نرخ فرزند آوری، با توجه به تورم و ناتوانی مالی خانواده ها، در تامین هزینه های فرزند، بسیار پایین آمده است.

دولت، جهت جلوگیری از کاهش نرخ فرزند آوری، طرحی را برای کمک به خانواده هایی که دارای فرزند می شوند، جهت ارائه تسهیلات، در نظر گرفته است که از اهداف اجرای این طرح، تشویق به ازدواج و فرزند آوری می باشد. به این ترتیب، افراد دارای شرایط، با توجه به شرایط اعلام شده از سوی دولت، می توانند از وام نوزادان 1402، بهره مند شوند. بنابراین، سوال مهمی که در این رابطه مطرح می شود، این است که وام فرزند آوری به چه کسانی تعلق میگیره؟ 

باتوجه به اهمیت دریافت وام نوزادان، برای خانواده هایی که توان مالی برای نگهداری از فرزند را ندارند، در ادامه، در رابطه با شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۲، مدارک لازم برای نوزاد اول، دوم و سوم، مبلغ وام تولد نوزاد، سایت ثبت نام این وام، نحوه ثبت نام تسهیلات فرزند آوری، ویرایش ثبت نام و همچنین، نحوه پیگیری آن، مطالبی آورده شده است.

شرایط ثبت نام وام فرزند آوری ۱۴۰۲

آن دسته از افرادی که قصد دریافت وام فرزند آوری 1402​ را دارند، همانند ثبت نام کنندگان وام مسکن فرزند سوم، می بایست که شرایط لازم را برای اخذ این وام قرض الحسنه فرزند، داشته باشند، در غیر این صورت، امکان استفاده از این وام، برای افراد، وجود نخواهد داشت. لذا، در ادامه، در خصوص شرایط دریافت وام فرزند آوری، توضیحات لازم آورده شده است.

وام فرزند آوری، نیاز به سپرده گذاری نخواهد داشت.

آغاز بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، پس از 6 ماه از دریافت این وام می باشد.

افراد متقاضی واجد شرایط دریافت وام فرزند آوری، می توانند برای متولدین مورخ اول فروردین ماه سال هزار و چهارصد به بعد، و حداکثر تا 2 سال پس از تولد فرزند، برای ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه فرزند، اقدام نمایند.

لازم به ذکر است به هر فرزند، تنها یکبار تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به پدر تعلق خواهد گرفت. همچنین والدین می توانند نسبت به دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم مراحل و فرم ثبت نام در سامانه مربوطه را تکمیل نمایند.

همچنین، در صورتی که زمان بازپرداخت وام فرزند آوری، فرزند دیگری از متقاضی به دنیا بیاید، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه فرزند، طبق ضوابط دستورالعمل این تسهیلات، به کودک بعدی نیز، تعلق می گیرد.

براساس تبصره 4 ماده 1 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تسهیلات قرض الحسنه فرزند، به افرادی تعلق خواهد گرفت که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه پدر یا فرزند، بالای 2/5 نباشد.

کارمزد وام فرزند آوری، بر حسب مصوبات شورای پول و اعتبار، حداکثر 4 درصد، به صورت سالانه می باشد.

تسهیلات قرض ‌الحسنه فرزند، با گرفتن یک ضامن معتبر و سفته پرداخت می شود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، شرط دارا بودن کارت پایان خدمت، برای دریافت وام فرزندآوری، حذف گردیده و لذا، متقاضیان، بدون ارائه این کارت نیز می توانند برای دریافت وام اقدام نمایند.

افرادی که قصد دارند، از تسهیلات ازدواج، بهره مند شوند، می توانند به صورت غیر حضوری، از طریق مراجعه به سامانه وام ازدواج، به نشانی اینترنتی ve.cbi.ir، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام وام ازدواج، به لینک زیر مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام وام فرزند آوری 1402

افرادی که قصد دریافت وام نوزادان 1402 را دارند، می بایست ابتدا، مدارک لازم برای نوزاد اول، دوم و سوم را جهت اخذ این وام، آماده نمایند و سپس، درخواست خود را برای ثبت نام، جهت دریافت وام فرزند آوری، به بانک های عامل، ارائه کنند. به طور کلی، با توجه به اینکه وام فرزند آوری به چه کسانی تعلق میگیره، متقاضیان، می توانند با در دست داشتن مدارک زیر، برای وام فرزند آوری، ثبت نام کنند و در صورتی که دارای شرایط لازم بودند، این وام را دریافت نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی وام فرزند آوری

اطلاعات کارت ملی و شناسنامه والدین

اطلاعات شناسنامه نوزاد

آدرس کامل محل سکونت متقاضی

کد پستی ده رقمی محل سکونت متقاضی

مدارک لازم جهت ارائه به بانک برای دریافت وام فرزند آوری

ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه پد و مادر نوزاد

ارائه فتوکپی تمامی صفحات شناسنامه فرزند تازه متولد شده

ارائه فتوکپی کارت ملی و شناسنامه ضامن

ارائه یک فقره سفته

افرادی که قصد تعمیرات خانه های خود را دارند، می توانند از تسهیلات جعاله بانک مسکن و یا دیگر بانک هایی که این وام را ارائه می کنند، بهره مند شوند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با ثبت نام و نحوه دریافت وام جعاله بانک مسکن، به لینک زیر مراجعه نمایید.

مبلغ وام فرزند آوری ۱۴۰۲

با توجه به تورم و افزایش هزینه های مربوط به نگهداری از فرزندان، طبیعی است که بسیاری از افراد، برای تشکیل خانواده و آوردن فرزند، نیاز به منابع مالی لازم داشته که بدین منظور، می توانند از تسهیلات اعطایی دولت، من جمله، وام فرزندآوری، بهره مند شوند. به همین دلیل، در سال جاری، بخشنامه ای از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مبنی بر مبلغ وام، به متقاضیان دریافت وام فرزندآوری، ابلاغ گردیده است. در ادامه، شما را با میزان مبلغ وام تولد نوزاد​ ۱۴۰۲، آشنا می کنیم.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند اول، سیصد میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند دوم، ششصد میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند سوم، نهصد میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و دویست میلیون ریال می باشد.

میزان مبلغ تسهیلات فرزند آوری، به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، یک میلیارد و پانصد میلیون ریال می باشد.

همچنین، در رابطه با میزان مبلغ وام تولد نوزاد، متعلق به فرزندان دو قلو، به ازای هر فرزند، یک وام تعلق خواهد گرفت و به ترتیب تولد، لحاظ می گردد.

لازم به ذکر است اگر خانواده‌ ای صاحب فرزند سوم و بیشتر شود نیز، می‌ تواند از تسهیلات قرض‌ الحسنه خرید، ساخت و یا وام ودیعه مسکن، بهره مند شود. میزان مبلغ این وام، 200 میلیون تومان تعیین خواهد شد و زمان بازپرداخت آن نیز، 20 سال می باشد.

افرادی که قصد دارند، از تسهیلات طرح خانه اولی ها، بهره مند شوند، می توانند به صورت غیر حضوری، از طریق مراجعه به سایت saman.mrud.ir، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه ثبت نام خانه اولی ها، به لینک زیر مراجعه نمایید.

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari