رئیس فدراسیون کشتی پس از انتخاب محمود خسروی وفا به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک گفت: خسروی وفا گزینه خوبی است و علی‌نژاد هم انتخاب می‌شد مزیت داشت اما الان باید جوانگرایی صورت بگیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا دبیر بعد از خروج از محل مجمع کمیته ملی المپیک گفت: مجمع خوب و سالمی بود که سلامت پیش رفت اما پیام‌هایی داشت. یکی در انتخاب رئیس ۲۸ به ۲۷ که باید تحلیل شود و وزارت و کمیته بفهمند کجا هستد و بنویسند که این تحلیل دارد و باید بحث بشود.
رئیس فدراسیون کشتی ادامه داد: این شکلی که فکر می‌کنند نیست. چهار سالِ دیگر خود را همه باید الان ببینند. یکی از آن اعضا رأی نیاورد کسی که برای خودش کار کند رأی نمی‌آورد.
وی با بیان اینکه عدالت برابری نیست، این اسلام نیست و کمونیست است، خاطرنشان کرد: اسلام می‌گوید با زحمت باید برداشت کرد. حق کشتی این نیست. من برای نفس صحبت نمی‌کنم. اگر کسی کار برای خدا کند، مشخص است. باید برای همه فدراسیون‌ها بدوند نه این که برای فدراسیون خودشان. این هم درسی برای زندگی‌شان است. کاندیدا نشدم و مرا زوری آوردند.
دبیر تاکید کرد: هیأت اجرایی را هر طور ببینید مشکل داشت. کمیسیون ورزشکاران و خبرگان مشکل داشت. خبره‌ها این‌ها هستند؟ چطور روی‌شان شد؟ مجمع جواب‌شان را داد.
وی با بیان اینکه «خوشحال نشدم، تاکید کردم کسی که برای خودش کار کند، آخرش این است» ادامه داد: پاکدل و داورزنی باید به همه کمک کنند. بودجه‌ای هستم و آماری حرف می‌زنم، ۶۷ درصد مدال‌های المپیک را کشتی آورده که باید به ۸۰ درصد می‌رسید. وقتی مدال جهانی بیاوریم که بحث فرق می‌کند که ۸۲ درصد مدال‌ها را کشتی آورده است. بودجه کمیته یک پنجاهم هم نیست. مگر خمره رنگرزی است با این بودجه و حمایت مدال المپیک بیاوریم؟ می‌توانیم در ۲ المپیک ۱۱ مدال جبران کنیم.
رئیس فدراسیون کشتی تاکید کرد: ما ۲ فدراسیون هستیم. باید به همه بودجه بدهند اما هر کس به اندازه حق خودش. وقتی به پولادگر حرف می‌زنم چون حرف غیرکارشناسی زده است. حرف من همین است. بنا با ۴ طلای المپیک نیاید این‌جا بنشیند؟ چینش این است؟
دبیر تصریح کرد: من که شورا بوده‌ام و ۲ دور مستقل در تهران رأی آوردم. دور سوم نمی‌خواستم بیایم چون در عالم سیاست حرف و حدیث است. من و چمران علی‌البدل شدیم و بدون لیست باز هم اول و دوم بودیم. دور اول هم نمی‌خواستم شورا بروم و می‌خواستم رئیس فدراسیون شوم که برای لج‌بازی رفتم شورای شهر. من پیاده بودم در اوایل و بعد وقت گذاشتم.
وی با بیان اینکه خسروی‌وفا خیلی عزیز است و زندگی‌اش را پای ورزش و نظام گذاشته و صبح مفصل باهم حرف زدیم، خاطرنشان کرد: در شورای سوم چرا من به کسی رأی دادم. این‌ها مشورت با او بوده است. هیأت اجرایی که رأی آورده رأی ما به حق سوزانده شد. من گله داشتم و کاندید نشدم. موضوع شرعی بود و باید رأی می‌دادم. درباره ۲ نفر دیگر هم که دور دوم آمدند تحلیل دارم، نمی‌توانم بگویم کجا بوده‌اند. از این انتخاب رئیس باید درس بگیریم.
دبیر افزود: همه‌چیز آن جور که ما فکر می‌کنیم نیست. من ریاست‌جمهوری به هرکسی رأی دادم، نیاورد اما امسال هم رأی آوردند و هم نیاوردند. خسروی وفا گزینه خوبی است و علی‌نژاد هم انتخاب می‌شد مزیت داشت. او جوان است و زبان بلد اما خسروی‌وفا تجربه دارد ولی باید تیم قوی و جوان بگذارد. او می‌تواند کار را جمع کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari