به گزارش خبرگزاری برنا، خطیر دوشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی در مورد مشکلات استقلال، اظهار داشت: من شرایط استقلال را می‌دانستم. بزرگترین بحرانی که استقلال به آن دچار شد، حذف از آسیا بود. خیلی از دوستانم مخالف رفتن من به استقلال بودند. برای من استقلال عین این است که در دریا درحال شنا هستید و می‌بینید فرزندتان درحال غرق شدن است و به چیزی جز نجات او فکر نمی‌کنید.

وی‌افزود: در صورت‌های مالی منتهی به ۳۱ تیر ۱۴۰۲ هزینه‌های ما ۵۴۷ میلیارد بود که از این مبلغ ۴۷۰ میلیارد هم هزینه تیم است. این مربوط به فصل قبل بود که درآمد باشگاه تنها ۶۰ میلیارد بود. ۷۸۰ میلیارد هم بدهی انباشته شده وجود داشت.

وی افزود: به این قراردادها سال بعد ۲۰ درصد اضافه می‌شود که ۵۵۰ میلیارد و باید این مبلغ را در قانون سقف بودجه بگنجانید. هوادار هم از تیم قهرمانی می‌خواهد و این نگاه آنهاست.

خطیر گفت: نمی‌دانیم دربی چه زمانی است اما می‌دانیم به تعویق افتاد. با این حال، ارسلان مطهری و سیدحسین حسینی به تیم امید می‌روند. نگاه ما تعاملی است اما بهتر بود اتفاقات بهتری رخ می‌داد. قول دادند اگر این اتفاق رخ دهد، دربی را به تعویق بیاندازند.

وی در مورد وضعیت امیرحسین حسین زاده، گفت: باشگاه شارلوا ۸۵۰ هزار یورو می‌خواست و حاضر نشد مبلغ را کسر کند. نمی‌توانستیم این مقدار را برای یک بازیکن هزینه کنیم و بازیکنی که با ۲۰۰ هزار یورو فروختیم را با ۸۵۰ هزار یورو بگیریم.

وی تاکید کرد: تغییرات زیاد مدیریتی مانع از برنامه‌ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.وقتی این اعداد را داریم، باید کاری کنیم تا وضعیت بدتر از این نشود. من هم می‌توانم مثل برخی مدیران تعهد ایجاد کرده، چند هم عکس بگیرم و بعد از دو روز هم بروم، اما نسبت به تاریخ این باشگاه و اتفاقاتی که در اینجا رقم خورده، مسئول هستم.نمی‌خواهم برای اینکه در فضای مجازی از من تقدیر و تشکر کنند، وضعیت را از این بدتر کنم.اگر قرار است استقلال جراحی شود، هزینه‌اش را هم باید بدهیم.

وی افزود: همه مدیران این وضعیت را دارند و فشار را نمی توانند تحمل کنند و بعد از نهایت ۵ ماه می‌روند. فشار هواداران شاید حق باشد اما خیلی از آنها الان وقتش نیست. جراحی خون‌ریزی دارد و اگر قرار باشد استقلال جراحی شود باید حداقل یک سال صبوری کنند.بخش عظیمی از مشکلات استقلال ضعف‌ مدیریت و کمبود منابع است.

وی بیان کرد: نمی‌گویم اتفاقات سال‌های قبل عامدانه بوده است.پارسال ۳۶۰ میلیارد از فضا به استقلال آمد! ۲۴۰ میلیارد هزینه باشگاه کردند. ۱۲۰ میلیارد می‌ماند که وثیقه وام ۱۵۰ میلیاردی می‌شود.

وی ادامه داد: بعد فتح الله زاده دنبال ۱۲۰ میلیارد می‌رود که پول استراماچونی را بدهد و به همین خاطر ورزشگاه مرغوبکار به رهن بانک می‌رود. زمان حجت کریمی دو و نیم میلیارد وام ارزی می‌گیرند. ۳۵۰ میلیارد بدهی به بانک شهر داریم که ماهی نه و نیم میلیارد قسط آن است و ما نمی‌توانیم پرداخت کنیم. امکان دارد در دو سه سال آینده مرغوبکار که تاریخ باشگاه استقلال است را از دست بدهیم.

وی در مورد ناراحتی نکونام از شرایط، بیان کرد: نکونام حق دارد و قبل از من با یک عزیز دیگری تفاهمات ضمنی داشته است.وقتی وارد باشگاه شدم یک برگ قرارداد و تفاهم نامه‌ مکتوب در باشگاه وجود نداشت.مدیر قبلی تفاهم کرده بود تا ۶ بازیکن خارجی بیاورد، اصلا امکان چنین مسئله‌ای‌ وجود دارد؟

مدیرعامل باشگاه استقلال، افزود: نکونام جوان است و می‌خواهد موفق باشد.به نکونام گفتم اگر وضع استقلال خوب بود نه مدیریتش را به من می‌دادند نه سرمربیگری‌اش را به شما. به او گفتم یا با هم می‌بریم یا با هم می‌بازیم و در یک کشتی هستیم. من دغدغه‌های ایشان را درک می‌کنم شاید او محدودیت‌های من را متوجه نمی‌شوند. نکونام هم حق دارد، او دلش می‌خواهد موفق شود.

وی گفت: بلد نیستم سقف قرارداد را دور بزنم.من ۵ شرکت ندارم و نمی‌توانم سقف بودجه را دور بزنم. همه چیز استقلال و پرسپولیس عیان است.اجازه نداریم یک ریال از بودجه دولتی استفاده کنیم اما مشمول تمام قوانین دولتی در زمینه باشگاه داری می‌شویم.من باید بابت درآمدزایی خصوصی خودم جوابگو باشم اما باشگاه خصوصی از منابع دولتی استفاده می‌کند اما به هیچ ارگانی جوابگو نیستند.

وی گفت: دوستان در کمیته انضباطی باید به مسئله سپاهان ورود کنند.اگر تخلفی رخ داده که از نظر من رخ داده باید بازی‌ها سه بر صفر شود.تخلف سپاهان برای یک ارگان علنی شد و ما بر همین اساس شکایت کردیم.هر تیمی که تخلفش آشکار شود از آن‌ها شکایت می‌کنیم. قوانین برای رعایت کردن است نه دور زدن. باشگاهی وجود دارد که کل تیمش ۴۰ میلیارد است و در مقابل باشگاهی داریم که با ۶۰۰ میلیارد بسته شده است.

مدیرعامل استقلال اضافه کرد: مشکلات استقلال را ظرف ۴۵ روز حل نمی‌شود. هر عزیزی تا دوشنبه هفته آینده بتواند ۲۰۰ میلیارد به حساب باشگاه واریز کند، من دست او را می‌گیرم و از وزیر خواهش می‌کنم تا جای من بنشیند.مشکل آمانوف سومدیریت بود.عده‌ای از مدیران سابق برای من آرزوی موفقیت می‌کنند اما در فضای مجازی علیه من خط دهی می‌کنند.

خطیر در مورد عمر وردا گفت: بازیکن آفرش را امضا کرد. او ابتدا به مراکش رفت اما پس از ۱۰ روز قراردادش را فسخ کرد. نمی‌دانم شماره موبایلم را از کجا پیدا کرد و به من زنگ زد و گفت که سگ دارم و جت شخصی می‌خواهم. تا دو روز قبل می‌گفتند زندان و بازداشت است. او بازیکن استراماچونی بود و گفت که بازیکن خوبی است اما حاشیه دارد. وردا به من زنگ زد و گفت الان بیمارستانم ۱۰ هزار دلار می‌خواهم. او عجیب و غریب بود.

وی در مورد جذب مهاجم آرژانتینی گفت: قرارداد بلانکو امضا شد و منتظر ویزا هستیم. قرارداد او ۴۵۰ هزار دلار نیست.

مدیرعامل استقلال در مورد جذب سرجیو تورس گفت: نکونام وقتی وردا را دید روی جذب او بیشتر از تورس تاکید داشت. اگر او بیاید و کنترلش کنیم می‌تواند به تیم کمک کند.با تورس صحبت کردیم اما وقتی وردا حرفش شد تورس طبیعتا منتفی بود.

وی در مورد پنجره نقل و انتقلات گفت: تنها این مبلغ دو هزار دلار است اما نمی‌دانیم این پول را به فدراسیون بدهیم یا به شاهین بوشهر که وجود خارجی ندارد. وقتی این باشگاه منحل شده سیستم TMS نباید باز می‌بود اما این اتفاق رخ داده است. این‌مشکل دبیرکل فدراسیون فوتبال است. کسی که وجود خارجی ندارد و هویت ندارد چگونه با فیفا مکاتبه کرده؟انها اصلا اجازه ندارند این پول را بگیرند و این واضح است.من فکر کردم شوخی است.

خطیر با اشاره به مشکل آمانوف ازبکستانی، گفت: آمانوف یک مشکل عجیب غریب بود. ایمیل‌هایی هست که از سیستم پاک می‌شده و یک نفر این پیام‌ها را باز می‌کرده است. ما از آن فرد شکایت کیفری کردیم.بازیکن حاضر بوده تنها قرارداد همان سالش را بگیرد (۸۰ هزار دلار) و برود اما فتح الله زاده توافق نکرده است.

وی گفت: وضعیت دریافتی فصل قبل بازیکنان روی ۳۰ درصد بود که آن را به ۶۰ درصد رساندم، اما پرسپولیس صد درصد پول بازیکنانش را داده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مورد اینکه مربیان استقلال را از هتل بیرون کردند، گفت: اطلاعات غلط به نکونام دادند. شارژ هتل تمام شده بود که سامره همان موقع مشکل را حل کرد.

وی‌تاکید کرد: به‌هرحال این باشگاه تاسف می‌خورم‌ که به این روز افتاده است. امیدوارم نه بیشتر بلکه به اندازه پرسپولیس به ما توجه شود.

خطیر در رابطه با منتفی شدن جذب یاسین سلمانی گفت: رقم پیشنهادی او خیلی سنگین بود. حتی به خاطر قانون مجبور شدیم بازیکنانی که گرفتیم را هم رد کنیم. نمی‌دانیم بقیه چگونه بازیکن می‌گیرند.

مدیرعامل استقلال در مورد شکایت باشگاه سپاهان از او گفت: افتخار می‌کنم به خاطر برخی خطوط از من شکایت می‌شود.

وی درمورد درآمدزایی چهار هفته نخست گفت: دلمان میخواست اسپانسر پایدار بزرگ داشته باشیم که بتواند حامی اصلی باشد اما خب موفق نشدیم. هر چه به سمت بازی ها رفتیم دنبال این بودیم فرصت را از دست ندهیم. ابتدا با یک شرکت چهار بازی را قرارداد بستیم و برای این چهار هفته، ۲۰ میلیارد توافق‌ کردیم که هنوز پاس نشده است. دنبال ادامه همکاری هستیم.طرف ما خوش قول است. قرار است همکاری بلند مدت داشته باشیم و امیدوارم مشکل حق پخش هم حل می‌شود.

وی ادامه داد: درآمد ما از حق پخش، تبلیغات محیطی، بلیت‌فروشی و اسپانسر پیراهن است. من سه فاکتور اول را ندارم و فقط تبلیغ پیراهن می‌ماند که آن را هم ندارم.بنگاه‌های اقتصادی خیلی ترغیب نمی‌شوند به پیراهن استقلال و پرسپولیس بیایند چون می‌ترسند بخشی از مشتریان خود را از دست بدهند.

انتهای پیام/

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

source
عطر تلخ و خنک مردانه

توسط varzeshikhabari