۳ بازیکن آفریقایی الاصل استرالیا از حضور در جام جهانی ابراز غرور و افتخار کردند.
به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، توماس دنگ، اور مابیل و گارانگ کوول متولد آفریقا مفتخرند که در اولین جام جهانی خود برای استرالیا بازی کنند.
این سه نفر که در اردوگاه‌های پناهندگان از والدین سودانی به دنیا آمده‌اند، مسیری غیرعادی و سخت را برای رسیدن به بزرگترین صحنه فوتبال طی کرده‌اند و امیدوارند الهام‌بخش دیگران در جامعه آفریقایی استرالیا باشند.
دنگ روز جمعه در کمپ تمرینی این تیم به خبرنگاران گفت: گذشته ما به ما انگیزه می دهد تا بهتر عمل کنیم. خیلی ها به ما به عنوان الگو نگاه می کنند. ما فقط خوشحالیم که در این موقعیت هستیم.
زندگی برای پناهندگان آفریقایی در استرالیا می تواند سخت باشد و مابیل وینگر استرالیا امیدوار است که حضور این سه نفر در تیم تاثیر خاصی بر جوانانی مثل او داشته باشد. ما فداکاری‌هایی را که خانواده‌هایمان انجام داده‌اند را درک می کنیم و داستانهای بسیار مشابهی داریم که احتمالاً به همین دلیل است که ما همیشه در کنار یکدیگر هستیم.
گارانگ کوول مصری الاصل نیز گفت: من فقط می‌خواهم به بچه‌های دیگر، به‌ویژه بچه‌های سودان جنوبی در سراسر جهان ثابت کنم که اگر کار کنید، می‌توانید چیزی از خودتان بسازید.
استرالیا از روز سه شنبه رقابتهای خود را در گروه D مقابل فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی آغاز می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari