سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس معتقد است این تیم یک هفته قبل از پایان لیگ قهرمانی‌اش را قطعی خواهد کرد.
پرسپولیس نتوانست از پس رقیب سنتی خود بر بیاید و در ضربات پنالتی مغلوب استقلال شد. با سپهر حیدری کاپیتان سابق پرسپولیس در خصوص شکست این تیم در دربی و همچنین حواشی پیرامون آن گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:
دربی چطور بود؟
خب همه دیدند که خود بازی اصلا کیفیت بالایی نداشت و به غیر از چند صحنه‌ای که در وقت‌های اضافه به وجود آمد، موقعیت خاصی را شاهد نبودیم. هیچکدام از دو تیم نمی‌خواستند بازنده باشند و همین ترس از شکست و احتیاط بیش از حد دو تیم باعث شد بازی جذابی از آب در نیاید. اتفاقات حاشیه‌ای که قبل از بازی به وجود آمد و شروع کننده اش هم استقلالی‌ها بودند در کیفیت بازی بسیار تاثیر گذار بود. آن‌ها با این کارها می‌خواستند تمرکز پرسپولیس را برهم بزنند که تا حدودی هم موفق شدند. استقلال زور بردن پرسپولیس در ٩٠ دقیقه را نداشت و می‌خواست بازی را به پنالتی بکشاند که به هدفش رسید و برنده دربی شد.
قبول داری پرسپولیس آن تیم همیشگی نبود؟
من فکر می‌کنم مصدومیت‌ها و همچنین خستگی بازیکنان روی کیفیت بازی پرسپولیس تاثیر گذاشته بود. ضمن اینکه تیم ما جام‌های مهمتری مثل لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در پیش دارد و این باخت فدای سرشان. الان باید کل تیم تمرکزشان را روی ٣ بازی باقی مانده در لیگ بگذراند تا با کسب پنجمین قهرمانی لیگ به یک رکوردی جاودانه برسند.
عملکرد فرشاد فرجی را چطور دیدی؟
به نظرم فرشاد خوب کار کرد و تقریبا بدون اشتباه بود. هرچند استقلال موقعیت زیادی نتوانست ایجاد کند ولی فرجی نشان داد خیلی به درد تیم می‌خورد و می‌تواند در کنار سید جلال و کنعانی زادگان به پرسپولیس کمک کند.
در مورد شادی استقلالی‌ها بعد از دربی چه صحبتی داری؟
من فکر می‌کنم بازیکنان پرسپولیس که هر سال جام می‌گیرند تا این حد شادی نمی‌کنند. به نظرم ظرفیتشان پایین است که به خاطر برد در ضربات پنالتی آن هم در یک چهارم نهایی جام حذفی به این شکل شادی می‌کردند. آن‌ها بابد پرسپولیس را الگوی خود قرار دهند که در چند سال اخیر کلی جام گرفتند ولی ندیدیم به این شکل خوشحالی کنند. من یک لحظه فکر کردم استقلالی‌ها قهرمان جهان شدند یا جامی‌گرفتند که آنقدر شادی می‌کردند. این شادی‌ها نشان از بزرگی پرسپولیس دارد و معلوم است آرزوی برد ما را داشتند که حتی در پنالتی هم شکستش می‌دهند تا این حد شادی می‌کنند.پرسپولیس در فکر گرفتن جام است و استقلال در رویای رسیدن به پرسپولیس. به هرحال همه می‌دانند پنالتی‌ها ۵۰ – ۵۰ است و شاید ۱۰ بار دیگر تکرار شود پرسپولیس ببرد.
بعد از بازی هم کری‌هایی بین بازیکنان شکل گرفت. مثلا ارسلان مطهری در یک استوری گویش محمد حسین کنعانی زادگان را مسخره کرد ولی بعد از چند دقیقه آن را پاک کرد. 
ببینید کری خواندن خوب است ولی توهین به نژاد ، گویش یا هرچیز دیگری اصلا قشنگ نیست. به نظرم شجاع حرف خوبی زد. فوتبال مسائل زیبا هم دارد و دلیلی ندارد به هم توهین کنیم. هرجای دنیا توهین نژادپرستی جرایم سنگینی دارد ولی اینجا کسی با این مسائل کاری ندارد. این بازیکن که گویش کنعانی زادگان را مسخره کرد شخصیت خودش را نشان داد ضمن اینکه آنقدر وجودش را نداشت که بعد از چند دقیقه استوری اش را پاک کرد. اگر وجود و جراتش را داشت حداقل پای حرف خودش می‌ماند. محمد حسین یک سر و گردن از این بازیکن بالاتر است و امثال مطهری حالاحالاها باید تلاش کنند تا به افتخارات کنعانی زادگان و پرسپولیس برسند.
هنوز هم معتقدی که پرسپولیس قبل از پایان فصل قهرمان خواهد شد؟
بله من کاملا به این موضوع ایمان دارم و می‌گویم پرسپولیس قبل از هفته پایانی قهرمان خواهد شد. قبلا به خودت گفتم که سپاهان امتیاز از دست خواهد داد و همینطور هم شد. به نظرم یک هفته مانده تا اتمام بازی‌ها قهرمانی ما مسجل خواهد شد و پنجمین قهرمانی متوالی را جشن خواهیم گرفت. درضمن برای جشن گلات قهرمانی مطهری را می‌آوریم تا برای ما گیتار بزند و ببیند جام قهرمانی لیگ برتر چه شکلی است.
بیشتر بخوانید:
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خبرورزشی بوده و بازنشر مطالب صرفا با ذکر منبع مجاز است.
© 2020-2021 khabarvarzeshi.com. All Rights Reserved.

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.