بررسی محدودیت های شرکت در قرعه کشی خودرو|خرید خودرو با قیمت مبدا هر روز سخت تر می شود
قرعه کشی خودرو با تغییر شرط همراه شد.جدیدترین خبر از سخت شدن شرکت در قرعه کشی خودرو .فیلتر جدید در قرعه کشی خودرو.قرعه کشی خودرو شاید به طور کامل حذف نشود. جزئیات جدید از قرعه کشی خودرو را بخوانید.
سیاست گذار خودرویی از جدیدترین محدودیت خرید خودرو از کارخانه رونمایی کرده است. بر اساس اعلام وزارت صمت متقاضیان خرید خودرو باید متناسب با خودرویی که قصد خرید آن را دارند وجه آن را در حساب داشته باشند.
این محدودیت را می توان جدیدترین دست اندازی دانست که در مسیر متقاضیان خرید خودرو در کارخانه تعیین شده است. سیاست گذار به دنبال این است تا با اهرم محدویت صف قرعه کشی را خلوت کند.
علاوه بر این محدودیت شاهد هستیم که پیش تر نیز مدیران صمت محدودیت هایی را در جاده عرضه خودرو به قیمت کارخانه پیش بینی کرده بودند.
داشتن 18 سال سن بعلاوه دارا بودن گواهینامه پایه سه، نداشتن پلاک فعال انتظامی، دریافت نکردن خودرو طی 48 ماه گذشته از ایران خودرو و سایپا را می توان محدودیت هایی دانست که فرد متقاضی باید  داشته باشد تا بتواند در صورت برنده شدن در لاتاری خودرو، محصولات خودروسازان برایشان فاکتور شود.
با توجه به این محدویت ها به نظر می رسد طرح فروش خودروسازان خلوت شود. این را می توان به صورت محسوس در اولین فروش فوری سایپا که فردا با توجه به این محدودیت روز سه شنبه هفته جاری برگزار می شود، شاهد بود.
اما پیش بینی می شود حتی با محدودیت جدید باز هم متقاضیان خرید خودرو از کارخانه به تعداد بورس کالا کاهش پیدا نکند. زیرا همچنان در طرح های فروش خودروسازان خبری از افزایش قیمت پایه نخواهد بود و متقاضیان می توانند محصولات عرضه شده را با قیمت ابتدایی در اختیار بگیرند.
قرعه کشی خودرو
بررسی ها نشان می دهد در سال 96، مردم علاوه بر خرید با تحویل فوری می توانستند از دو مسیر پیش خرید قطعی (با سود مشارکت و قیمت قطعی) و پیش خرید عادی (با قیمت غیرقطعی و سود مشارکت)، به صورت مدت دار خرید کنند. همچنین مشارکت در تولید وجود داشت که بیشتر مطلوب آن هایی بود که قصد سرمایه گذاری داشتند و نیاز زیادی به خودرو نداشتند. این افراد در روش مشارکت در تولید می توانستند در مدت زمان طولانی تری (حدود سه سال) ضمن مشارکت در تولید خودروسازان کسب سود کنند و در نهایت خودرو بخرند.
اما در کنار همه موارد فوق، باید به روش لیزینگی خرید خودرو هم اشاره کرد که تا سال های گذشته علاوه بر خودروسازان، توسط لیزینگ های بانکی و نیز شرکت های آزاد لیزینگ انجام می شد، اما پس از کاهش تولید، از سوی خودروسازان محدود و عملاً کنار گذاشته شد. هر چند اکنون توسط برخی شرکت های آزاد (و نه خودروسازان) همچنان ادامه دارد.
معایب و مزایای لیزینگ بدون قرعه کشی خودرو
ویژه :
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت فوتبال ایران است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

source

توسط varzeshikhabari