ستاره ترکیه‎ ای کشتی جهان و المپیک اعلام کرد برنامه ویژه ای را برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس در نظر دارد تا در اوج از دنیای قهرمانی خداحافظی کند.
به گزارش خبرنگار مهر، طاها آکگول یکی از قهرمانان کشتی آزاد جهان و المپیک است که به عنوان یکی از ستاره‌های ورزش ترکیه همواره دارای جایگاه ویژه ای در کشورش بوده است.
این قهرمان نامدار که عنوان قهرمانی و مدال برنز بازی‌های المپیک، ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز رقابت‌های جهانی و ۹ مدال طلای قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد فعلاً قصد خداحافظی ندارد و اعلام کرده باید در اوج و بعد از المپیک ۲۰۲۴ پاریس از دنیای قهرمانی خداحافظی کند.
طاها آکگول که کشتی را از باشگاه سیواس دمیر اسپور ترکیه آغاز کرد به تازگی به باشگاه قدیمی خود رفته و ضمن اهدای امکانات ورزشی از ۸۰ کشتی‌گیر و ۷ مربی این باشگاه هم با اهدای هدیه تقدیر کرده است.
دوران قهرمانی را در اوج به پایان می‌رسانم/بدنبال دو رقمی شدن هستم
به گزارش یک سایت ترکیه‌ای، طاها آکگول پس از حضور در باشگاه سیواس دمیر اسپور با بیان اینکه با امکانات شخصی خود به کشتی‌گیران کمک مالی کرده، گفت: «به باشگاه خودم آمدم. من هم در این سالن بزرگ شدم، زمانی که شرایط در این سالن بدتر بود اینجا تمرین کردیم. در حال حاضر شرایط واقعاً خوب است. برادران جوان ما در این زمینه بسیار خوش شانس هستند. ما ۸۰ ورزشکار در اینجا داریم. آنها را با اتوبوس از خانه‌هایشان می‌آورند و اینجا تمرین می‌کنند. امیدوارم این ورزشکاران همان مسیری را که من طی کردم طی کنند. شلوار گرمکن، تی شرت و کفش‌های کشتی که برای آنها تهیه می‌کنیم به آنها انگیزه می‌دهد. در زمان ما چنین چیزهایی انگیزه دهنده بود.»
وی با اشاره به اینکه در المپیک ۲۰۲۴ پاریس به دنبال مدال طلاست تا با این افتخار بزرگ به دوران حرفه‌ای خود پایان دهد، گفت: «اکنون یک تورنمنت بین المللی پیش رو داریم. اگر بعداً در زاگرب قهرمان اروپا شوم، قهرمانی‌های من در این قاره دو رقمی می‌شود. تاکنون هیچکس در جهان نبوده قهرمانی اش در مسابقات قاره‌ای دو رقمی شود. اگر بتوانم دهمین طلای اروپا را بگیرم رکورد بزرگی خواهد بود. من سخت کار می‌کنم تا امسال دهمین قهرمانی اروپا را کسب کنم.»
دوران قهرمانی را در اوج به پایان می‌رسانم/بدنبال دو رقمی شدن هستم
آکگول با بیان اینکه هدف اصلی اش المپیک پاریس است، عنوان کرد: «من می‌خواهم کارم را در اوج به پایان برسانم و سال ۲۰۲۴ برای من اوج خواهد بود. امیدوارم دوباره قهرمان المپیک شوم. در المپیک قبلی با غلبه بر حریفان محبوبم قهرمان شدم. در پاریس هم می‌توانم این کار را تکرار کنم. اگر بتوانم دوباره موفق شوم، با تشک و دنیای قهرمانی خداحافظی خواهم کرد.»
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari