بوشهر-ایرنا- رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: مسئولان در سطح کلان نسبت به احداث پیست بین المللی قایقرانی بوشهر با نگاه ملی ورود کنند.
علیرضا سهرابیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا در بوشهر افزود: در ارتباط با مخالفت‎‌های محیط زیست با احداث پیست بین المللی قایقرانی در بوشهر سال گذشته نیز پیگیری‌‎هایی صورت گرفت که انتظار است در این زمینه به جای احساسی فکر کردن با رویکردی ملی به موضوع نگاه شود.
وی بیان کرد: در شرایط کنونی احساسی فکر کردن برای سازندگی کشور شیوه مناسبی نیست و با توجه به نیاز ورزشکاران و بویژه قایقرانان مسئولان مملکتی آستین همت بالا می‌زنند تا آسایش ورزشکاران فراهم شود.
سهرابیان اضافه کرد: مسئولان عالی رتبه کشور باید برای توسعه زیرساخت‎‏‌های ورزشی نهایت تلاش خود را بکار گیرند و تحقق این موضوع بدون شک به خروج و مهاجرت نخبگان ورزشی نیز کمک می‌‏کند.
وی گفت: امیدواریم با حضور جوانان و افراد با تجربه ایران به شکلی زیبا ساخته شود که منجر به افتخار همگان است.
سهرابیان ادامه داد: از مسئولان استان بوشهر نیز انتظار است برای کمک به هیات قایقرانی این استان تلاش کنند تا با استفاده از ظرفیت طبیعی زیرساخت ورزشی مناسب برای پسران و دختران این منطقه فراهم شود.
وی افزود: سایت کنونی قایقرانی در بوشهر نیازمند لایروبی است و در صورت محقق نشدن این موضوع در آینده‌‎‏ای نزدیک این محدوده خشک و فاقد شرایط لازم برای ورزش‌های آبی خواهد بود.
سهرابیان اظهار کرد: قایقرانان و بویژه ورزشکاران در رشته دراگون بوت پس از کارگران معدن از لحاظ پینه بستن کف دست بیشترین آسیب را دارند که انتظار می‏‌رود جواب این سختی‌ها با حمایت‌های مطلوب و موثر داده شود.
رئیس هیات قایقرانی استان بوشهر نیز گفت: اکنون استان‏‌های مختلفی در صدد هستند تا چنانچه از احداث پیست بین المللی قایقرانی بوشهر ممانعت شود تا این پروژه را اجرایی کنند.
مهدی زارعی افزود: شمار زیادی از قایقرانان بوشهری فعال و دوستدار محیط زیست هستند و بدون شک خودشان نیز با تخریب ظرفیت‌های محیط زیستی موافقت نخواهند کرد.
وی اظهار کرد: با این حال با توجه به نگاه مثبت برخی از کارشناسان محیط زیست دریایی امید است زمینه برای احداث پیشت بین المللی قایقرانی در بوشهر فراهم شود.
زارعی ادامه داد: این پیست در صورت احداث پس از پیست توکیو ژاپن دومین پیست بین المللی آسیا خواهد بود.
وی یادآورشد: پروژه احداث پیست بین المللی قایقرانی استان بوشهر با وجود اینکه پنج سال پیش توسط وزیر سابق ورزش و جوانان کلنگ زنی شده عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.
زارعی ادامه داد: با توجه به تخصیص اعتبار نیمی از سایت بین المللی قایقرانی و رایزنی برخی از استان‌ها برای جابه جایی محل اجرای این پروژه انتظار است محیط زیست ساز و کار اجرای آن را فراهم کند.
وی افزود: در این زمینه هیات قایقرانی به عنوان هیاتی برخوردار از فعالان زیست محیطی خود را ملزم به رعایت استانداردهای این حوزه می‏‌داند از این رو انتظار است رویکرد تعاملی بیشتری با این هیات پیش گرفته شود.
زارعی یادآور شد: سازمان حفاظت محیط زیست در آخرین نظری که اعلام کرده رای به جابه جایی محل اجرای پیست بین المللی قایقرانی بوشهر داده اما با توجه به هزینه‌‎های چند میلیارد تومانی برای محدوده کنونی انتظار است شرایط برای اجرای پیست قایقرانی در دهکده گردشگری بوشهر فراهم شود.
استانها – ایرنا – مراکز و دفاتر استانی ایرنا در سراسر کشور امروز شنبه…
اصفهان_ایرنا_ نماینده مردم شاهین‌ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای…
 اصفهان – ایرنا – پرواز مسیر قشم – تهران ظهر، روز شنبه بدلیل بدی آب…
بندرعباس – ایرنا – مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرمزگان گفت: عملیات…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *