لئو مسی در آخرین رویداد جام جهانی خود انگیزه های زیادی برای موفقیت دارد و رکوردهای بزرگی را در مسیرِ قطر، پیش روی خود می بیند.
لیونل مسی پر افتخار ترین فوتبالیست دنیا است. لیونل مسی به تازگی هفتمین توپ طلای خود را دریافت کرده و رکوردی غیر قابل باور را از خود بجا گذاشته است آرژانتینی تبار است. لیونل مسی سال جدید فوتبال خود را در تیم پاریس سن ژرمن شروع کرده است و بعد از سالیان طولانی از تیم خودش بارسلونا به دلایل مدیریتی و مالی جدا شده است.
 
شماره 10 افسانه ایی تیم ملی آرژانتین جایگاه ویژه ایی در تاریخ فوتبال برای خود دست و پا کرده است اما با این وجود، برخی از آرژانتینی ها معتقدند او می بایست قهرمانی در جام جهانی را برای آلبی سلسته به ارمغان بیاورد تا ویترین افتخاراتش کامل شود و از این حیث بتواند با مارادونا قابل مقایسه باشد.
البته که قهرمانی در جام جهانی، تنها هدف مسی و یارانش در قطر خواهد بود و ستاره آرژانتینی در این مسیر می تواند چندین رکورد از دیگو مارادونا را متعلق به خودش بکند.
لیونل مسی
رکورد بیشترین بازی با پیراهن آرژانتین در جام جهانی
در حال حاضر رکورد بیشترین بازی برای آرژانتین در جام جهانی را مارادونا با 21 دیدار در بزرگترین صحنه فوتبال دنیا در اختیار دارد و لئو مسی فقط با انجام سه بازی می تواند این رکورد را تصاحب کند.
رکورد تعداد پاس گل
مارادونا رکورد بیشترین پاس گل برای آرژانتین در جام جهانی را با 8 پاس در اختیار دارد که لیونل مسی در حال حاضر با پنج پاس گل پشت سر او قرار گرفته است.جای تعجب ندارد اگر مسی موفق شود در قطر این رکورد را متعلق به خودش بکند چون او در این فصل با پیراهن PSG توانسته 14 پاس گل در 18 بازی برای هم تیمی های خود ارسال کند.
بیشترین تعداد گل در جام جهانی
از نظر آمار گلزنی، این رکورد متعلق به مارادونا نیست.
این رکورد به گابریل باتیستوتا با 10 گل در جام جهانی برای آلبی سلسته تعلق دارد. مسی تا به حال 6 بار در این رقابت ها گلزنی کرده در حالی که مارادونا با هشت گل بالاتر از او قرار دارد.
این رکورد ممکن است برای مسی سخت‌ترین رکورد باشد، اما اگر آرژانتین مسیرِ جام جهانی را تا انتها طی کند، دستیابی به این رکوردِ ویژه برای لئو دور از ذهن نخواهد بود.
نهایتا لئو مسی پنجمین جام جهانی خود که احتمالاً آخرین آن هم خواهد بود را تجربه خواهد کرد و این آخرین فرصت برای اوست که فصل جدیدی در تاریخ جام جهانی برای آرژانتین بنویسد و نام خود را در میانِ برترین رکورد دارانِ این رقابت ها ثبت کند.

قیمت تور کیش
دانلود جوکر
Kim Kardashian
بلیط چارتر هواپیما
آراد برندینگ
سنگ فاخر
سویا استور
سیر کار
سیم جوش ساز
روغن موتور
آی روفرشی
روکش صندلی
آی ریمل
پیستو رینگ

source

توسط varzeshikhabari