تهران-ایرنا- محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه با حضور در کمیته المپیک از نخستین سردیس طلایه داران بازی های آسیایی رونمایی کرد.
به گزارش ایرنا؛ محمدباقر قالیباف در این آیین و در حضور مقامات ارشد ورزشی سردیس علی باغبانباشی در دوومیدانی،تیمور غیاثی دوومیدانی، میر رسول رئیسی در وزنه برداری، هوشنگ کارگرنژاد وزنه برداری مدال آوران بازی های آسیایی و راضیه شیر محمدی مدال آور پارالمپیک را رونمایی کرد. این برای نخستین بار است که رییس مجلس در آیین رونمایی سردیس ها حضور پیدا می کند.
وی در حاشیه این مراسم از موزه ملی ورزش هم بازدید کرد . همچنین برای نخستین بار است که یکی از سران قوا از موزه ورزش بازدید کرده است. پیش از این در سطح شهردار و معاون اول رییس جمهوری از موزه ورزش بازدید کردند. 
کمیته ملی المپیک طی ۲ سال اخیر از ۴۳ سردیس مدال‌آوران المپیک در این موزه رونمایی کرده که با رونمایی پنج سردیس طی امروز شماره رونمایی به ۴۸ سردیس رسید.
کمیته ملی المپیک امسال هم برنامه ریزی برای ساخت ۷۰ سردیس را در دستور کار دارد که ۳۰ سردیس برای طلایی های بازی‌های آسیایی از ۱۹۵۱دهلی تا ۱۹۷۴ تهران است که البته تعداد زیادی از مدال‌آوران طلایی بازی‌های آسیایی المپیکی هستند که پیش‌تر سردیس آنها در بخش المپیک ساخته شده است.
در این مراسم حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و جمعی از معاونان، رییسان فدراسیون های ورزشی، پیشکسوتان ،قهرمانان حضور دارند. رییسان کمیته ملی المپیک و پارالمپیک با اهدا لوحی از رییس مجلس قدردانی کردند.
تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه رونمایی از نخستین سردیس طلایه‌داران بازی‌های…
تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره تاییدیه اساسنامه این نهاد ورزشی از سوی شورای نگهبان،…
تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: مجلس حمایت خوبی از ورزش کرده اما همچنان نیاز به حمایت…
تهران- ایرنا- نخستین آیین رونمایی از سردیس طلایه‌داران بازی‌های آسیایی امروز (سه‌شنبه) با حضور…
تهران- ایرنا- ستاره تیم فوتبال پاری‌سن‌ژرمن گفت: از قبل «سرخیو راموس»…
تهران- ایرنا- خانه ستاره جوان تیم بارسلونا در حالی مورد حمله سارقان…
تهران- ایرنا- رییس کمیته ملی المپیک گفت: ۳۰ سردیس دیگر از طلایه‌داران…
تهران- ایرنا- فوق ستاره آرژانتینی دنیای فوتبال گفت: ژاوی بارسا را…
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط varzeshikhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *