Jump to navigation
پرسپولیس تا به این جای کار و تا پایان هفته 23 نسبت به فصل قبل افت فاحشی داشته است
پرسپولیس فصل قبل با وجود از دست دادن عنوان قهرمانی پس از 5 سال پیاپی، باز هم عملکرد بهتری نسبت به این فصل داشته است.
به گزارش طرفداری، در حالی که نتایج پرسپولیس در فصل قبل به هیچ وجه رضایت هواداران میلیونی این تیم را جلب نکرد و حتی گروهی خواهان تعویض یحیی گل محمدی و تزریق دانش روز مربیگری با حضور یک مربی خارجی به پیکره پرسپولیس بودند اما درنهایت گل محمدی با حمایت گروهی از هواداران، برخی رسانه ها و درنهایت باشگاه، در پرسپولیس ماندنی شد اما برای پایان دادن به اتفاقات فصل قبل نه تنها تمام دستیاران ایرانی خود به جز کریم باقری را کنار گذاشت و چند مربی خارجی جذب کرد بلکه در نقل و انتقالات نیز گروهی از بهترین بازیکنان و ستاره های لیگ را با تلاش های درویش و دیگر مدیران باشگاه در اختیار گرفت تا خیلی از اهالی فن و حتی هواداران ضمن تاکید بر این نظریه که از دست رفتن قهرمانی در لیگ 22 یکی از همان اتفاقات فوتبالی بود و با مرور لیست پروپیمان یحیی و مربیان خارجی و ستاره های متعددی که در نقل و انتقالات تابستانی جذب شده اند، مدعی بودند پرسپولیس مدل 22 با اختلافی چند امتیازی نسبت به استقلال، سپاهان، گل گهر و تراکتور درنهایت قهرمان خواهد شد.
به کارگیری سرمربی خارجی برای سه تیم مدعی یکی از دلایل رسیدن به این پیش بینی و نظریه بود. این گونه که تا مورایس، ساپینتو و بردیف (سرمربی وقت تراکتور) با شرایط فوتبال ایران آشنا شوند و بازیکنان خود را بشناسند، پرسپولیس با توجه به شناختی که یحیی از لیگ، فوتبال ایران و شاگردانش دارد، فاصله امتیازی مناسبی با رقبا پیدا کرده و با وجود این همه ستاره پس از یک فصل نایب قهرمانی باز هم جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.
اما تا به این جای کار نه تنها پرسپولیس در حد و اندازه های قهرمانی نشان نداده و به رتبه سوم سقوط کرده بلکه از فصل قبل نیز عملکرد ضعیف تری داشته تا مشخص شود مشکل پرسپولیس نه بازیکنانی بود که در لیست مازاد قرار گرفتند و نه مربیانی که از این تیم جدا شدند بلکه مشکل از تفکر فنی است که از سوی یحیی گل محمدی به این تیم القا شده است.
به هر روی بررسی آماری و مرور عملکرد دو فصل اخیر تا همین مقطع از فصل نشان می دهد پرسپولیس فصل قبل تا پایان هفته 23 و پس از مساوی در دربی سرنوشت سازی که می توانست حکم به قهرمانی سرخ ها دهد، از 23 بازی، صاحب 14 برد، 7 مساوی و 2 باخت شده بود و 49 امتیاز اندخته داشته است.
این در حالی است که پرسپولیس همچون فصل قبل در هفته 23 یک جدال مستقیم قهرمانی داشت که باز هم موفق به پیروزی نشد و در ورزشگاه خانگی مقابل سپاهان شکست خورد تا در پایان هفته 23 صاحب 13 برد، 6 مساوی و 4 باخت شده و تنها 45 امتیاز کسب کرده باشد.
در خط حمله نیز پرسپولیس با وجود جذب 3 مهاجم خارجی آماری به شدت پایین تر از فصل قبل دارد. در لیگ 21 سرخ های تهرانی با مهاجمانی چون حامد پاکدل، تمیروف و مهدی عبدی تا پایان هفته بیست و سوم 34 گل زده بودند این درحالی است که این فصل با حضور 3 مهاجم خارجی ( لوکادیا، دیاباته و پریرا) و حضور مهدی عبدی، محمد عمری و عیسی آل کثیر تنها 29 گل زده است که آماری به شدت پایین است. کافی است نگاهی به جدول این فصل داشته باشیم تا دریابیم پرسپولیس بین تیم های بالای جدول ضعیف ترین خط حمله را دراختیار دارد.
تنها برتری پرسپولیس نسبت به فصل قبل به خط دفاعی برمی گردد که پرسپولیس 12 گل خورده اما فصل قبل تا همین مقطع 17 گل دریافت کرده بود.
با بررسی این آمار و مقایسه پرسپولیس لیگ 21 و پرسپولیس لیگ 22 به راحتی می توان دریافت یحیی گل محمدی این فصل با وجود دراختیار داشتن کادرفنی خارجی و چندین و چند ستاره لیگ برتری تا همین جای کار و تا پایان هفته 23، یک برد کمتر، یک تساوی کمتر و دو باخت بیشتر داشته است. ضمن این که 5 گل کمتر زده‌اند و البته 5 گل هم کمتر دریافت کرده اند.
آماری که قطعا برای یحیی گل محمدی و تیمش یک آمار منفی است و باید دید در پایان این فصل درنهایت می تواند به عنوان قهرمانی برسد یا باز هم با کسب رتبه های پایین تر قرار است برترین تیم ایران در دهه 90 را به دوران معمولی سرخ ها در دهه 80 تبدیل کند.
اخبار داغ
اگه این ترکیبو کالدرون داشت
پاره میکرد
اگه به یایا فنای غارنشین بر نمیخوره باید بگم از وقتی سرمربی پرسپولیس شده یک روند نزولی رو طی کردیم. اول کارش فینال آسیا بود و قهرمانی، بعدش قهرمانی لیگ، بعدش دومی، امسال سوم هم نمیشه.
تمام اون نتایج قبل هم بابت روحیه‌ای بود که از زمان برانکو تو تیم مونده بود.
تیم حاضر دقیقا برای یحیی است. اگه خوبه یا بد، این خروجی یحیی است.
یه مربی منفعل، تکراری و بشدت ترسو.
درویش باید یه قراداد بلند مدت مثلا ۵ ساله با یحیی ببنده، اختیار کامل تو فصل نقل و انتقالات رو هم بهش بده تا یحیی با خیال راحت تیم مد نظرش رو بسازه. ما هم ازش حمایت میکنیم.
بزدل
یایا بلان سلطان تاکتیکای دنیاس
یحیی باید بمونه
مشکل نبود پاپا هست
حالا خوبه بیرانوند رو هم در اختیار داره
چیزی نیست اثرات سلطانی فر داره از بین میره. به زودی برای بقا تلاش می کنن.
من نمیفهمم دلیل این هجمعه ها چیه؟؟
سپاهان چند هفته تو افت رفت، استقلال هم رفت، پرسولیس هم رفته
اختلاف امتیاز فضایی نیست، 8 امتیاز جبران شد، اینکه فقط اختلافات 4 تاست
این همه خبر کارکردن این مدلی عجیب نیست؟
مورایس 4 تو خونه 4 گل از همین تیمی که رگباری علیهش خبر کار میکنین خورد ولی پرسپولیس تو روزی که بیش از 45 دقیقه 10 نفره بود با یک اشتباه در آخر بازی باخت
باید به مربی فرصت داد تا تیم رو بسازه
این اسکوآد پرسپولیس رو مورایس ساپینتو یا خمز داشتن چی میشد
چرا انقد علاقه دارین علیه پرسپولیس مطلب کار کنید ؟چطور وقتی ۸ امتیاز بالاتر بود با ناداوری کسی براشون مطلبی ننوشت ؟

source

توسط varzeshikhabari