به مناسبت ۲۰۰ روز تا شروع بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ مراسمی در دهکده ورزشکاران این شهر برگزار می شود.
به گزارش ایسنا و به نقل از سایت inside the games،  بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ که نوزدهمین دوره این رقابت‌ها محسوب می ‌شود قرار بود در ۴۰ رشته ورزشی در روزهای ۱۰ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ یعنی ۱۹ شهریور  تا ۳ مهر سال ۱۴۰۱ برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور این رقابت ها یک سال به تعویق افتاد. بر این اساس این رقابت ها قرار است از ۱ مهر ۱۴۰۲ برگزار شود. 
مراسم شمارش معکوس ۲۰۰ روزه تا بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو قرار است در دهکده بازی‌های آسیایی برگزار شود. شعار این مراسم “بازی های آسیایی ما، رویداد بزرگ ما، مهمانی ما” خواهد بود.
قرار است شبیه سازی رقابت ها در سطح شهر صورت گیرد و مردم این منطقه در حال و هوای بازیهای آسیایی هانگژو قرار گیرند. این رقابت ها در مرکز استان ژجیانگ (هانگژو)، در حدود ۱۷۵ کیلومتری جنوب غربی شانگهای برگزار می‌شود.
هدف برگزارکنندگان این جشن این است که مردم با شرایط میزبانی بازیهای آسیایی هانگژو و جنبه های مختلف آن بیش از پیش آشنا شوند. 
شمارش معکوس ۲۰۰ روزه تا بازیهای آسیایی هانگژو
سال گذشته شیوع دوباره ویروس کرونا در چین باعث شد تا  بسیاری از رویدادهای ورزشی بین‌المللی در چین به تعویق افتاده یا لغو شوند، به استثنای بازی‌های المپیک زمستانی که در ماه فوریه سال قبل در پکن تحت کنترل‌های بهداشتی شدید برگزار شد.
به این ترتیب نام و عنوان این رقابت‌ها بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ خواهد بود که با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۳ برگزار می‌شود. 
* حضور روس‌ها در بازیهای آسیایی
شورای المپیک آسیا به ورزشکاران روس و بلاروس پیشنهاد داده که در رقابت‌های آسیایی شرکت کنند تا برای کسب سهمیه المپیک رقابت کنند. در همین رابطه کمیته بین‌المللی المپیک  نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که از پیشنهاد شورای المپیک آسیا برای دسترسی این ورزشکاران (روس و بلاروس) به مسابقات آسیایی استقبال و قدردانی می‌کند.
انتهای پیام

source

توسط varzeshikhabari