تیم فوتبال پرسپولیس که با اختلاف مناسبی نسبت به تعقیب کنندگانش در صدر جدول رده‌بندی لیگ بیست و دوم قرار داشت، با شکست برابر فولاد در هفته هفدهم موقعیت خود را به خطر انداخت.
به گزارش خبرنگار مهر، آخرین دیدار از هفته هفدهم بیست و دومین دوره رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۷:۱۵ دقیقه امروز جمعه بین تیم های فوتبال فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه اختصاصی و البته خالی از تماشاگر تیم اهوازی آغاز شد که این دیدار با برتری یک بر صفر قرمزپوشان جنوبی به پایان رسید. روبرتو تورس در دقیقه ۲۳ برای فولاد گل زد.
پرسپولیس در این دیدار با علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه(۷۰ علیرضا بابایی)، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی فر(۷۰ مهدی عبدی)، علی نعمتی(۳۸ شیخ دیاباته)، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی، میلاد سرلک، سینا اسدبیگی(۷۰ کمال کامیابی نیا)، وحید امیری و محمد عمری(۸۹ فرشاد فرجی) به میدان رفت.
سرخپوشان تهرانی که از نتایج رقم خورده در این هفته خبر داشتند و سایه سپاهان، استقلال و گل گهر را همچنان بالای سر خود می دیدند برای زیاد کردن فاصله شان گام در میدان گذاشتند اما یک بازیکن اسپانیایی تازه وارد که اولین بازی خود را برای فولاد انجام می داد شوک بدی به گل محمدی و تیمش داد.
در شرایطی که بازی متعادل دنبال می شد و دو تیم موقعیت های کم رمقی را روی دروازه ها ایجاد می کردند، در دقیقه ۲۳ ارسال دقیق احسان پهلون درون محوطه جریمه پرسپولیس با ضربه حرفه ای و زیبای روبرتو تورس همراه شد تا توپ برخلاف زوایه جاگیری علیرضا بیرانوند به تور دروازه سرخپوشان بوسه بزند.
بعد از این گل روند بازی تغییر کرد و فولاد عقب نشست تا بتواند از گل زده اش مراقبت کند و گل محمدی در دقیقه ۳۸ شیخ دیاباته را به جای نعمتی به میدان فرستاد تا روند بازی را تغییر دهد اما ثمری نداشت و مشکی پوشان تهرانی نیمه اول را با شکست به رختکن رفتند.
شوک یک اسپانیایی به پرسپولیس و فولاد/ «تنِ» صدرنشین به لرزه افتاد
نیمه دوم با بازی یکطرفه سرخپوشان آغاز شد اما در همان دقیقه اول علیرضا بیرانوند با یک اشتباه عجیب دروازه اش را به خطر انداخت اما مدافعان پرسپولیس به کمکش آمدند و توپ را از روی خط دروازه دفع کردند تا خروج بی موقع و اشتباه گلر تیم ملی تیر خلاص را به تیمش نزند.
در ادامه موعود بنیادی فر سوت های زیادی را برای دو تیم به صدا درآورد که قضاوت او مورد انتقاد نیمکت نشینان فولاد بود و در نهایت جواد نکونام در دقیقه ۵۸ با دریافت دومین کارت زرد از روی نیمکت اخراج شد تا بازی را از روی سکوها تماشا کند.
دقایق باقی مانده با بازی یک نیمه ای دنبال شد و پرسپولیس در زمین فولاد خیمه زد و پاس های پرتعدادی را بین بازیکنانش رد و بدل کرد اما در ایجاد موقعیت ناکام بود و نتوانست خطر جدی را روی دروازه حریف به وجود بیاورد.
شوک یک اسپانیایی به پرسپولیس و فولاد/ «تنِ» صدرنشین به لرزه افتاد
تعویض های یحیی گل محمدی برای زهردارتر شدن حملات تیمش هم خیلی اثرگذار نبود. هر چه بازی به دقایق پایانی نزدیکتر می شد، استرس روی بازیکنان تیم تهرانی بیشتر می شد و ارسال های بلند در دستور کار سرخپوشان قرار می گرفت.
پرسپولیس با وجود این شکست با ۳۵ امتیاز صدرنشین باقی ماند اما فاصله اش با سپاهان به دو امتیاز رسید تا تن صدرنشین به لرزه بیفتد و موقعیتش برای دیدارهای آینده به خطر افتاد. فولاد هم ۲۴ امتیازی شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط varzeshikhabari