مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری_صنعتی و ویژه اقتصادی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: در راستای این تفاهم نامه پیش بینی می کنیم که ما بتوانیم سرعت رشد و توسعه را در مناطق آزاد بهبود ببخشیم و در جهت صرفه و صلاح کشور گام مهمی برداریم.
سعید محمد افزود: امروز اهمیت صنعت پتروشیمی بر هیچکس پوشیده نیست و همه اذعان دارند که صنعت پتروشیمی به عنوان یک صنعت پیشران در کشور مطرح است. تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله) هم در حوزه صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی نفت و گاز در همه ادوار، بیانگر اهمیت ویژه این صنعت است.
وی اظهار داشت: زنجیره صنعت پتروشیمی در خیلی از بخش ها، کامل نشده است. در برخی حوزه ها بیشتر سرمایه گذاری شده و بعضی حوزه ها کمتر. وظیفه ما بعنوان حکمران این است که سرمایه گذاران را به حلقه هایی از این زنجیره هدایت کنیم که هنوز تکمیل نشده است.
مشاور رئیس جمهور افزود: ما نیاز داریم خوشه های صنعتی را در بخش پتروشیمی تکمیل کنیم.
به گفته سعید محمد، مناطق آزاد به دلیل مشوق ها و معافیت ها همیشه جاذبه کافی را برای سرمایه گذاران داشته است. منطقه آزاد چابهار، قشم، اروند، مهران و حتی شمال غربی کشور ظرفیت بسیار بالایی در پتروشیمی دارند. این آمادگی وجود دارد که مناطق ویژه ای را در اختیار  شرکت های پتروشیمی قرار دهیم و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را به این سمت سوق دهیم تا منطقه ویژه خاص پتروشیمی ایجاد شود.
وی توضیح داد: ما هر کاری از دستمان برآید چه در تامین زمین و چه در حوزه صدور مجوز ها و پروانه های لازم، دریغ نخواهیم کرد. جلسات خوبی هم با سرمایه گذاران داشتیم و دغدغه های آنان را شنیدیم، بسیاری از آنان علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند. انشالله با کمک شما که بسیار بیش از ما دغدغه این حوزه را دارید بتوانیم حرکت خوب و معنا داری در توسعه صنعت پتروشیمی کشور رقم بزنیم.
 
فرینا

قیمت تور کیش
دانلود جوکر
Kim Kardashian

source

توسط varzeshikhabari