ایسنا/خوزستان وزنه‌بردار طلایی خوزستان در مسابقات پاراجهانی با گله‌مندی نسبت به بی‌توجهی به او، گفت: پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی هیچ‌کسی به من اهمیت نداد که اصلا چه زمانی قرار است، اعزام شوی و آیا کمبودی وجود دارد یا نه؟
احمد امین‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص کسب مدال طلا در دسته ۱۰۷+ کیلوگرم رقابت‌های پاراجهانی گرجستان، اظهارکرد: سطح مسابقات بسیار خوب بود و این اولین مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک پاریس بود که از ۱۶۲ کشور نیز شرکت کننده حضور داشت. در دسته فوق سنگین، ۲۱ وزنه‌بردار حضور داشتند که من در این دسته موفق شدم مدال طلا را کسب کنم.
 وی بیان کرد: پیش‌بینی کسب مدال طلا را با توجه به رکوردهایی که از قبل داشتم، می‌کردم، البته با توجه به این‌که مسابقات در سطح بالایی بود، رقابت برایم سخت بود اما موفق به کسب مدال طلا برسم.
این وزنه بردار با بیان این‌که در شهرستان گتوند استان خوزستان و در یک باشگاه خصوصی تمرین می‌کنم، گفت: امکانات و تجهیزات آن‌چنانی ندارم و تجهیزات من استاندارد نیست و من با وسایل معمولی تمرین می‌کنم. من در واقع بدون امکانات توانستم به مدال طلای پاراجهانی برسم.
وی خاطرنشان کرد : به نظر من شرایط لازم برای وزنه‌برداری جانبازان و معمولان در خوزستان فراهم نیست و در استان ما به ورزشکاران معلول توجه نمی‌شود، حتی پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی هیچکدام از مسئولان هیات خوزستان با من تماس نگرفت تا جویای شرایطم قبل از اعزام شود. هیچ‌کسی به من اهمیت نداد که اصلا چه زمانی قرار است، اعزام شوی و آیا کمبودی وجود دارد یا نه؟ در حالی که حتی بیشتر استان‌ها برای ورزشکاران‌شان مراسم بدرقه گرفته بودند.
امین زاده بیان کرد: من در مجموع حمایت‌ها و توجه به ورزشکاران معلول را در خوزستان خوب نمی‌بینم. خوزستان ۵ ورزشکار و مربی در مسابقات پاراآسیایی جوانان داشت اما متاسفانه هیچ اهمیتی داده نمی‌شود. چندین سال است که استان خوزستان در مسابقات کشوری وزنه‌برداری یا قهرمان می‌شود یا نایب‌قهرمان اما در خوزستان ورزشکاران معلول ویلچری را با قطار به مسابقات اعزام می‌کنند که واقعا برای یک ورزشکار معلول سخت است و ما باید با دست و پایمان وارد واگن قطار شویم. این در شان استان خوزستان نیست. من در واقع در یک شرایط سخت و نابرابر به مدال طلای جهانی رسیدم.
وی در پایان خاطرنشان کرد : من از الان خودم را یک پاراالمپیکی می‌دانم و به حضور در پاراالمپیک فرانسه امیدوارم. هدفم تنها این مسابقات است.
انتهای پیام .

source
[bartag]

توسط varzeshikhabari